Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Emre Aydın

Ezel Sezon 2 Fragman
Emre Aydın profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.1/ 10
353 oy
422 kullanıcının favorisi

Emre Aydın

Türkiye

2 Şubat 1981

Biyografisi

2 Şubat 1981'de Isparta'da doğdu.Liseyi Antalya Anadolu Lisesi'nde bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde eğitim gördü. 2002 yılında SingYourSong beste yarışmasında 6.Cadde isimli grubuyla Türkiye birincisi oldu. 2003 yılında solistliğini ve şarkı yazarlığını üstlendiği grubu 6.Cadde`yle ilk ve tek albümlerini yayınladı. Aynı yıl gruptan ayrıldı. 2006 yılından itibaren şair olarak da bilinmeye başlandı.

Aynı dönem internet üzerinden yayınladığı "Belki Bir Gün Özlersin" isimli şarkısıyla özellikle genç kesim tarafından tanındı. Solo kariyerinin ilk çalışması olan "Afili Yalnızlık" albümü Ekim 2006'da Sony Music BMG/GRGDN tarafından yayınlandı. İlk klip albüme de adını veren "Afili Yalnızlık" şarkısına Yon Thomas tarafından çekildi. Klipte Emre Aydın yerine ünlü oyuncu Şebnem Dönmez rol aldı. Ardından; "Kim dokunduysa sana ona git", "Git", "Belki bir gün özlersin" şarkılarına klip geldi. Emre Aydın "Belki bir gün özlersin"e çektiği video kliple birçok müzik listesinde üst sıralara yerleşti.

Sanatçı en iyi çıkış, en iyi albüm, en iyi yorumcu gibi birçok dalda ödül kazandı. Gripin'in albümünde yer alan ve Emre Aydın'ın da eşlik ettiği "Sensiz İstanbul'a Düşmanım" parçası 11. İstanbul FM Altın Ödülleri töreninde En iyi şarkı, beste ve söz ödülünü almıştı.Emre; ikinci konsept albümünün temasını efkar olarak isimlendirdi.Yeni albümünde de birçok başarıya imza atacağı şimdiden aşikar

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (142)
Avatar
Tomhaardy (Profesyonel) | 2 Ağustos 2014, 22:36

Çıktığı günden beri her yaptığı işlerle bizleri büyüleyen, yaptığı coverları daha güzel yapan müthiş bir şarkıcıdır. Severek takip ediyorum..

Cevap Yaz
0
1
screamneve (Amatör) | 10 Temmuz 2014, 21:50

Kayahan'a yapılan saygı albümünde Her Şeyden Çok isimli şarkıyı seslendirecekmiş. Şarkıyı daha önce Kayahan'da söylemişti. Albüm kendi çalıştığı şirket olan Doğan Müzik'ten çıkacak.

Cevap Yaz
0
0
kbractn (Amatör) | 15 Mart 2014, 00:23

canım canım canımmm :) bu adama karşı hep bir sempatim olmuştur :) ses, kişilik, oyunculuk hepsi fazla muhteşem. jurilik deseniz tam ona göreymişte geç keşfedilmiş .. bu adamda kendimi buluyorum bana iyi geliyor.

Cevap Yaz
0
1
screamneve (Amatör) | 1 Şubat 2014, 00:07

''X Factor Türkiye: Star Işığı'' programında juri olacak. Bu arada ''Eylül Geldi Sonra'' albümünü tam olarak dinleme fırsatı bulamasam da ''Eyvah'' isimli şarkısı başarılı bir çalışma olmuş.

Cevap Yaz
0
0
meczuppi (Figuran) | 28 Temmuz 2013, 13:41

son birkaç yılın müzik dünyasına süper bir başlangıçla giriş yaptı ama gerçekten enfes müziklere imza atıyor

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz