İhtiyar Delikanlı

Oldboy

Bütün Fragmanlar ►
İhtiyar Delikanlı (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
131 oy

03 Ocak 2014

2013 - ABD

AksiyonDramGizem

Mark Protosevich Garon Tsuchiya Nobuaki Minegishi

45 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

2003 yılında Kore’de çekilen orijinal filminden (Oldeuboi) sonra Amerikan versiyonu çekilecek olan İhtiyar Delikanlı filmi, uzun yıllardır hapis tutulan bir adamın, serbest bırakıldığında ortaya çıkan korkunç bir sırrı öğrenmesiyle değişen hayatını konu almaktadır.

Popüler Yorumlar
alp_ay_52459 (Amatör) | 08 Ocak 2014, 01:20

Abartılı, sıkıcı döğüş sahneleri ve sihirli hipnoz saçmalığıyla ' Büyüklere Masallar ' türünden kirli bir film. Sadece kurgu iyi.

3
+10
Arirang (Figuran) | 03 Kasım 2013, 19:16

Oldboy gibi muhteşem bir film var zamanında da izlemişiz çok beğenmişiz şimdi buna ne gerek vardı. Aynı şeyi yapmaya ne gerek var ABD? Ayrıca bu rolü kimse Min Cho gibi yapamaz :)

0
+10
Tüm yorumlar (148)
PoisonTR (Amatör) | 12 Nisan 2014, 19:02

Orjinal filmini izlemedim. Ondan ziyade bunu izledim ve gayet de güzel bir filmdi. Hele o son sahnesi müthişti. Niye herkes böyle kötü yorum yapmış anlamadım :S 10/9

Cevap Yaz
0
0
HiHitlerAd (Jön) | 09 Nisan 2014, 19:42

Spoiler içerebilir!
Öncelikle yönetmenin hazırladığı 140 dakikalık versiyonu izlemeden yorum yapmak hatalı olur ama stüdyonun kurgusunu değerlendirecek olursak vasat aşamayan bir filme karşı karşıyayız demektir. Öncelikle stüdyoyu filmi bu şekilde editlediği için kınıyorum. Bu tarz filmlerin izleyici kitlesi bellidir. Versiyonu kısa tutarak daha çok seans açıp daha fazla izleyici kazanacağını sanması işi bilmediğini gösteriyor. Öte yandan Spike Lee yabancı filmlerin yeniden çevriminin çekilme amacının Amerikan izleyicisinin alt yazı okumayı sevmemesine bağlıyordu. İyi hikayelerin yeniden çevriminin yapılması bu nedenleydi ona göre. Bu da demekti ki Spike Lee'nin çekeceği film genel itibariyle hikayeye sadık kalan ancak Amerikan kültürü katılarak yeniden yorumlanmış bir versiyonu olacağıydı. Evet film gerçekten de böyle ancak bu oynama filmin derinliklerine sızamıyor. İkincisi orijinal filmdeki kötü karakterin motivasyonu ile bu filmdeki arasında dağlar kadar fark var. Karikatür ve abartılı tasarlanmasını geçtim. İzleyicinin sempatisini kazanacak hiç bir şey yapmış değil. Bu da orijinal filmin önemli bir noktasının ıskalanmış olduğunu gösteriyor. Baş rolde Josh Brolin de yeterli bir performans sergileyemiyor. Ama Kore versiyonunu izlemediyseniz tabi vasat sunulmuş da olsa ilgi çekebilecek bir film olabilir. İzlediyseniz de sinematografinin tadını çıkarın. Özellikle de Josh Brolin'in valizden çıktıktan sonra, futbol sahasındaki artistlik yapan gençleri bir güzel dövdüğü sahne. Bir de keşke o tek sekans dövüş sahnesini döner merdivende çekseydiniz.

Cevap Yaz
0
0
pedulpedus (Amatör) | 30 Mart 2014, 13:15

filmin orjinalini bulupda izleyemeyenler için gayet güzel bir film.

Cevap Yaz
0
0
mzrahkapar (Jön) | 29 Mart 2014, 15:18

arkadaş tam bir çöp beş para etmez diyorum başka bişey demiyorum 10/0

Cevap Yaz
0
0
Moira (Dublör) | 28 Mart 2014, 11:39

Ben de orijinalini izlemeyip bunu izleyenlerdenim. Sanırım filmi o yüzden beğendim. İlginç bir konuydu. Rahatsız ediciydi ama ekrana güzel aktarılmıştı.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz