Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (17 - 23 Nisan)

Netflix Türkiye 17 - 23 Nisan 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta da Kıvanç Tatlıtuğ ve Funda Eryiğit'in başrollerini paylaştığı "Boğa Boğa" çekerken onu 2. sırada "Hep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak: Netflix Top 10

1. Boğa Boğa

Orijinal İsmi: Boğa Boğa

Süre: 112dk
Tür: Dram , Gerilim
Yönetmen: Onur Saylak
Senarist: Hakan Günday
Yapımı: 2023 - Türkiye

İstanbullu bir çift, yeni ve huzurlu bir hayata başlamak için Ege bölgesindeki bir köye yerleşir. Ancak kısa sürede çiftin, bu köyde pek çok düşmanı olduğu ortaya çıkar.

2. Tamirhane

Orijinal İsmi: Tamirhane

Süre: 113dk
Tür: Komedi
Senarist: Bülent Şakrak
Yapımı: 2022 - Türkiye

Yetiştirme yurdunda büyüyen iki yakın dost Yılmaz ve Müjdat’a manevi babaları gibi olan Erkan ve Bülent’ten boya ve kaporta dükkanı miras kalır. Yaşlı bir adamın arabasını iki sokak öteye bırakmak için çıktıkları yol, gece yarısı arabaya düz kontakt yapılırken onları gören yaşlı adamın kalbinin dayanamaması ile hiç beklemedikleri bir yere çıkar. Olaylar, Yılmaz ve Müjdat’ın yaşlı adamın cesedini yakıt tankına koymalarını gerektiren bir noktaya varır. Dükkanda araba boyamaya devam eden ikili, cesedin bulunduğu yakıt tankından alınan tinerle boyadıkları arabaların muhteşem gözükmeye başladığını fark ederler.

3. Mahalleden Arkadaşlar

Orijinal İsmi: Mahalleden Arkadaşlar

Süre: 91dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Selçuk Aydemir
Senarist: Selçuk Aydemir
Yapımı: 2019 - Türkiye

2015 yılında Selçuk Aydemir'in aynı isimli kitabından uyarlanan "Mahalleden Arkadaşlar", zıpır bir çocuğun gözünden 90'lı yılların başındaki bir mahallenin ortamını ele almaktadır.

4. Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Orijinal İsmi: Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Süre: 121dk
Tür: Aksiyon , Macera
Yönetmen: D.J. Caruso
Senarist: Aaron Berg
Yapımı: 2021 - ABD , Japonya , Kanada

Snake Eyes Japonya’ya geldiğinde Arashikage, kendisine ninja savaşçısı olma yöntemlerini öğretirken bir yandan da hep özlemini çektiği bir şeyi de sunar; bir yuva. Ama geçmişinden gelen sırlar ortaya çıktığında, Snake Eyes’ın onuru ve sadakati sınanacaktır. Bunun anlamı en yakınındaki kişinin kendisine olan güvenini kaybetmek demek olsa da.

5. The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

Orijinal İsmi: Seven Kings Must Die

Süre: 111dk
Tür: Aksiyon , Macera , Savaş
Yönetmen: Edward Bazalgette
Senarist: Martha Hillier
Yapımı: 2023 - İngiltere

Kral Edward'ın ölümünün ardından Bebbanburg'lu Uhtred ve yoldaşları, sonunda İngiltere'yi birleştirme umuduyla parçalanmış bir krallıkta maceraya atılır.

6. Aaahh Belinda

Genç bir aktörün mükemmel hayatı, bir reklamda oynamayı kabul edince çılgın bir hal alır ve çekimler sırasında aniden kendini karakterinin dünyasında bulur.

7. Açlık

Orijinal İsmi: Hunger

Süre: 130dk
Tür: Dram , Gerilim
Yapımı: 2023 - Tayland

Ailesinin erişte restoranını işleten bir kadın, huysuzluğuyla meşhur bir şefin himayesinde lüks yemek sektörüne katılmaya davet edilir.

8. Kaçak Kraliçeler

Orijinal İsmi: Queens on the Run

Süre: 96dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Jorge Macaya
Senarist: Martha Higareda
Yapımı: 2023 - Meksika

Lisede beraber yolculuğa çıkmayı planlamış dört eski arkadaş sonunda planlarını gerçekleştirdiklerinde asla tahmin edemeyecekleri olaylar başlarına gelir.

9. Phenomena

Orijinal İsmi: Fenómenas

Süre: 94dk
Tür: Korku
Yönetmen: Carlos Therón
Yapımı: 2023 - İspanya

Paranormal olayları araştıran orta yaşlı üç kadın, liderleri Peder Pilón'un ortadan kaybolmasından sonra zorluklarla karşılaşır. Hepta Grubu'nun gerçek öyküsünden esinlendi.

10. In the Earth

Orijinal İsmi: In the Earth

Süre: 107dk
Yönetmen: Ben Wheatley
Senarist: Ben Wheatley
Yapımı: 2021 - İngiltere

Kötü etkileri olan bir virüs dünyaya yayılmıştır. Virüse çare aranıldığı sırada bir bilim insanı ve bir keşifçi, rutin ekipman çalışması için ormanın derinliklerine iner. Gece boyunca karanlığın kalbine yaptıkları bu yolculukta, kendilerini beklenmedik durumların içinde bulurlar.