Kaç Baba Kaç

5.5 8 oy

Kaç Baba Kaç Film Konusu

Kısa bir süre sonra Nöroloji Konferansı'nın açılış konuşmasını yapacak olan David için bu konuşma çok önemlidir, çünkü bu konuşmanın başarısı rektörlük yolunda önünü açacaktır. Doktorların istirahat odasında çalışırken beklenmedik bir ziyaretçi gelir: 18 yıl önce bu hastanede çalışan ve David'in ilişki yaşadığı hemşire. Hemşirenin David'e bir süprizi vardır, yıllar önce yaşadıkları ilişkiden bir çocukları olmuştur, o çocuk şu anda babasını görmek üzere hastanededir, çocuğun peşinde ise içkili ve ehliyetsiz araba kullandığı ve hız yaptığı için bir polis vardır. Durumu kurtarmak ve bir an önce konferansta yapacağı konuşmaya konsantre olmak isteyen David'in söylediği tüm yalanlar işleri biraz daha karıştırmaktadır. Tüm bu karışıklıkta tek yardımcısı ise eski dostu Ted'dir. Başhemşire, rektör, Ted'in annesi, David'in eşi, bevliye doktoru, genç bir hemşire ve bunamış yaşlı bir hastanın da katılımı ile birlikte içinden çıkılmaz bir hal alan hikayesiyle oyun, izleyicilerine bol kahkahalı, kıpır kıpır bir gösteri vaad ediyor.
Oyuncu kadrosunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Çok kolay görünse de bence komedi oyunları zor tiyatro türlerinden birisidir. Esprilerin zamanlaması ve tonlaması, jest ve mimik kullanımında tüm oyuncular başarılıydı. Ancak, Ted rolünü oynayan Cengiz Küçükayvaz'a özellikle değinmek istiyorum.  
Kendisini sahnede ilk kez 14 Mart Tıp Bayramı'nda sunuculuğunu yapmış olduğu programda izlemiştim. Programın başında 20 dakika kadar bir gösteri yapmış, Anadolu'da çalışan ve TUS'a hazırlanan bir doktorun yaşadıklarını başarıyla canlandırmıştı. Salona girdiğim ilk anda bir doktor muayenehanesini andıran dekoru görünce hayal kırıklığı yaşadığımı itiraf etmek istiyorum. Cengiz Bey'in 14 Mart'takine benzer bir doktoru canlandıracağını düşündüm. Ancak oyun başladıktan sonra fark ettim ki sahnedeki Ted karakterinin Tıp Bayramındaki doktorla bir yakınlığı yoktu. Ayrıca, Cengiz Bey'in başarıyla canlandırdığı karakterin zenginliğini ve kendisinin bitmeyen enerjisini oyun sonunda ayakta alkışladım. Melih Ekener ve Cengiz Küçükayvaz sahnede çok iyi anlaşıyorlar ve birbirlerini tamamlıyorlar...

Devamını Oku

Kaç Baba Kaç Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yönetmen: Senaryo: Ray Cooney Yapımcı:  - Favori: 1 kullanıcının favori filmi Filmi Ekleyen: izmirli89