Trainspotting

Bütün Fragmanlar ►
Trainspotting (1996) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
609 oy

27 Eylül 1996

DramSuç

94 Dak.PT94M

Irvine Welsh John Hodge

790 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Mark Renton'un Edinburgh'ta yaşayan kendisi gibi eroin bağımlısı bir grup İskoç genç arkadaşı vardır. Hepsi ezilmiş, yalancı, psikopat, hırsız ve uyuşturucu madde bağımlısıdırlar. Kendilerine eroinle zarar verdikçe, kaçınılmaz sona yaklaşırlar ve arkadaşlıkları giderek zedelenmeye başlar. İçlerinden sadece Mark, bu durumdan kurtulabilecek iradeye sahiptir. Ancak, yaşamayı seçip seçmeme konusunda kararsızdır.

Filmi Ekleyen project-mayhem
Popüler Yorumlar
Feminin (Figuran) | 15 Ağustos 2013, 17:52

İzlemekten en çok keyif aldığım filmlerden biridir. Sadece uyuşturucunun verdiği zararları gösterip zaten bildiğiniz şeyleri size yineleten bir film olmamakla birlikte uyuşturucuyu daha farklı bir şekilde işlemiştir. Ayrıca sizi kitabını da okumaya davet ediyorum çok kaliteli bir yapım. 10/8.2

1
+8
ggmmzz (Profesyonel) | 11 Temmuz 2012, 18:11

'Eroini birazda illegal oldugu için içiyorduk. Kahrolası C vitamini illegal olsa onu içerdik.' .... Güzel bir film :)

0
+8
Tüm yorumlar (265)
oguzhanuzun55 (Amatör) | 14 Mart 2014, 16:04

idare eder .

Cevap Yaz
0
0
ibrahimkurt55 (Figuran) | 14 Mart 2014, 15:25

Hiç keyifli bir film değil.

Cevap Yaz
0
0
Myheartwithyou (Figuran) | 10 Mart 2014, 23:09

Kitaptan filme en iyi uyarlanmış eserlerden.
Renton: Peki neden yaptım? Milyon tane cevap verebilirim ama hepsi yalan olur. Gerçek şu: ben kötü insanım. Ama bu artık değişecek, değişeceğim. bu yaptıklarımın sonuncusuydu. artık temize çıkıp , yola devam ediyorum. doğruca ilerleyip yaşamayı seçeceğim. bunun olması için şimdiden can atıyorum. sizler gibi olacağım. iş, aile, lanet büyük ekran bir tv, çamaşır makinesi, araba, sağlıklı yaşam, diş sigortası, ev kredisi, ilk ev, günlük kıyafet, valiz, oturma grubu, oyunlar, abur cubur, çocuklar, 9 5 mesai, emekli maaşı, vergi muafiyeti, geçinip gitmek, geleceği düşünmek ve öldüğün gün.

Cevap Yaz
0
0
KateCara (Figuran) | 10 Mart 2014, 11:15

Ben kitabını okumuştum güzeldi, filmde iyi.Bu çekilmez hatta monoton hayatımızın dışındaki bir şeyleri anlattığı için sevdim.Uyuşturucudan uzak durmanızı söylüyor.Arkadaş ilişkilerini konu alıyor ve bence gerçekçi.En yakın arkadaşımla onlarınkinden daha samimi olmadığımız gerçeğini anlamamı sağladı.İnsanlar birbiriyle bence arkadaş falan olmazlar yani kesin bi çıkar ilişkisine dayanır.Ve sonunda bu çıkar ilişkkiside birinin ihanetiyle son bulur.İhanet, arkadan vurmak falan demek saçma bence.Böyle bir arkadaşlıktan ne beklenir ki??Böyle film tarzları evet fight club, rüya için ağıt filmlerini benziyor ama ben bu filmide sevdim.Güzel yani, izleyin ve sonra ne kadar güzel bir hayatınız olduğunu görün.

Cevap Yaz
0
0
CamerMan (Jön) | 06 Mart 2014, 17:09

Çokta sıra dışı olmayan hikayeyi farklı bir anlatımla sununca ortaya ilginç bir film çıkıyor.Danny Boyle kendi tarzını bu filmde de uygulamış.Çok etkilendiğimi söyleyemem ama filmi izlerken sizi başka yerlere götürüyor olması da filmin önemli artısı.Hatta buna filmde ara ara fantastik hayallere yer veriliyor olması da aynı düşüncede birleşiyor.Oyuncuların farklı bir tip ve karakterde olması da sıkıcılığı örtmüş.Çok şey beklemeden izlenebilir..

Cevap Yaz
0
5
Görüşleriniz