Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Rob Reiner

The Wolf of Wall Street Türkçe Altyazılı Fragman
Rob Reiner profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1/ 10
72 oy
42 kullanıcının favorisi

Rob Reiner

ABD

6 Mart 1945

Biyografisi

Ünlü komedi ustası Carl Reiner’in oğlu olan Rob Reiner, 1945 yılında Bronx’ta doğdu. 12 yaşına gelince ailesiyle birlikte Los Angeles’a yerleşen Reiner, oyunculuğa buradaki bölgesel tiyatrolarda başladı. UCLA’da drama okuyan yönetmen, “ The Smothers Brıther’s Comedy Hour ” adlı şov programının yazarlığını üstlendi.

İlk sinema deneyimini oyuncu olarak yaşayan Reiner, babasının hayatının konu alındığı “ Enter Laughing ” adlı filmde rol aldı. Daha sonraları birçok filmde irili ufaklı rollerde kamera karşısına geçen aktör, ilk ciddi ve kayda değer projesini “ All in the Family ” adlı TV dizisinde oynayarak gerçekleştirdi. 1971 yılında başladığı dizide bir sene boyunca aralıksız oynayan Reiner, aynı zamanda çeşitli TV filmlerinde rol aldı. Bu sırada aynı zamanda rol arkadaşlarından biri olan Penny Marshall ile tanıştı ve kısa bir süre sonra evlendi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (8)

Avatar
oguzhankocygt (Profesyonel) | 16 Haziran 2017, 01:21

Bu yönetmenin ne zaman filmini izlesem, anılar ya da çocukluk üzerine kurulu oluyor. Romantik ve dram eserlerinin şüphesiz önde gelen isimlerinden. 4 filmini izledim: Prenses Gelin, Birkaç İyi Adam, İlk Aşk, Stand By Me. Başarısını kutladığım ve değer verdiğim bir yönetmen.

Cevap Yaz
0
0
FORHAN (Artist) | 7 Aralık 2015, 08:27

Çok başarılı filmlere imza atmış yönetmen , aynı zamanda oyunculuğu ve senaristliği de varmış . Harry Sally ile Tanışınca , Bir Kaç İyi Adam , Ölüm Kitabı,Şimdi Ya Da Asla en sevdiğim filmleri .

Cevap Yaz
0
0
koobee24 (Star) | 22 Ekim 2011, 19:56

birkaç iyi adam'ın da yönetmeni. ama sitenin yeni halinden dolayı filmografisinde görünmüyor ne yazık ki.

Cevap Yaz
0
0
FORHAN (Artist) | 7 Aralık 2015, 08:22

Sizin için eklemişler

0
0
mehmet93 (Artist) | 7 Şubat 2011, 05:27

Yönetmenin;''Benimle Kal'',''Harry Sally İle Tanışınca'' ve ''Şimdi Ya Da Asla'' filmlerini izledim izlediğim filmlerin hepsi güzeldi.Sevdiğim Yönetmenlerden birisi..

Cevap Yaz
0
1
merrick02 (Dublör) | 22 Ocak 2011, 02:32

olayları işleyiş tarzı ve seçtiği konular çok hoşuma gidiyor.Stand by me benim için en iyi filmlerden .Küçük oyuncuları hikaye doğrultusunda o kadar iyi yönlendirmiş ki..bence tarihin en iyi çocuk oyuncuları..Fliped yine çocukların başrolü çektiği bir filmi.Ve gerçekten hikayenin insani duygularla biçimlendirilmiş halinin bir insanı etkilememesi imkansız..şimdi ya da asla ise bambaşka bir yapıt.Ancak filmi sevmemde nickholsn ve freeman in katkısı da yadsınamaz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz