Çelik Manolyalar

Steel Magnolias

Bütün Fragmanlar ►
Çelik Manolyalar (1989) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
19 oy

07 Aralık 1990

1989 - ABD

DramRomantik

117 Dak.PT117M

Robert Harling

14 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1980'li yıllarda Louisiana'da yaşayan bir grup kadının bazı sorunları vardır. Kiminin kocası ölmüştür, kimi depresiftir, kimi daha evlenememiştir bile. Böylelikle bu kadınlar giderek kendilerini dedikodunun dayanılmaz çekiciliğine kaptırırlar. Dedikodu bu kadınların en iyi yaptığı şeydir. Dışarda başka insanlarda arayıp da bulamadıkları birçok şeyi kendi aralarında ve bu küçük güzellik salonunda bulurlar.

Filmi Ekleyen Kilgor
Tüm yorumlar (4)
cybilla (Star) | 09 Temmuz 2012, 07:07

“Drum çıktı. Dayanamadı. Jackson çıktı. Bu bana gülünç geldi. Erkekler güya çelikten yapılırlar. Ama ben orada öylece oturdum." 6 tane kadın ama aslında 6 tane çelik manolya. Güçlü bir oyuncu topluluğundan oluşan filmin en sevdiğim yanı hiçbirinin birbirinden rol çalmaması ve hepsinin göz doldurması. Sally Field, Dolly Parton, Shirley MacLaine, Daryl Hannah , Olympia Dukakis ve Julia Roberts…Her biri gözleri ile konuşan, gülümsediklerinde hüzünlü veya mutlu gülen 6 çelik manolya.Klasik bir Herbert Ross filmi. Hem duygusal hem de komedi çok ustaca işlemiş.Kadınları ve onların dedikodularını o kadar sevimli işlemiş ki hiç sıkılmıyorsunuz.Hatta enerjik ve abartılı karakterleri çok seviyorsunuz.Konuya gelecek olursam, ana-kıza ait bir dram. . Hasta kızından endişeli olan bir fedakâr anne ve çocuk sahibi olmaması gereken kızının annelik isteği… Diğer 4 kadında bu dram içinde eğlenceli ve destekleyici dostlukları… Film bittiğinde kendimde sorguladığım tek şey dostluklarım oldu. Açıkçası imrendim.Filmin tiyatro oyunundan alıntı olarak çevrildiğini de belirtmek isterim.Ancak bu oyuncuları bir arada seyretmek için filmi kesinlikle tavsiye ederim. Öyle ki arşivinizde olsun. Tekrar seyretmek isteyeceksiniz.

Cevap Yaz
0
1
shayane (Amatör) | 15 Mart 2012, 20:28

daha yeni seyrettim ve bence çok güzel ve sıcacık bir filmdi... hem güldürüp hem hüzünlendirdi...

Cevap Yaz
-4
+3
diva (Dublör) | 18 Ekim 2011, 13:18

Kaliteli oyuncuların yer aldığı bu film beni çok etkilemişti...gerçek arkadaşlıkla ilgili çok güzel mesajlar verdiğini düşündüğüm filmde hem eğlenceli hem de dramatik sahneler vardı...sonu hüzünlüydü...tüm oyuncular çok iyiydi ama özellikle Sally Field, Shirley MacLaine ve Julia Roberts'ın performansına bayılmıştım.

Cevap Yaz
0
1
urungu (Profesyonel) | 06 Eylül 2009, 11:41

julia roberts'ın oynadığı ilk filmlerinden (belki de ilki). insan biraz bilgi yazardı değil mi?

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz