Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Onur Şan

Onur Şan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0/ 10
43 oy
26 kullanıcının favorisi

Onur Şan

Türkiye

24 Temmuz 1981

Biyografisi

Onur Şan, ses sanatçısı.

1981 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. İlk, orta ve liseyi İstanbul\'da Ata Koleji\'nde tamamladı. Halen 'İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı THM Şan Bölümü'nde, eğitimine devam etmektedir. Müzik yaşantısına, 8 yaşında bağlama çalmayı, öğrenerek başlayan \'Onur Şan\', Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu, \'Liseler Arası THM Ses yarışmasında\', gösterdiği üstün performansıyla \'birinci\' oldu. TRT\'nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge \'birincisi\', ardından Türkiye \'ikincisi\' seçildi . TRT\'nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, \'Türk Halk Müziği Sanatçısı\' olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasın da, \'TRT İstanbul Radyosunda\', akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Bunun yanı sıra 1998 Yılında \'İtalya\' ve \'Fransa\' da düzenlenen folklor festivaline katılarak, genç sanatçı Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile icra etti .

\'Yolcular Türkü Nağme\' adlı grup albümü ile Türkü severlerle ilk buluşmasını gerçekleştiren, ardından \'Aşkın Mavisi\' ve son olarakta \'Dağlarına Kar olurum Yar\' adlı albümüyle, müzik yaşamına devam eden \'Onur Şan\', TRT ekranların da yayınlanan ve gençleri ekrana bağlayan \'Halkalı Şeker\' ve \'Anadolu\'nun Sesi\' Programını başarıyla sundu. Ayrıca yine TRT ekranlarında yayınlanan, 28 bölümlük \'Zeytin Dalı\' adlı dizi de rol alıp, içindeki gizli kalmış oyunculuk yeteneğini, ortaya çıkararak, ikinci oyunculuk deneyimini, Kanald ekranlarında yayınlanan, \'Yaşanmış Şehir Hikayeleri\' adlı dizideki rolüyle, kendini geliştirip, oyunculuk dalında da başarılı olduğunu kanıtladı.
Gerek yurtiçi-yurtdışı, gerekse Üniversite Konserleriyle ve bar programlarıyla THM\' ne hizmet etmeye devam etmektedir, sevenleri tarafından TÜRKÜLERİN PRENSİ ünvanını almıştır.

Derlemeleriyle, TRT arşivine büyük hizmetler sağlayan, Babası \'A.Turan Şan\', Amcası \'Ömer Şan\' ve Yengesi \'Bilge Şan\', TRT İstanbul Radyosu THM sanatçılarıdır. Onur Şan TRT kökenli Sanatçı bir ailenin evladı olma şansına ve şerefine de sahiptir.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 4 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (10)

Avatar
mtiske (Jön) | 2 Ocak 2015, 14:40

Bu adam muhtemelen sesinin kalitesinin farkında değil
Türkü kralı olabilecek ve türkiyeyi inletebilecek iken rtalarda görünmüyor
Basit dizilerle zaman öldürüyor
Kubat 2 veya Orhan Hakalmaz gibi olabilir.
Kurtlar vadisinde soylediği türküler mukemmel

Cevap Yaz
0
0
BaRDaS (Profesyonel) | 20 Ağustos 2013, 14:41

Sesi güzel,oldukça güzel ama oyunculuğu berbat.Özellikle Akasya Durağındaki o rolü.

Cevap Yaz
0
0
Jason-Sttattham (Profesyonel) | 15 Nisan 2011, 09:26

Özellikle sesine hayranım türkülere sesiyle hayat verıyo oyunculukta onun adına iyi olmuştur ama sesini unutmasın

Cevap Yaz
0
0
alexabalexa (Dublör) | 18 Kasım 2010, 13:56

Benim de sevdiğim isimlerdendir Onu Şan...
Seda Sayan'dan ayrılmasına onun adına çok sevindiğimi belirtmek istiyorum.Seda Sayan'dan ayrılarak kariyerine büyük bir başlangıç yapmış oldu.
İyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Sizce neden bazı iyi rol oynayan insanlara düşük puan veriyorlar?
Oyuncunun şu ana kadar sinema adına bir kariyeri olmadığı için ve bu yüzden ona 5.9 puan verilmiş.Ama ben ona umutla bakıyorum.Umarım ileride şarkıcılıkta olduğu gibi oyunculukta da başarılı olur.Benim ona puanım şimdilik 6.5'tir.

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 25 Nisan 2010, 03:06

Aslında filmografisine bakınca sanat yaşamına kendini adayan bir kişi olarak karşımıza çıkıyor.Tek yaptığı hatanın popüler bir isimle evlenmek olduğunu söyleyebilirim.Zira kendisinden daha popüler olan eşi nedeniyle ünlü olmak ve ya parasına konmak gibi çirkin yakıştırmalara maruz kalmıştır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz