Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Bütün Fragmanlar ►
Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8
/ 10
1983 oy

13 Aralık 2013

FantastikMacera

161 Dak.PT161M

Fran Walsh Philippa Boyens

Hobbit 2

1254 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerede?
Hobbit: Smaug'un Viranesi adıyla da bilinen film, 2013 Aralık ayında gösterime girecek.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Popüler Yorumlar
JohhnyDepp (Jön) | 05 Ocak 2013, 20:09

Serinin 2.Filmi Evet İlk Film Bekleneni Verdi Ama Fazlasıyla Değil Bu Film Beklenenin Üstünde Not Alacakmış Gibi Bir His Var İçimde Ama Yüzüklerin Efendisi Serileri Kadar Üste Çıkacağını Düşünmüyorum Bu Filmde Orlando Bloom Legolas Olarak Görüceğiz Filmde Başka Tanıdık Karakterlerin Olmayacağı Bildirildi (aragorn,gimli) gibi Bu Serinin Kitabını Okudum Yani Neler Olacağını,Yolculukda Başlarına Neler Geleceğini,Kimlerin Öleceğini İyi Biliyorum Anlamadığım Noktaysa Peter Jakcson Neden Seriyi Üçe Çıkardı 2 Seri Bence Normaldi Ama Tabi Bizim İçin Daha İyi Serinin 3 Olması. Bu Arada Filmi Herkes Gibi Sabırsızlıkla Bekliyorum

0
+19
DogrununPesinde (Amatör) | 18 Ocak 2014, 02:19

Arkadaşlar görüyorum ki herkes filmi eleştirmeye yerden yere vurmaya dönmüş. Bu projenin hayata geçirilebilmesinin aklınıza gelen diğer tüm filmlerden daha zor olduğunu biliyor muydunuz? Filmin sadece Tolkien mirasçılarından çekim hakkını almanın 2-3 yıl kadar uğraşılıp sonunda mahkemelik bir olay şeklinde gerçekleştiğini biliyor musunuz? Bu serideki emeğin derecesini biliyor musunuz? Herkes Yüzüklerin Efendisi ile kıyaslıyor. Yüzüklerin Efendisini bu kadar seviyorsanız Orta Dünya'yı tekrar görebilmenin bile ne kadar değerli ve özel bir şey olduğunu nasıl idrak edemiyorsunuz. Bırakın filmin eksiklerini aramayı elinizden geliyorsa 2-3 kere gidin filme de Peter Jackson bu seriden sonra tekrar bir Orta Dünya macerası düşünsün yoksa hepiniz bu eleştirilerinizle kalacaksınız. İnanın kitapları 10 kere bile okumak P.J. nin filminin verdiği zevkin zerresini vermiyor. Çok sağol J.R.R. Tolkien, çok sağol Peter Jackson. Saygılarımla.

0
+18
Tüm yorumlar (1392)
gozdeberhan_genckan (Amatör) | 23 Nisan 2014, 20:36

aksiyonun 1 saniye bile durmadığı müthiş bi yapım.. 3. filmi merakla bekliyorum

Cevap Yaz
0
0
smylmz (Amatör) | 20 Nisan 2014, 21:41

subliminal mesajını gördüğümü düşündüğüm film.Ama beğenerek izledim mi?-evet:)

Cevap Yaz
0
1
mcanbeyligs (Amatör) | 20 Nisan 2014, 09:53

Hakikaten 90' nesli olarak çok şanslıyız. Okuduğumuz kitaplar olsun, izlediğimiz filmler olsun, evde ve dışarda oynadığımız oyunlar olsun. Kral zamanlar geçirdik. Şahsen şimdi ki nesile ve olacak çocuklarımıza şimdiden acımaya başladım rezil bir çocukluk geçiriyorlar, pepee caillou izliyolar yazık valla :D

Cevap Yaz
0
2
kusursuz (Efsane) | 20 Nisan 2014, 01:40

Filmin süresi uzun olmasına rağmen başladığı andan son dakikasına kadar tempo biran olsun düşmedi sürekli olarak heyecanlıydı. Böylesine bir başarı için üstadı tebrik etmek gerekiyor Peter Jackson harikalar yaratıyor. İlk filminde beklentiler yükselmişti ve devam filminde de bu beklentileri fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Özellikle görselliği ile ön plana çıkan film her sahnesinde bizi etkiliyor, akılda kalıcı bir çok görsel sahnesi var. Özlediğimiz karakterleri tekrar görmek ayrı bir heyecan elbette. Film o kadar uzun olmasına rağmen yinede süre yetmemiş gibiydi bunun telafisini devam filminde yapacağını düşünüyorum heyecanla bekliyorum. Türünü sevenler zaten kaçırmaması gerektiğini biliyorlardır, yinede tavsiye ederim. İyi seyirler.

Cevap Yaz
0
2
MrCvrgn (Efsane) | 19 Nisan 2014, 13:37

Ahım şahım bir film olmamakla sonuna kadar sürükleyiciliği olan bir film.. 10/6.5

Cevap Yaz
0
1
Reklamı Aç
Görüşleriniz