Cassandra Clare

5,6 7 oy

Cassandra Clare Biyografi

Judith Rumelt, kalem adıyla Cassandra Clare, Amerikalı yazar. Ölümcül Oyuncaklar ve Cehennem Makineleri roman serileriyle tanınmaktadır.

1973'te Amerikalı Yahudi akademisyen bir ailenin çocuğu olarak İran'ın başkenti Tahran'da dünyaya geldi. Çocukluğunun büyük bir kısmını ailesiyle birlikte dünyayı gezerek geçirdi. On yaşına gelene kadar İngiltere, Fransa ve İsviçre gibi ülkelerde yaşadı. Okulunu bitirdikten sonra, Los Angeles'ta ve çeşitli dergilerde çalıştığı New York'ta yaşadı. Uzun süre Hollywood Reporter adlı bir dergide çalıştıktan sonra, 2004 yılında Ölümcül Oyuncaklar Serisi üzerinde çalışmaya başladı ve 2007'de serinin ilk kitabı Kemikler Şehri yayınlandı. New York Times çok satarlar listesinde yer alan bu serinin diğer kitapları Küller Şehri ve Camlar Şehri de büyük ilgi duyunca, yazar 2011'de yayınladığı Düşmüş Melekler Şehri adlı kitapla seriyi devam ettirdi.

Kısa sürede büyük bir başarı yakalayan Cassandra Clare, 2009 yılında, yeni bir seri üzerinde çalışmaya başladı ve 2010'da, Cehennem Makineleri serisinin ilk kitabı Mekanik Melek'i okuyucularına sundu. Serinin ikinci kitabı Mekanik Prens, Aralık 2011'de yayınlandı. 2013'te serinin son kitabı Mekanik Prenses piyasaya çıktı.

Devamını Oku