Elaine Cassidy

7,8 77 oy

Elaine Cassidy Biyografi

Elaine Cassidy, İrlandalı aktris. en iyi Harper\'s Island ve Lidya üzerine Diğerleri de Abby Mills kurşun karakter rolüyle tanınır doğdu.

1979'da Raheny'de doğdu.3 yaşındayken ailesiyle Kilcoole, County Wicklow'a taşındı. İlk rolünü henüz yaşındayken okulundaki Pinokyo gösterisinde aldı. 1996 yılında The Sun, the Moon and the Stars filmindeki rolüyle Cenevre Film Festivali'nde Umut Vadeden Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterildi. 1999 yapımı Felicia's Journey filminde başrolü Bob Hoskins ile paylaştı. 2003'te Cillian Murphy ile oynadığı Disco Pigs ile İrlanda Film ve Televizyon Ödülleri'nde (IFTA) En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül kazandı. And When Did You Last See Your Father? filminde Jim Broadbent ve Colin Firth'le birlikte çalıştı.

The Loft ve The Program gibi filmlerin peşinden 2015'te başlayan No Offence dizisinde başroldeki karakterlerden Dinah Kowalska'yı canlandırmıştır.

2007'de aktör Stephen Lord ile evlenen sanatçının Kila (d. 2009) adlı bir kızı, Lynott Lord Cassidy, (d. 2013) adlı bir oğlu bulunuyor.

Devamını Oku