Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Maskeli Balo

Mascarades

Maskeli Balo (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3 / 10
13 oy

2008 - FransaCezayir

DramKomedi

94 Dak.

Lyes Salem Nathalie Saugeon

7 kullanıcının favori filmi

6 kullanıcı, Maskeli Balo filmini izledi.

Maskeli Balo Film Konusu

Cezayir’in küçük bir köyünde yaşayan Münir yarı zamanlı çalışan bir bahçıvandır. Kendinin çok önemli bir adam olduğuna inanan Münir, bu gerçeği fark edemedikleri için yaşadığı köydekilere içten içe kızmaktadır. Kızkardeşi Rym’de tuhaf bir uyku hastalığı vardır. Olur, olmadık yerlerde uyumaya başlayan geç kızın hastalığının bir tedavisi de yoktur.
Ailesi durumunu kabullenmiştir aslında ama bir gün Münir köylülerin Rym’in arkasından alay ettiklerini fark eder. Ve onu korumak için sarhoş olduğu bir akşam “bu kız asla evlenemez” diyenlere onun Avrupalı çok zengin bir işadamıyla nişanlandığını söyler. Bir anda kulaktan kulağa bu haber yüzünden bir anda köyün en popüler adamı haline gelir. Herkes onun yakın arkadaşı olduğunu iddia etmektedir.
Karısı, oğlu ve kız kardeşi Rym bu ilgiden onun kadar memnun değildir, sürekli köylülere gerçeği anlatması için iknaya çalışırlar. Ama Münir sonunda hak ettiğine inandığı değeri kazandığı için mutludur. Rym’ de başlarda sevdiği adamı kıskandırıp abisine açılabilmesini sağlamak için bu ilgiden memnun gibi görünür. Ama sonraları bir an önce bu durumdan kurtulup sevdiği adamla evlenmek ister.
Derken olaylar o kadar büyür ki artık Münir’inde kontrolünden çıkmaya başlar…

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen wbhypnose
Görüşleriniz