Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Todd McFarlane

Spawn 2. Fragmanı
Todd McFarlane profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2/ 10
10 oy
5 kullanıcının favorisi

Todd McFarlane

Kanada

16 Mart 1961

Todd McFarlane Biyografisi

16 Mart 1961 tarihinde Alberta, Kanada\'da doğan Todd McFarlane ,

Tüm yorumlar (2)

Avatar
iz (Amatör) | 10 Haziran 2012, 12:44

spawn filmiyle kendini tanıttı . iyi bir senarist keşke bir kaç tane daha karekter oluştursa

Cevap Yaz
0
0
TheDarknesS (Dublör) | 19 Aralık 2009, 15:46

16 Mart 1961 tarihinde Alberta, Kanada'da doğan Todd McFarlane , "bir "buçuk yaşına geldiğinde ailesinin ABD'ye taşınması sayesinde California'da büyümüştür.
Profesyonel kariyerinin ilk çizimleri 1984 yılında Marvel Comics 'e bağlı bir şirket olan Epic Comics 'in Scorpio Rose dergisinde çıkmıştır. Kısa sürede diğer büyük şirket DC Comics 'den ve editörü Roy Thomas'dan teklif alan çizer, burada Infinity Inc. başlığını devralmıştır.
Artık birbiri ardına eklenen Wolverine, Marvel Tales, Batman serilerinin yanı sıra Mart 1988 tarihli 298. sayısıyla beraber adının bir bomba gibi patlamasını sağlayan Amazing Spider-Man/ Örümcek-Adam 'a da ulaşmıştır. Burada elde ettiği yüksek trendle ÖrümcekAdama ait ve konseptini kendisinin belirleyeceği yeni bir serisi için Marvel ile özel bir anlaşma yapmıştır. Spider-man çizimleri bazıları tarafından harikulade olarak nitelendirilirken, başka bir kesim tarafından rezalet olarak yorumlandı. ama sonuçta Mcfarlane'in çizdiği (ki 28 tanesini çizmişti) sayılar büyük bir başarı topladı. bunun üzerine Marvel tarafından kendisine yeni Spider-man serisinin çizerliği teklif edildi. Bu yeni serinin ilk sayısı 2.6 milyon sattı. 16 sayıdan sonra spider-man'i bırakan McFarlane'in hayatındaki dönüm noktalanndan birisi de çizer arkadaşları Rob Liefeld, Jim Valentino, Erik Larsen ve Marc Silvestri ile birlikte hareket ederek Image Comics adlı kendi çizgiroman şirketlerini kurmasıdır. Burada yarattığı ve satışı tavana vuran Spawn adlı kahramanla Mayıs 1992'den itibaren kendi okuyucusunun karşısına çıkmıştır. 1.700.000 adetlik bir satış grafiğinin önüne geçilmez etkisiyle beraber karşısına çıkan talep patlamasıyla kahramanının yan sektörlerdeki ticari pazarına da uzanmış ve kendi adına bir maket oyuncak şirketi kurmuştur.
Çizgiroman Dünyasının yakından takip ettiği büyük ustaların arasında yerini korumaktadır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz