Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Tom Welling

Cheaper By The Dozen Fragmanı
Tom Welling profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.3/ 10
416 oy
632 kullanıcının favorisi

Tom Welling

ABD

26 Nisan 1977

Biyografisi

New york da dogdu, babası General Motors un emekli yöneticisi ,annesi ise ev hanımıdır.Rebecca ve Jamie adında iki ablası ve Mark adında(aktör) ondan küçük bir kardeşi vardır.Babasının işi yüzünden sık sık taşınmak zorunda kalmışlardır.Putnam Valley,New York dan Janesville,Wisconsin\'e ,ordan Hockessin,Delaware,sonra Okemos,,Michigan\'a yerleşmişlerdir.Erken lise hayatı burada geçmiştir.Baseball ve Basketbol gibi takım sporlarında basarı göstermiştir.Welling futbolda harika bir kalecidir.1995 yıllarında Okemos lisesinden mezun olmuş ve inşaat işçisi olarak çalışmaya başlamış ve ailesiyle yaşamaya devam etmiştir.1998de yetenek avcısı bir katalog kameramanı tarafından keşfedilmiş, modellik yapması önerilmiştir.İlk büyük rolü 2001 yılında Judging Amy adlı tv dizisinin 6 bölümünde olmuştur,burada Amy Brenneman\'ı zıttı olan,sevgilisni ve bir karate hocasını canlandırdı.Daha sonra special unit 2 ve underclared gibi tv dizilerinde görüldü.Daha sonra ülke capında secmeleri olan Smallville dizisindeki Clark Kent rolüne seçildi.Aralık 2003 de Cheaoer by the Dozen adlı filmde Steve Martinin en büyük oglu oynamıştır.Aynı zamanda filmin devamı olan Cheaper by the Dozen 2 de oynamıştır.Bir yeniden yapım olan 2005 yapımı The Fog filminde oynama şansını yakalamıştır.

Welling, 5 temmuz 2002 yılında Jamie White ile Martha\'s Vineyard\'da 3 yıllık birlikteligin ardından evlendi.Şu anda Smallvill dizisinin çekildigi Kanada ,Vancouver\'da yaşamaktadır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
russelledgington (Figuran) | 7 Temmuz 2014, 14:42

Gelmiş geçmiş en iyi superman bence filmlerde superman'ın kişiliğini yansıtamıyorlar ama tom welling bunu smallville dizisinde cok iyi yansıttı bana göre superman'ın güçleri değil idaelleri ve kişiliği daha önemlidir bu adam clark kent olmak için doğmuş :)

0
4
Tüm yorumlar (84)
Avatar
tunasensesli (Amatör) | 25 Aralık 2016, 23:51

İnşaat işçiliğinden modelliğe oradan da oyunculuğa geçiş yapmış kişi.
10 sezon Smallville'de hiç bıkmadan usanmadan izledik Tom Welling'i.Maalesef ki rol becerisini pek geliştiremedi Smallville'de.

10 yıl tüm dünyada izlenen bir dizinin başkarakteri nasıl olur da ortalıktan yok olur derseniz dizinin bitimi ardından Tom Welling , ailesi (eşi) ne daha çok vakit ayırmak
istediğini ve oyunculuğa ara vereceğini açıklamıştı. Sonra golf oynayıp turnuvalara katıldı.

Görünüş itibariyle kusursuz bir oyuncu. Böyle bir yüzü her yönetmen ister. Ama herkes oyuncu olmayı ve film , dizi piyasasında olan şeyleri kaldıramıyor. Ünlü olmanın arka planında birçok şey yatıyor.

Kısacası Tom Welling 10 yıl Smallville de ve oynadığı birkaç filmin getirisi ile yetinmeyi seçti. Ara verince de 40 yaşına yaklaştı. Şimdilerde arka planda 4.5. seviye karakterlere rol alabiliyor.

Tom Welling deyince herkesin aklına Süpermen in gençliği geliyor.

Cevap Yaz
0
0
CastorTroy (Dublör) | 12 Haziran 2016, 23:33

Clark Kent

Cevap Yaz
0
0
RandallFlagg (Profesyonel) | 25 Temmuz 2015, 13:57

Clark Kent Baba

Cevap Yaz
0
0
anakinskywalkerr (Amatör) | 23 Ağustos 2014, 01:54

Çok begendim ve sevdigim oyunculardan birisidir. Bizim Smallville..

Cevap Yaz
0
0
russelledgington (Figuran) | 7 Temmuz 2014, 14:42

Gelmiş geçmiş en iyi superman bence filmlerde superman'ın kişiliğini yansıtamıyorlar ama tom welling bunu smallville dizisinde cok iyi yansıttı bana göre superman'ın güçleri değil idaelleri ve kişiliği daha önemlidir bu adam clark kent olmak için doğmuş :)

Cevap Yaz
0
4
Görüşleriniz