Ruhların Kaçışı

Sen to Chihiro no kamikakushi

Bütün Fragmanlar ►
Ruhların Kaçışı (2001) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8
/ 10
636 oy

18 Haziran 2004

AnimasyonAileMacera

125 Dak.PT125M

 -

Ryunosuke Kamiki Yo Oizumi Tatsuya Gashuin Mari Natsuki Yumi Tamai

Hayao Miyazaki Cindy Davis Hewitt

Spirited Away

761 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Babasının işi nedeniyle yeni bir şehre taşınmak zorunda kalan 10 yaşındaki Chihiro bu duruma çok üzülmektedir. Fakat bu yolculuk hiç ummadığı kadar ilginçliklerle dolu olacaktır. İlk olarak Chihiro’nun anne ve babası mola verdikleri yerdeki yemekleri yiyince domuza dönüşürler. Chihiro, anne ve babasına yardım etmek isterken ortalık hayaletlerle dolar. Hayatta kalmak için, kendisini hayaletlerin kaldığı bu otele kabul ettirmek zorundadır. Burada hayaletlerin gizemini çözerken aynı zamanda esrarengiz Haku ile de aşkın büyüsünü de keşfedecektir.
Prenses Mononoke'nin yaratıcısı Hayao Miyazaki'nin animasyon şaheseri olan Ruhların Kaçışı, önce 52. Berlin Uluslarası Film Festivali'nde Altın Ayı'yı, ardından 75. Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon Oscarı'nı kazanmayı başarmış bir yapım.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Rill (Profesyonel) | 11 Temmuz 2012, 18:14

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan, sürükleyici harika bir Anime film. 2 saat gibi uzun bir süre olmasına rağmen hiç sıkılmadım, aksine çok eğlendim. Anime severlerin kaçırmaması gereken bir yapım..

0
+5
ohyoulovemetoo (Figuran) | 28 Ocak 2013, 01:57

İmdb listesinin içinde olduğunu duyunca filme ayrı bir ısındım. Zaten pixar ve disney dışında en güzel animasyonlar japonya yapımı oluyor. Oturup hiç sıkılmadan izledim. Kızın tatlılığına, sıcak dostluğuna ve hayal gücüne hayran kaldım. "Burdaki herkesin ismini alır, burdan kurtulmak için ismini sakın unutma chihir."

0
+4
Tüm yorumlar (279)
ozzerk (Amatör) | 19 Nisan 2014, 17:31

Müthişti yaa çok beğendim...

Cevap Yaz
0
0
canyilmaz1907 (Figuran) | 13 Nisan 2014, 01:11

Hayal gücünün doruğu diyebilirim. Eğer benim gibi animasyon sever biriyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. o kadar hayalgücü arasında küçük kızın duyguları o kadar gerçekçiki insan aynı zamanda filmle bütünleşiyor.

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 03 Nisan 2014, 21:35

Filme sadece olumlu ve olumsuz eleştiriler yazmak istiyorum. Miyazaki gerçekten büyük bir usta hayal gücü rüyalar alemi gibi uçsuz bucaksız ama işbu alemi bize aktarırken film içerisinde ve film sonunda kafanız karışıp ne olup bittiğini yada neden olup bittiğini anlamakta güçlük çekiyorsunuz, bazı karakterlerin ne/kim olduğunu da. Yani rüyalar ne kadar bazen ne kadar mantıksızsa filmde o yöne doğru kayabiliyor ki filmlerini sanat için yapan bir çok yönetmenin özelliği bu.
Animenin en sevdiğim yanı ise rönesans tabloları tadında ki çizimleri oldu; özellikle karakter değil ama mekan çizimlerinde inanılmaz detaylar var ve Miyazakinin hala el çizimleri kullandığını düşününce insan dumura uğruyor.
Üçüncü kez Miyazaki diyeceğim herhalde ki bir yönetmenin faktörünün de ne kadar önemli olduğunu çıkıyor ortaya; yönetmen filminde bir kez daha küçüklerin saf sevgisini anlatmış ve yine çok başarılı olmuş.
Filmin küçük yaştakiler için uygun olmadığını düşünüyorum bazı karakterler onları korkutabilir ki zaten filmi de anlamayacaklarından bir süre sonra gürültü yapmaya başlayıp sizi de filmden mahrum edebilirler bu yüzden çocuksuz izleyin.

Cevap Yaz
0
1
MehmetEOquz (Figuran) | 19 Mart 2014, 18:44

Animenin film sektöründe iz bıraktıklarından izleyin derim özellikle anime severler 7,8/10

Cevap Yaz
0
1
drycagatay (Figuran) | 14 Mart 2014, 17:10

Hayao Miyazaki'nin animelerini hep merak etmişimdir ancak ilk defa izleme şansı buldum. Bu film için diyebilirim ki hayal gücü çok üst düzey bir animeydi. Son derece keyif aldım izlerken. Yaratılan her karakter çok orjinaldi. İyi seyirler dilerim.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz