Notre Dame'ın Kamburu

The Hunchback

Notre Dame'ın Kamburu (1997) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
66 oy

16 Mart 1997

1997 - ABD

DramRomantik

98 Dak.PT98M

John Fasano

 -

55 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Eserde Claude Frollo adlı bir papaz kilisenin önünde bir bebek bulmuştur ve çok çirkin bir bebek olduğundan ona fransızcada 'eksik-tamamlanmamış' anlamına gelen Quasimodo ismini verir. Quasimodo büyüyünce ise papaz ona zangoçluk görevi verir.Bir süre sonra zilin sesi nedeniyle Quasimodo sağır olur. O sırada bir gün Esmeralda adında bir kızla tanışır kız bir çingenedir. Ama aslında Esmeralda dünyaya bir çingene olarak gelmemiştir. Çingeneler onu küçükken kaçırmış ve yerine sakat bir çocuğu bırakmışlardır bu çocuk ise Quasimodo'dur. Esmeralda genç ve güzel bir kızdır Quasimodo'nun onu görüp aşık olmasıyla olaylar karışır çünkü papaz Claude Frollo'da bir din adamı gibi yaşamaktan bıkmıştır ve Esmeralda'ya duygular beslemektedir.

Devamı
Gizle

"Notre Dame'ın Kamburu" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (21)
duygugencag (Amatör) | 28 Şubat 2014, 19:42

Çok güzel uyarlama olmuş. Bazı güzel ayrıntılar filmde yoktu, belki film biraz daha uzatılabilirdi bu açıdan. Yine de harika. Kitaba göre biraz değişiklik yapılmış ve bu değişikler de uygun değişikler.
Oyuncular da o kadar oturmuş ki. Bana kalırsa Esmeralda'yı Salma Hayek'ten başkası böyle güzel canlandıramazdı. Onun o güzel raks edişi falan. Quasimodo'yu, Frollo'yu canlandıran oyunculara da helal olsun. Neden bu kadar az ilgi görmüş bu film, anlayamıyorum.

Cevap Yaz
0
0
aliye_ciner (Amatör) | 16 Ocak 2014, 13:00

notre damenin kamburu sinema tarihinin her zaman beğenilen ve belleklerden hiçbir zaman silinmeyecek bir filmdir aslında filmin güzel oluşunun temelinde victor hugo gibi usta bir yazarın kaleminden çıkmasıdır

Cevap Yaz
0
0
FenderTelecaster (Dublör) | 25 Şubat 2013, 14:30

Quasimodo'yu canlandıran adam abartısız oscarlık oynamıştır. Sırf bu performans için izlenir film.

Cevap Yaz
0
0
mumdankedi (Dublör) | 24 Haziran 2012, 14:26

Güzeldi. Salma Hayek ilk kez güzel geldi bana. Müzik ve dansı da güzeldi. Rahip harikaydı.

Cevap Yaz
0
0
kamelyaa (Star) | 13 Haziran 2012, 17:33

1923 yılından bu yana bir çok kez uyarlaması yapılmış, bu ve disneyin çektiği dışında diğerlerini izleme fırsatım olmadı. Victor Hugo'nun klasik olmuş romanı Notre Dame de Paris'ten uyarlama, konunun öne çıkan iki karakteri; çirkin, hor görülen Quasimodo ve sevilen, güzel çingene Esmeralda. Esmeralda'nın Quasimodo'nun su, su... yakarışlarına kayıtsız kalamaması ve su vermesi bir çok insanın Notre Dame'ın Kamburu denilince aklına gelen sahnedir. Zamanın şartlarını, insanlarını iğneleyen bir tarafı da var. Bir de bu uyarlamada Esmeralda için Salma Hayek seçimini çok isabetli buldum.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz