En Korkunç Yabancı Korku Filmleri

Son yılların en korkunç yabancı filmleri

1. O (2017)

Stephen King'in ünlü romanı 'It' 1990'dan sonra yeni uyarlamasıyla 2017’de vizyona girmişti. Film geçtiğimiz sene yeni uyarlamasıyla çok ses getirmiş ve olumlu-olumsuz birçok eleştiri almıştı. Filmde küçük bir kasabada yaşayan yedi çocuğun, Pennywise isimli palyaçoya dönüşen canavarla yüzleşmeleri anlatılıyor. 2015’te başlayan çekimler sırasında yaşanan bütçe yetersizliğindeki anlaşmazlıktan dolayı yönetmen koltuğundaki Cary Fukunag yerine Andrés Muschietti geçmişti. 2016’da ise çekimler devam etmişti.

2. The Witch (2015)

William ve Katherine çiftinin beş çocuğuyla birlikte ıssız bir ormanın içerisinde Hristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yaşarken beklenmedik olayların ortaya çıkmasıyla ve yeni doğan çocukları Sam’in ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolması üzerine büyük sarsılma yaşıyorlar. 

3. Derin Kabus (2014)

John Erick Dowdle’in yönettiği 2014 yapımı, oyuncu ekibinde Ben Feldman, Perdita Weeks ve Edwin Hodge gibi isimlerin yer aldığı film Paris sokaklarında sayısız ruhun mekânı olan ve kilometrelerce uzanan yeraltı tünelleri boyunca mezarları bulunur. Bir delilik ve dehşet yolculuğu olarak tarif edebileceğimiz film son zamanların en etkileyici korku filmlerinden biri.

4. Karabasan (2014)

Jennifer Kent’in ilk uzun metrajlı çalışması olan Karabasan filmi 6 yaşındaki oğlunu eğitmekte zorluk çeken Amelia’nın rüyalarında görmeye başladığı canavarın oğlunun hikâye kitabındaki canavar olduğunu düşünmesiyle başlayan korku ve gerilim dolu anları konu alıyor.

5. Anne (2013)

Anne ve babalarının öldüğü gün ormanda kaybolan iki küçük kız kardeş yıllar sonra bulunurlar fakat annelerinin ruhu sandıkları bir şey her gece uyumadan önce yorganlarını örtmeye çalışmaktadır. Bu varlığın anneleri olmadığını fark etmeleri sancılı olacaktır…

6. Piranhaconda (2012)

Brezilya’nın Amazon ormanlarında çekilen diğer adıyla Piranhaconda olarak bilinen filmin konusu ise şu şekilde; film çekimi sırasında tüm ekip Piranakonda adında bir canavarın saldırısına uğrarlar. Piranakonda ile ilgili araştırma yapan bir bilim adamının bu canavarın yumurtasını çalması sonucu Piranakonda önlenemez hael gelir ve karşısına çıkan her şeyi dehşet bir şekilde katletmeye başlar.

7. Koğuş (2010)

Michael Rasmussen ve  Shawn Rasmussen’a ait senaryosuyla 2011 Haziran ayında vizyona giren Koğuş filminin oyuncu kadrosunda birbirinden güzel Amber Heard, Danielle Panabaker ve Mika Boorem yer alıyor. Eski tarz bir psikolojik gerilim filmi olan Koğuş, psikolojik sorunları sebebiyle psikiyatr kliniğine giden Kristen’ın (Amber Heard) hikâyesi anlatılıyor. John Carpenter’ın 2002 yılından sonra verdiği 8 yıl aradan sonra yönettiği ilk film olarak karşımıza çıkıyor.

8. Toprak Altında (2010)

Kendisini ahşap bir tabutta diri diri gömülmüş halde bulan Paul Conroy’un kurtulması için tek çaresi elindeki telefon aracılığıyla arkadaşlarına ulaşmasıdır. Şarjının az kalmış olması ve telefonunun iyi çekmemesi ise işleri daha da zorlaştıracaktır. Beklenmedik bir sonla izleyicinin kafasında unutulmaz sahneler bırakan film yabancı korku filmleri kategorisinde mutlaka izlenmesi gerekenlerden.

9. Evdeki Düşman (2009)

Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir. Kate, John’a ve diğerlerine Esther’ın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.

10. Hush (2016)

2016 ABD yapımı Hush filminin senaryosu Kate Siegel,  Mike Flanagan’a ait. Gözlerden uzak, orman içerisindeki ıssız bir evde tek başına yaşayan Maddie dilsiz ve sağırdır. Psikopat bir katilin onu izlediğini fark ettiğinde ise her şey için çok geç olacaktır…