California Dreamin' (Nesfarsit)

6,9 4 oy

California Dreamin' (Nesfarsit) Film Konusu

California Dreamin’, genç Romen yönetmen Cristian Nemescu‘nun ne yazık ki ilk ve son uzun metrajlı filmi. Bunun nedeni, yönetmenin bu filmi çekerken elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesidir. Film, tam da onun bıraktığı yerden sonuca ulaştırılmış, Romence’de “sonsuza dek” anlamına gelen “Nesfarsit” ile de ona ithaf edilmiştir. “Yönetmen Cristian Nemescu,25 Ağustos 2006 tarihinde bir trafik kazasında hayatını kaybetti. İzlemek üzere olduğunuz bu filmi,tam o gün bıraktığı şekilde izleyeceksiniz.” ibaresiyle başlayan film hem bu açıdan hem de belkide en iyi dönemlerini yaşayan Romen Sineması açısından apayrı bir yerde..
2.Dünya savaşının tam ortasında ‘44 Romanyasında, bir evin radyosundan gelen “İngiliz ve Amerikan Orduları hala Romanya’yı bombalamakla meşguller. Amaçları, hükümetin Almanya’nın müttefiki olarak kalma konusundaki kararlılığını yıkmaktır.” sesini siyah-beyaz görüntüler eşliğinde açılış sekansına yerleştiren film, epizodik yapısıyla Çavuşesku rejiminin etkisinden hala kurtulamayan milenyum Romanya’sında yaşanan bir olayı gündemine alarak devam ediyor.

Devamını Oku

California Dreamin' (Nesfarsit) Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Andrei Boncea , Dan Badea , Calin Furtunescu Favori: 1 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 3 kullanıcı California Dreamin' (Nesfarsit) filmini izledi Filmi Ekleyen: bsralp