Tamam mıyız?

Bütün Fragmanlar ►
Tamam mıyız? (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
402 oy

29 Kasım 2013

Dram

Çağan Irmak

173 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Birbirine tutunarak, en zor zamanlarını atlatmaya çalışan iki arkadaşın Temmuz ve İhsan’ın, annelerin, babaların ve aşıkların duygusal ve eğlenceli hikayesi.

Filmi Ekleyen MrQ
Popüler Yorumlar
hypknows (Profesyonel) | 15 Kasım 2013, 14:14

Çağan Irmak'ın filmlerini beğeniyorum ve ilgiyle takip ediyorum,çünkü Türkiye'de özgün ve güzel işler yapan nadir yönetmenlerden biri...Filmin fragmanından da gördüğümüz üzere Türkiye'de gözardı edilen,daha önce hiçbir filme konu olmayan engelli genç İhsan'ın iç dünyasını ve Temmuz karakteriyle şekillenen dostluğunu konu alıyor...Çağan Irmak farkını ve kalitesini tüm cesaretiyle ortaya koymuş yine.

1
+13
ashles (Dublör) | 30 Kasım 2013, 17:37

Filmden yeni çıktım.Film belki de son yıllardaki en iyi Türk filmidir ve inanın begenmeyenler filmden anlamıyo değilde bu filmi anlamamıştır.Kesinlikle bir başyapıt.Ancak ülkemizde sevileceğini zannetmiyorum dış ülkelerde begenilir.Aras bulutun ustalık eseri gibi bişey olmuş.Siyah Kugu filmi gibi alttan gönderme dolu bi film.Filmi başka filmlere benzetenlere de aldırmayın onların kafasına göre "engelli" konu baslıklı filmlerin hepsi öyledir hiçbiyerden alıntı değildir kesinlikle tavsiye ediyorum.Sadece aniden bitmesi şaşırtıcıydı 9/10

0
+9
Tüm yorumlar (247)
ogurmmmm (Dublör) | 20 Nisan 2014, 15:18

Yönetmen, senarist, yapımcı, oyuncular, bütün film ekibi ülkece isteyince güzel film yapabileceğimizi kanıtlamışlar. Müziğinden konusuna, oyunculuklardan final sahnesine kadar her şeyiyle mükemmeldi. Hayata ve diğerlerine karşı o hiç bitmeyen mücadeleye, farklı olmanın getirdiği bütün bedellere rağmen vazgeçmiyoruz. Tamam mıyız?

Cevap Yaz
0
0
romanist (Profesyonel) | 17 Nisan 2014, 21:47

Bir babanın,doğuştan engelli oğlu için 'nerde bizim yarım porsiyon' diye konuşması çok ibret vericiydi...

Cevap Yaz
0
1
ApoSolcan (Figuran) | 16 Nisan 2014, 16:21

film güzeldi hele o finali dehşetti ben dünyanın kralıyım dediği yer............

Cevap Yaz
0
1
MehmetEOquz (Figuran) | 16 Nisan 2014, 12:47

Farklı bir kompozisyonu ele almış bir yönetmen dram üzerine gitti farklı açılardan ele aldığı seneryado bence amacına da ulaştı oyunculuklar iyi güzel bir yerli film olmuş diyebilirim özellikle sonu merak ediciydi

Cevap Yaz
0
0
TheBlindBusker (Star) | 15 Nisan 2014, 14:23

Çağan Irmak'ın önceki birkaç dram filminde olduğu gibi ağlatacak sahneler barındırmayan, hayata dair gözden kaçırdığımız ufak şeylerin farkına varmamazı sağlayabilecek, insanı düşünmeye iten başarılı bir film olmuş.

Oyuncu seçimleri olabilecek en iyisiydi belki de. Deniz Celiloğlu zor bir rolde hakkını vererek oynamış. Aras Bulut da çok hızlı bir çıkış yakaladı, umarım çizgisini bozmadan sinemamızda güzel işler çıkarmaya devam eder. Çok zor bir rolün altından ustaca kalkmasını bilmiş.

Çağan Irmak gibi bir senarist ve yönetmeni kazanmış olmamız gerçekten gurur verici, özellikle son yıllarda artan saçma sapan film furyasının içinde Irmak'ın filmleri parlayan bir yıldız gibi duruyor.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz