Pers Prensi: Zamanın Kumları

Prince Of Persia: The Sands Of Time

Bütün Fragmanlar ►
Pers Prensi: Zamanın Kumları (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
3910 oy

21 Mayıs 2010

2010 - ABD

FantastikMacera

116 Dak.PT116M

Volkan Severcan Mazlum Kiper Kerem Atabeyoğlu Ayhan Kahya Ali Ekber Diribaş

Jordan Mechner Boaz Yakin Doug Miro Carlo Bernard

4487 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Haylaz bir prens (JAKE GYLLENHAAL) istemeden de olsa gizemli bir prensesle (GEMMA ARTERTON) güç birliği yapar. Birlikte, zamanı tersine çevirebilen Zamanın Kumları'nı açığa çıkarabilecek ve sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayabilecek olan eski bir hançeri korumak üzere karanlık güçlere karşı bir yarış içine girerler.

Filmi Ekleyen Doancrula
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 24 Temmuz 2012, 12:44

Efecktik sahneleri, fantastik senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosuyla izlenmesi gereken bir film. Filmde oluşturulan atmosfer çok iyiydi..Bunun büyük başarısı Jerry Bruckheimer den kaynaklanıyor.Bize karayip korsanları, büyük hazine gibi müthiş macera filmlerini sunmakla beraber türünün en iyi örnekleri arasında yer edinmesini de sağlamıştır. Pers prensini cazip kılan diğer bir etken ise oyuncu kadrosu.Prenses i belki tanımayanlar olabilir ama onu daha önce de dev yapımlarda izlemiştim. Filmin bütçesi ise yabana atılmamalı.150 milyon dolar inanılmaz bir bütçe. Çok şükür ki film gişede başarı sağladı.Bu devamlılık için önemli.Sonuçta oyunun fanları da filmin devamının gelmesini beklemeye durmuşlardır. Genelde oyun uyarlamalarında senaryo sıkıntısı olmaz devamı gelir, devamının gelmesinde önemli etken ise elde ettiği hasılattır. Film 335 milyon dolarlık gelir elde etmiştir. Aslında bu Fimde Nicolas cageyi de görmeyi umuyordum. Jerry Bruckheimer ın sevdiği oyuncudur Nico. Çünkü CON AİR, 60 SANİYE, BÜYÜK HAZİNE ve son olarak SİHİRBAZIN ÇIRAGI' nda çok iyi işler çıkarttılar. Hepside fönemin iyi filmlerindendir. Bu filmin konusundan biraz bahsetmek gerekirse; pers prensi kendi suçsuzlugunu ortaya çıkarmak için bir kaçış halindedir. Filmdeki en büyük mantık hatası, asırlar boyunca işgal edilememiş Alamut şehrinin basit bir şekilde Prens Destan tarafından işhal edilmesi oluyor...Bir zamanlar oyunu oynamış biri olarak filmi çok begendim. 10/ 8.0

0
+25
mertercan (Artist) | 25 Temmuz 2012, 00:16

Prince of Persia oyunlarının büyük bir hayranıyım, filmini izledikten sonra da filmin daha güzel olduğunu anladım. bunun yanı sıra gördüğüm en iyi oyun uyarlamalarından biriydi.. mekanlar, dövüş teknikleri, duvardan yürümeler hatta çatılardaki vazolar bile oyundakinin tıpatıp aynısıydı.. Gyllenhaal, Dastan rolüne de çok yakışmış. umarım Warriror Within ve Two Thrones devam oyunlarının da filmi çıkar. çıkarsa muhteşem olur.

0
+9
Tüm yorumlar (2570)
RamazanCAN61 (Dublör) | 31 Mart 2014, 18:50

Derler ki bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine. Çağlar içinde yankı bulan eski bir çağrıyla zincirlidir bu ötekine; "Kader"

Cevap Yaz
0
0
CCCarleoneCCC (Figuran) | 30 Mart 2014, 13:15

Pers Prensi: Zamanın kumları. Karayip korsanlarının yapımcılarından yine harika bir film. Çok iyi bir maceraydı efecktik anlamdada iyidi ve çok güzel bir senayrosu vardı. 10/8.0

Cevap Yaz
-1
+0
CONVAYNE (Artist) | 25 Mart 2014, 16:26

2004 yılında çıkan ilk oyunundan beri takipçisi olduğum bir oyunun sinemaya böylesine iyi aktarılmış olmasına çok sevindim; hem hikaye hem atmosfer son derece başarılıydı. Sadece Jake Gyllenhaal`ı Prens olarak yadırgadım o kadar ve filmin sonuna kadar alıştığımız o adamın hissini veremedi bana. Yine de film bittikten sonra devamının gelmesini istediğim bir yapım oldu.

Cevap Yaz
0
0
BuseBudak (Amatör) | 22 Mart 2014, 21:29

Çok çok çok güzel bir filmdi. Belki bu tarz filmleri sevdiğimdendir ama sempatik bir havası vardı filmin. Modernlikle eskinin harmanlanmış hali gibiydi. Hemen izleyin. Pişman olmaktan çok mutlu olacaksınız.

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 18 Mart 2014, 16:42

gerçekten güzel bir filmdi.devamı gelir mi acaba

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz