4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün

8,1 255 oy

4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün Film Konusu

2007 Cannes Altın Palmiye ödülü sahibi, festivalde büyük beğeni toplayan “4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün”de Romanyalı yönetmen Cristian Mingui, süssüz, neredeyse çiğ bir gerçekçilikle, istenmeyen bir eylemin bireysel sonuçları üzerinden totaliter bir toplumdaki soğukkanlı adalet anlayışını ifşa ediyor. “Altın Çağ’dan Öyküler” başlıklı toplayıcı bir projenin parçası olarak tasarlanan ve şehir efsaneleri ve bireysel zorluklar etrafında gelişen anlatılardan yararlanarak komünizm dönemi Romanya’sının sivil tarihine öznel bir bakış geliştiren film, rejimin son yıllarında Romanya’da küçük bir kasabada yaşayan iki oda ve okul arkadaşı Otilla ve Găbiţă’nın öyküsünü beyazperdeye taşıyor.
 
İstemediği bir gebelikten muzdarip olan Găbiţă Otilia’dan yardım ister. Otilia Găbiţă için ucuz bir otelde bir oda kiralar ve Găbiţă, hatasını temizleyecek olan kürtajcı Mr. Bebe’yi beklemeye başlar. Găbiţă cezadan ve horgörüden kaçmak için herşeyi yapmaya hazırdır fakat hiçbirşey göründüğü kadar kolay olmayacaktır.

Devamını Oku

4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Cristian Mungiu , Oleg Mutu Diğer Adı: 4 Months, 3 Weeks, 2 Days Favori: 201 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 136 kullanıcı 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün filmini izledi Filmi Ekleyen: Sinemalar_Yonetim