Bu Denizin Tuzu Film Konusu

Brooklyn’de Filistinli Göçmenlerin oluşturduğu işçi sınıfı bir toplulukta dünyaya gelen Soraya, büyükbabasının 1948 yılında sürgüne gönderildiği sırada dondurulmuş bir banka hesabı olduğunu keşfeder. İnatçı, tutkulu ve kendisinin olanın iadesini isteyen Soraya uzun zamandır kurduğu hayalini -Filistin’e dönmek- gerçekleştirir.
Oraya vardığında, yavaş yavaş etrafındaki gerçeklikten ayrılır ve kendi öfkesi ile yüzleşmek zorunda kalır. Filistin’deki duvarların her zaman görünür olmadığını fark eder. Kendisinin aksine, en büyük tutkusu orayı tamamen terk etmek olan Emad isimli genç bir Filistinli ile tanışır. Hayatlarını kontrol eden kısıtlamalardan yorgun düşen ikili, özgür olabilmek için olayları kendi ellerine almalarının şart olduğunu anlarlar, yasadışı işler yapmaları gerekse bile.
“Bu Denizin Tuzu” dünya prömiyerini Cannes Film Festivalinde yaptı. 2008 Osians Film Festivalinde FIPRESCI ve özel juri ödüllerini kazandı.

Devamını Oku

Bu Denizin Tuzu Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Jacques Bidou , Marianne Dumoulin , Bero Beyer , Joslyn Barnes Diğer Adı: Milh Hadha Al-bahr Favori: 8 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 3 kullanıcı Bu Denizin Tuzu filmini izledi Filmi Ekleyen: Sinemahser