Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Jonathan Winters

Şirinler 2 Türkçe Fragman
Jonathan Winters profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.7/ 10
3 oy
2 kullanıcının favorisi

Jonathan Winters

ABD

11 Kasım 1925

11 Nisan 2013

Biyografisi

Jonathan, 1925\'de doğmuştur. Babası Jonathan da, 1929 krizinden sonra alkolik olan bir bankacıydı. Anne ve babası, 1932\'de boşandı. O zaman Jonathan ve annesi, büyükannesi ile yaşamak için Springfield\'i gitti. Orada annesi tekrar evlendi ve bir radyoda çalışmaya başladı. Jonathan, kendisinden yaşça uygun olmayan denizcilik lisesine katıldı. Terhisinden sonra Kenyon fakültesine girdi, daha sonra, Dayton Sanat Enstitüsü\'ne transfer edildi. Karısı, Eileen Schauderile ile 1948\'i karşılaştı ve bir ay sonra da evlendi. Onlar karısının öldüğü 2009\'un Ocak ayına kadar evli kaldı. Onların müteahhit olan bir oğlu ve filmler için bir yetenek avcısı olan Lucinda adında kızları oldu.

Jonathan, ilk olarak kazandığı bir ödülle gösteri dünyasında aldı. 1950\'de  Dayton\'da çocuklar için gösterilen televizyon sovunda  yer aldı. Bu şov hem bir oyun hem de bir talk show\'dur. Teklif edilen ücret artışını reddetti, ve cebindeki 56$ ile ailesini New York\'a taşıdı. İki ay içinde, gece klübü rezarvasyonları almaya başladı.

Jonathan, ilki 1959\'da ve diğeride 1961\'de olmak üzere iki sinir hastalığı geçirdi. Grammy-ödüllerinde komedi dalında on kez aday gösterildi ve bir defa kazandı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz