Gece Bekçisi

7,7 102 oy

Gece Bekçisi Film Konusu

Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal, 1994’te kendi ülkesinde çektiği Nattevagten adlı gerilim filmiyle bir anda dikkatleri üzerinde toplamış, bağımsız film festivallerinin gözdesi olmuştu. Nattevagten’in başarısı Amerikalı yapımcıların da gözünden kaçmadı. Bu sayede yönetmen 1997’de Amerikalı oyuncularla kendi filminin yeniden çevrimine imza attı. Böylece Nightwatch / Gece Bekçisi çıktı ortaya. Neyse ki Bornedal, Gece Bekçisi’nin ne yönetmenliğine ne de senaryosuna kimseleri dokundurmadı, filmi tıpkı önceden olduğu gibi kendi yöntemleriyle kotardı. Bu sebepten olsa gerek, Gece Bekçisi izlendikten sonra çeşitli kareleriyle beyninizde daha uzun yıllar yaşayacak bir yapıya sahip. Örneğin, Ewan McGregor’ın rol aldığı morg sahnelerini hatırlamak hala fazlasıyla tüyler ürpertici. 
Film, bir hukuk öğrencisi olan Martin’in bir morgda gece bekçisi olarak işe alınmasıyla başlıyor. O sıralar şehirde kol gezen ölüsevici bir seri katilin varlığı, Martin’in çalıştığı morgu hedef tahtası haline getiriyor. Martin, asla yerinde olmak istemediğiniz bir karakter. Her gece tüm cesaretini toplayıp, ölülerin bulunduğu odayı dikkatlice kontrol etmek zorunda. İşin içinde bir seri katil de olduğu için, morgun güvenliği ekstra önem taşıyor. Üstelik katilin bıraktığı ipuçları bir şekilde tüm şüpheleri Martin’in üzerinde topluyor. Bu yüzden hem katilden kaçmak hem de polisin şüphelerini haksız çıkarmak zorunda. Kayda değer bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren Bornedal, orijinal filmin çizgisinden dışarı çıkmamak için özel bir çaba sarfetmiş.

Devamını Oku

Gece Bekçisi Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Michael Obel Favori: 86 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 83 kullanıcı Gece Bekçisi filmini izledi Filmi Ekleyen: italianjob