Memleket Meselesi

Memleket Meselesi (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
200 oy

31 Aralık 2010

DramKomedi

105 Dak.PT105M

İsa Yıldız

96 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Emekliliği gelmiş ilkokul öğretmeni Adil Hoca kendi kasabasına tayin olmuştur. Emekliliğini beklerken, kasabadaki genç bir polisten okkalı bir tokat yer ve gururu fena halde incinir. Genç polisin cezalandırılarak adaletin yerini bulmasını sağlamaya kararlı olan Adil Hoca, yediği bu tokadın peşini bırakmaz. Zorlu bir mücadeleye girişir, sonunda istediğini başarır ve herkesin “Unut gitsin” dediği polis tokadını, bütün ülkeye duyurarak, “Memleket Meselesi” haline getirir.

Filmi Ekleyen HatunBAS
Popüler Yorumlar
hsiwred (Figuran) | 13 Ağustos 2011, 14:35

Ahmet Uğurlu inanılmaz vasat bir oyunculuk sergilemiş,Bora Akkaş ise kendini bir türlü geniş aile dizisindeki rolünden soyutlayamadı filmlerdeki hareketleri,konuşma şeklini izlerken sanki insan kendini Geniş Aile izliyormuş gibi hissediyor,bu arada filmde babasıyla konuşurken Deniz \"buba\" repliğini sürekli tekrarlıyor.Oyunculuk bakımından iyidir,bu kadar usta oyuncu iyi bir senaryoda birleşmiştir dedim fakat film en fazla 4 puan verilecek bir film...

8
+22
kilit (Dublör) | 08 Ağustos 2011, 22:00

resimdeki tipe baksana zaten emolar gibi resim koymuş

5
+21
Tüm yorumlar (75)
Nicholson (Amatör) | 29 Haziran 2013, 17:18

Sıkılmadan izleyeceğiniz eğlenceli bir film.8/10

Cevap Yaz
0
0
ranchoddasshamaldas (Figuran) | 17 Nisan 2013, 16:43

iyi bir konu ve kaliteli oyuncular...
bir sorun çıkıyor ve siz bu sorunu çözmeye çalışıyorsunuz. lakin önünüze engeller çıkıyor. ama siz bu engellere karşı yılmadan,usanmadan,sabırlı bir şekilde çözüm için uğraşıyorsunuz. film de zaten bunu anlatıyor.
oyuncuların yerel ağızla konuşmaları daha içten olmuş.
ama gel gelelim finali sürprizle bitti.böyle bir final beklemiyordum.
her neyse fazla uzatmanın bir anlamı yok.güzeldi.izlerseniz bir şey kaybetmezsiniz.

Cevap Yaz
0
1
feritgul3 (Figuran) | 13 Şubat 2013, 08:52

Bir filmde Ahmet Uğurlu varsa filmin zaten çok kötü olma ihtimali yoktur. Film son zamanlarda komedi olsun diye geyik esprilerin gırla gittiği boş filmlerden değil. Güldürüyor diye 5 üzerinden değerlendirilmiş çoğunlukla ama düşündürme kısmını çoğu kişi pas geçtiği için zaten yüksek puan alma ihtimali yok! Film oldukça cana yakın geldi bana. Ayrıca keçinin filmde biraz Adil Hoca'ya atıf yapılarak bolca kullanıldığını düşünüyorum.Filmin geniş kadrosunun birbirinden farklı tiplemelerle beraber kullanılması bir zenginlik oluşturmuş.Gerçekten de çok farklı mesajların yer aldığı film, izleyenlerinin çoğunu yormuş. Derdini dinletebilmek için medyatik olabilme mesajı çok güzel işlenmiş. Küçük bir şehirde esas konu etrafında yerel ilişkilerin işlendiği, bazen güldüren bazen düşündüren filmleri seviyorsanız sakın kaçırmayın.

Cevap Yaz
0
1
yagizguvener (Figuran) | 27 Ekim 2012, 02:12

Aynen konusu aslinda suan da Türkiye de gercegine cesitli mevki makamlarda karsilasdigimiz,haberlerde izledigimiz bir konuyu ele almis ama biz severiz ya filmimize vatan millet sakarya duygusu katmayi o duygu yok film de,begenilmemesinin de bas sebebi bu bence ;)

Cevap Yaz
0
3
samiyildiz (Amatör) | 09 Ekim 2012, 01:03

filmi epey bir aradan sonra bir tv kanalında yarısından sonra izleyebildim. yarısından izlememe rağmen filmin içine öylesine girdiğimi farkettim ki bitince. şaşırdım böyle bir film yapılmış ve ne vizyonda ne de sonrasında haberdar olmamıştım. başını izlemek için internette aradım ama amazon gibi paralı sitelerde vardı sadece. dvdsini bulamadığım için alamadım ama bir arkadaşımda olduğunu görüp ondan istedim ve izledim. gerçekten kendime kızdım. iyi bir izleyici olduğumu düşünüyordum fakat nasıl olmuş da bu filmi ıskalamışım. yapılan yorumların bir kısmını okudum filmi sevmeyen arkadaşların tercihi bir şey diyemem. birço kült filmin seveni de kısıtlıdır zaten. filmin bence bazı teknik sorunları olmakla birlikte, samimiyeti, konuyu anlatışı oyunculuklar şive kullanımı ve kasaba hayatını anlatışındaki başarısı bence bu filmi üst bir notaya taşımış. özellikle ahmet uğurlu önderliğindeki yerel oyuncalar da dahil herkes son derece uyumlu ve başarılı bir oyun sergilemiş. o kadar doğal oynamışlar ve konuşmuşlar ki insan bazen film olduğunu bile unutuyor... emeği geçenlere teşekkürler...

Cevap Yaz
0
4
Görüşleriniz