Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Eylem Yıldız

Eğreti Gelin
Eylem Yıldız profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8/ 10
93 oy
55 kullanıcının favorisi

Eylem Yıldız

Türkiye

26 Mart 1978

Biyografisi

Eylem Yıldız 26 Mart 1978 yılında İstanbul\'da doğmuştur. 1995 yılında Pertevniyal Lisesi\'nden mezun olduğu yıl H.Ü Ankara Devlet konservatuvarı Tiyatro Bölümü\'nde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.Ortaokul yıllarından başlayarak Hüsrev İsfendiyaroğlu\'ndan düzenli olarak klasik gitar dersleri almıştır.1999 yılında henüz öğrenciyken amerikalı yönetmen Christoper Martin\'in Ankara Devlet Tiyatrosun\'da sahneye koyduğu Vişne Bahçesi adlı oyunda Anya rolüyle profesyonel olarak tiyatro kariyerine başlamıştır.İlk televizyon deneyimi 1998 yılında değerli arkadaşı Güven Kıraç\'ın referansıyla \'Dostlar Pasajı\' adli diziyle gerçekleşmiştir.Daha sonra yine değerli oyuncu arkadaşı Akasya Asıltürkmen tarafından Mahinur Ergun\'la tanıştırılmış ve kariyerinde önemli yer teşkil eden üç önemli projede arka arkaya çalışma şansı yakalamıştır. [Nasıl Evde Kaldım,Şaşıfelek Çıkmazı,Asmalı Konak] Türkiye\'nin en çok seyredilen televizyon serisi Asmalı Konak\'la geniş kitleler tarafından tanınmış, henüz dizi devam ederken 2003 yılında kazandığı sınavla devlet tiyatrolarında kadrolu sanatçı olarak çalışmaya başlamıştır.2005 yılında türk sinemasının en ünlü yönetmenlerinden Atıf Yılmaz Batıbeki\'nin son filmi Eğreti Gelin filminde Neşe rölünü üstlenmiş, oynadığı bu rolle 12.Altın Koza Film Festivali\'nde Umut Vaad Eden Kadın oyuncu ödülü almıştır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 6 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (17)
Avatar
Ploutoss (Dublör) | 28 Şubat 2016, 14:26

Kendisi arkabamdır. İri gözlü hatun çok güzelsin.

Cevap Yaz
0
0
BaRDaS (Profesyonel) | 19 Ağustos 2013, 11:02

Eğreti Gelin filminden tanıdığım hoş oyuncu.

Cevap Yaz
0
0
ozgurengin (Efsane) | 29 Ağustos 2012, 10:38

Eğreti Gelin fılmınde cok basarılıydı ama nedense fazla gorunmuyor ortalıkta

Cevap Yaz
0
0
GamzeBozkaya (Profesyonel) | 24 Şubat 2012, 14:28

çok sirin.

Cevap Yaz
0
0
sqeilmoue (Profesyonel) | 28 Mart 2011, 23:07

Daha çok dizilerden aşina olduğumuz fakat bizde yer edinen tiyatronun vazgeçilmez oyuncularından.
Öncelikle dizileri kadar filmleri de başarılı. Ne yazıkki oynadığı tiyatrolara gidemedim fakat öğrendiğime göre tiyatroda daha başarılıymış.
Her şekilde kutlarım.
Eğreti Gelin filminde daha çok dikkatimi çekti. Başroldeki oğlanı seven genç  bir kız. Çok iyi canlandırmış. Her yönüyle oyunculuk yakışıyor.
Bu aralar suskunluk döneminde sanırım. Tiyatro günleri başladı fakat onu göremedim genellikle olurdu. Dizilerde de yok sanırım bana denk gelmedi. Umarım fazla uzun sürmez ve tekrar görürüz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz