“House of the Dragon” İkinci Sezonundan Resmi Fragman!

15.05.2024 11:44

“House of the Dragon” dizisinin merakla beklenen ikinci sezonundan resmi fragman yayınlandı!

İlk sezonu ile büyük beğeni toplayan “House of the Dragon” dizisinin ikinci sezonu içi geri sayım başladı. HBO, 16 Haziran’da izleyici ile buluşacak olan dizinin yeni sezonundan resmi fragman paylaştı.

Birinci sezon finalinin ardından, Aemond'un Rhaenyra'nın oğlu Lucerys'i ve ejderhasını öldürdüğü olay sonrasında, Westeros'ta savaş kaçınılmaz hale geliyor. Siyahlar ve yeşiller, kanlı ve ateşli bir ölüm savaşında karşı karşıya gelmek üzere güçlerini, ejderhalarını ve yeni müttefiklerini topluyorlar. King's Landing'de genç Kral Aegon, Demir Taht'a olan iddiasını arttırırken, yarı kız kardeşi Rhaenyra, geç babalarından miras kalan haklı mirasını görüyor. “Game of Thrones” evreninde geçen dizi, yazar George R.R. Martin'in "Ateş ve Kan" adlı kitabına dayanıyor.

Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Matt Smith, Ewan Mitchell, Eve Best, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Fabien Frankel ve Tom Glynn-Carney yeni sezonda da rollerini tekrarlamak için diziye geri dönüyor.

Dizide yer alacak yeni yüzler arasında ise Tom Taylor (Lord Cregan Stark), Clinton Liberty (Addam of Hull), Jamie Kenna (Ser Alfred Broome), Kieran Bew (Hugh Hammer), Tom Bennett (Ulf) ve Vincent Regan (Ser Rickard Thorne) bulunuyor. Diğer yeni gelenler ise Abubakar Salim (Alyn of Hull), Gayle Rankin (Alys Rivers), Freddie Fox (Ser Gwayne Hightower) ve Simon Russell Beale (Ser Simon Strong). Oyuncu kadrosunda ayrıca Sonoya Mizuno, Harry Collett, Bethany Antonia, Phia Saban, Jefferson Hall ve Matthew Needham yer alıyor.