Türk Filmleri, Amerikan Sinemaseverlerle Buluşuyor!

22.03.2019 09:22
Türk Filmleri, Amerikan Sinemaseverlerle Buluşuyor!

Sinemayı müzikle bir araya getiren ve Kuzey Amerika’nın önem verilen etkinliklerinden biri haline gelen 18. Boston Türk Film ve Müzik Festivali, 21 Mart-7 Nisan arasında Amerikalı sinemaseverleri bekliyor!

 

18. si bu yıl düzenlenecek olan Boston Türk Film ve Müzik Festivali, Amerikalı sinema ve müzikseverleri Türk filmleri ve müziğiyle buluşturmaya hazırlanıyor. 21 Mart’ta Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde düzenlenecek Nuri Bilge Ceylan'ın 'Ahlat Ağacı' filmi ile açılışını gerçekleştirecek olan festival, 7 Nisan’da Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği Halef filmi ile kapanış yapacak. Film gösterimlerinin ardından festival, 28 Nisan’a kadar konserlerle devam edecek.

 

 

18. Boston Türk Film ve Müzik Festivali’nin sinema ayağının kapsamlı programı ile birlikte, çağdaş Türk sinemasının seçkin örnekleri ve yönetmenleri ilk kez veya yeniden Amerikalı izleyicilerle buluşacak.

 

 

Festival kapsamında gösterilecek Türk filmleri ise; Tunç Okan’ın ‘Otobüs’, Mustafa Karadeniz’in ‘Çınar’, Sefa Öztürk’ün ‘Güven’, Hacı Mehmet Duranoğlu ve Atalay Taşdiken’in ‘Bırakın Çocuk Oynasın’, Vuslat Saraçoğlu’nun ‘Borç’, Ozan Açıktan’ın ‘Aile Arasında’, Banu Sıvacı’nın ‘Güvercin’, Tolga Karaçelik’in ‘Kelebekler’, Dersu Yavuz Altun’un ‘Ayaz’, Ramin Matin’in ‘Son Çıkış’, Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin ‘Sibel’ ve Murat Düzgünoğlu’nun 'Halef' filmleri olacak!

 

 

Festival programında yer alan bir çok yerli filmin Kuzey Amerika veya Amerika prömiyerleri, 18. Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında, uzun metrajlı filmlerin yanı sıra 2006’dan bu yana düzenlenen ödüllü belgesel ve kısa film yarışmasında dereceye layık görülen filmler de gösterime sunulacak. 

 

 

Festival içeriği ve festivalin programı hakkında daha fazla bilgiye, festivalin web adresinden ulaşılabilir.