Tarantino ve DiCaprio yeniden bir arada!

12.01.2018 23:06
Tarantino ve DiCaprio yeniden bir arada!

Hollywood'un aykırı yönetmeni Quentin Tarantino’nun merakla beklenen dokuzuncu filminde oynaması kesinleşen ilk isim Oscar’lı aktör Leonardo DiCaprio oldu. 

En son 2012 yapımı Django Unchained filminde Tarantino ile birlikte çalışan DiCaprio’nun usta yönetmenle tekrar el sıkıştığı belirtiliyor. Filmin 20 Kasım 2017’de hapishanede hayatını kaybeden ünlü seri katil Charles Manson’ın hikayesini temel alacağı iddia edilmiş, Tarantino ise senaryoda daha çok 1969 yılına odaklandığını belirtmişti.

Leonardo DiCaprio, böylece 2016’da Oscar aldığı The Revenant’tan sonra ilk kez kamera karşısına geçecek. Filmin oyuncu kadrosu henüz tamamlanmış değil, bir ünlü aktörün daha yer alacağı söyleniyor. En çok öne çıkan iki aday ise Tom Cruise ve Brad Pitt.

Çocukluğundan itibaren bir suç dünyasında büyüyen Charles Manson ve arkadaşları, 1969’da yönetmen Roman Polanski‘nin 8 aylık hamile eşi aktris Sharon Tate‘in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi vahşice öldürmekle suçlanmışlardı. Sharon Tate rolünü Margot Robbie’nin oynayacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. 

Sony Pictures bünyesinde çekilecek filmin detayları sır gibi saklansa da Pulp Fiction benzeri bir eser ortaya konacağı ve Charles Manson’ın ölüm makinesine dönüştüğü Los Angeles’ta geçeceği iddia ediliyor. Bu yıl içerisinde çekimlerine başlanacak olan film, 9 Ağustos 2019’da, Sharon Tate’in ölümünün 50. yıl dönümünde vizyona girecek.