Cehennemden Gelen

From Hell

Bütün Fragmanlar ►
Cehennemden Gelen (2001) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
758 oy

22 Şubat 2002

2001 - ABD

GizemKorkuSuç

122 Dak.PT122M

Terry Hayes Rafael Yglesias

822 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Sadece efsanesi hayatta kalacaktı. Jack The Ripper, Londra'nın caddelerine terör getirmekteydi. Şeytani tavırları onun deliliğinin bir sebebi olduğunu gösteriyordu. Depp ve Graham bu sürükleyici macera filminde muhteşem bir performans sergiliyorlar (People). 1888 yılında Londra'da fakirler şehrin çeteler tarafından rahatsız edilen derme çatma binalarında yaşamaktadırlar ve Mary Kelly'nin (Graham) küçük arkadaş grubundan birisi öldürülür. Kötü ruhlu katil, dahi ama aynı zamanda problemli bir insan olan ve işinde geleceği görme kabiliyetinden yararlanan Müfettiş Abberline'ın (Depp) dikkatini çeker. Abberline derin bir şekilde bu davayla ilgilenir ve gerçeğe yaklaştıkça, Mary ve diğer kızlar için tehlike gitgide büyür. Acaba intikam almak için cehennemden gönderilmiş güç ile başa çıkabilecek midir?

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Chaplin (Efsane) | 12 Kasım 2012, 15:57

Cehennemden Gelen (2001) Bir gün insanlar geçmişe bakacak ve 20. yüzyıla benim şekil verdiğimi söyleyecek.. Yönetmenliğini Albert Hughes ve Allen Hughes kardeşler üstlenirken oyuncu kadrosunda Johnny Depp, Heather Graham, Sophia Myles, Robbie Coltrane ve Ian Holm gibi isimleri izleyeceksiniz.. Film Korku-Gerilim-Gizem türlerini barındırıyor.. Konusuna gelecek olursak, 1880 yılının Lonrasın da geçen hikayede bölgede yaşayan insanlar işlenen cinayetler ile rahatsız olmaktadırlar.. Katil işinde çok iyi olduğundan bir türlü yakalanamamakta ve işlediği cinayetler ile insanlara dehşet saçmaktadır.. Bu katili yakalamak üzere Müfettiş Fred Abberlin göreve atanır.. Karın deşen Jack ismindeki bu katili kimse görmemiştir ve oldukça rahatsız edici ve gizemli bir seri katildir.. Onu yakalamak kolay olmayacaktır.. Bu seri katil daha hayat kadınlarını hedef almaktadır. Bakalım müfettiş Abberlin katili durdurmayı başarabilecek midir?. Yönetmen Hughes kardeşlerin kariyerine bakıldığında en önemli elle tutulur filmi Cehennemden Gelen ve filmi oldukça başarılı bir şekilde yönetmişler.. Başrolde usta oyuncu Johnny Depp her zaman olduğu gibi hayranlık uyandıran bir performans sergilemiş.. Johnny Depp eşlik eden güzle oyuncu Heather Graham ile uyumlu bir ikili olmuşlar güzel oyuncu Felekten Bir Gece filminden hatırlayacaksınız.. Bir diğer dikkat çeken oyuncu Yüzüklerin Efendisi filminden Ian Holm filmde öne çıkan oyunculardan rolüne çok iyi oturmuş diyebilirim.. Filmin konusu dikkatimi çekti çünkü bir türlü yakalanamayan seri katil Karın deşen Jack hayatını konu alıyor ve bu katilin halen günümüzde işlediği cinayetleri çözmeye uğraşıyorlar.. Acımasız ve vahşi bir katil kurbanlarını vahşice organlarını yerinden çıkartarak öldürüyor filmin kanlı sahnesi oldukça fazla.. Bir diğer seri katil Zodiac ile aynı özellikte oda bir türlü yakalanamamış ve ne gören ne de sesini duyan olmuştur.. 2007 yapımı Zodiac filmini de seri katil konulu film severlere öneririm.. Ve filmin başrolünde Johnny Depp olunca ister istemez filme dahil olursunuz gerilim ve gizem bakımından oldukça kaliteli bir film izledim.. Sherlock Holmes karakterinin aynısı bir karakteri canlandıran Johnny Depp hayranları oldukça tatmin olacaktır.. Oynadığı karakterin özellikleri ile de ön plana çıkıyor alkol sorunu olan bağımlı bir müfettiş filmde yüksek alkollü absent içiyor.. Fil Adam yani John Merrick hayatına da film çok kısada olsa değinmiş gözümden kaçmadı değil bakınız 1980 Fil Adam filmi.. Konusu bakımından masonluğa da bağlanmış bu konulara ilgisi olan bir seyirci kesinlikle sıkılacağını düşünmüyorum.. Ayrıca son olarak Karın deşen Jack mason muydu değil miydi yani hayatı hakkında bir çok ortaya iddia atılmıştır ama hiçbir sonuca ulaşılamamıştır.. Yaratılan tarihi atmosfer ile farklı bir polisiye film izleyceksiniz.. Efsane seri katil Karın deşen Jack hayatını merak edenlere ve Johnny Depp hayranlarına tavsiye ederim.. 8.0

1
+17
zms (Artist) | 15 Kasım 2012, 09:49

Kendisi hakkında bilgi sahibi olmayanların bile en azından ismini duyduğu bir seri katildir Karın Deşen Jack.Hepsi hayat kadını olan ve kesinleşmiş beş kişinin katili olmasının yanında onun işlediği düşünülen ondan fazla cinayet vakası bulunmaktadır.Karın Deşen Jack in kimliği hakkında bir çok teori ortaya atılmış ama kesin bir sonuca ulaşılamamıştır.Kimilerine göre bir kasaptır kimilerine göre de bir cerrah.Ama kesin olan bir sonuç varsa anotomi bilgisine sahip olan bir kişidir Jack.Cehennemden Gelen filminde de bu teorilerden biri ele alınmış.İzlemenizi tavsiye ederim. --Spoiler-- Filmde Karın Deşen Jack in bir cerrah olduğu teorisi işlenmiş.Hatta cerrah olmakla kalmayıp kraliyet ailesinin özel doktoru ve bir mason olarak ele alınmış.Tabiki bu üst kademedeki kişileri deşifre etmeye kalkanların sonuda belli.Ya delisinizdir ya da ölü.Deli değilseniz delirtirler ölü değilseniz de öldürürler.Karın Deşen Jack dışında da bir çok konuya değinilmiş filmde.Dedektifin geleceği görme kabiliyeti ve ölülerin gözlerine metal para koymak (Ölenlerin gözlerine para koymak Yunan Mitolojisinde geçen yer altı dünyasındaki nehirleri geçmek için Sharon isimli kayıkçıya ödenen ücret olarak bilinir.) gibi fantastik durumlarda işlenmiş.Tabi bunların yanında dikkatimi çeken bir konu daha oldu.Katilin son cinayeti işlemeye giderken gözlerinin tamamen siyaha dönmesi gibi göndermeler.Fil adam filmindeki John Merrick in diğer hekimlere gösterildiği sahnede vardı filmde.Filmi izlemiş olanlar bilir kraliyet ailesi Merrick in tedavisi ve bakımı konusunda çok duyarlı davranmış ve gerekli desteği sağlamıştı.Ama bu filmde de içlerinde çıkan çürük elmaları sağlammış gibi göstermek için bir çok kişinin ölüm emrini veriyor ve kimilerinide akıl hastası olmasını sağlıyor. Oyunculara gelirsek ki bu konuda fazla söze gerek yok başta Johnny Depp olmak üzere herkes rolünün hakkını vermiş. Film için mükemmel tamamen kusursuz diyemem tabiî ki.Sürekli karanlık bir ortam olması sizi sıkabilir.Gizem konusunda eksiklikleri vardı ama bu durum bile kalitesini düşürmeye yeterli bir sebep değil. İster meraktan izleyin ister oyuncuları için izleyin ama izleyin.İyi seyirler.

0
+11
Tüm yorumlar (226)
CONVAYNE (Artist) | 24 Nisan 2014, 16:20

İzlememiş olanlara başta söylemiş olayım ismine bakıp bir korku filmi sanmayın çünkü değil, 19yy da geçen bir polisiye filmi. Karın deşen Jack i bilirdim ama hikayesini bilmezdim; açıkcası beni bu konuda aydınlatmış oldular. Efsaneleşmiş olunca çok daha kötü bir seri katil bekliyordum bu yüzden hüsrana da uğradım (bildiğim seri katillerin amacı hep zevktir burada ise konu daha farklı). Hikayenin işlenişi güzel, ortam güzel, oyuncluklar güzel, sonuna kadar siz de katil arıyorsunuz bu yüzden hiç sıkmıyor. Kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
okan_emre_58 (Amatör) | 07 Nisan 2014, 21:01

John Merrick'i 2 ayrı filmde görmek sürpriz oldu. Johnny Depp için seretmek istense de üst düzey bir konu, görsellik yada gizem mevcut değil. Vasat bir polisiyeden öteye gidememiş.

Cevap Yaz
0
0
captainbarbossa1 (Figuran) | 06 Nisan 2014, 14:48

bu tür filmlere bayılıyorum.özellikle deep için bile izlenirdi.oldukça başarılı buldum.

Cevap Yaz
0
0
MuratAziz (Amatör) | 24 Şubat 2014, 20:58

sağlam film izleyin :)

Cevap Yaz
0
0
ilkin_qocayev (Amatör) | 16 Şubat 2014, 13:15

"Bir gün insanlar geri bakıp 20. yüzyılın babası olduğumu görecekler."
Efsane replik. Film masonismin temsili ama Karın deşen Jack`i merak edenler izleye bilir. 7/10

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz