Sürpriz Sonlarıyla Şaşırtan Filmler

1. İçimdeki Şeytan (2012)

Annesinin yıllar önce yaşadığı bir olayın peşine düşen Isabella (Fernanda Andrade), o gece olanların peşine düşer. Annesinin akıl hastası mı olduğunu, yoksa kötü ruhlar tarafından mı ele geçirildiğini öğrenmek için, annesinin kilit altında tutulduğu, İtalya’daki Centrino Hastanesi’ne gider...

2. Gri Kurt (2011)

Alaskada'ki bir petrol sondaj çalışmasında çalışmak üzere görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu vahşi ve ıssız bir bölgede mahsur kalır. Kaza sonucu aldıkları ağır yaraların yanı sıra donduran hava koşullarından dolayı bölgede zor günler geçirirler. Kurtlara yem olmamak için kurtulmak durumundadırlar...

3. Aşk Limanı (2013)

Küçük bir kasabaya gelen genç bir kadın (Julianne Hough), geçmişte yaşadığı olumsuz anılar yüzünden kasabadaki insanların içine karışmak istememektedir. Genç kadın yavaş yavaş yeni hayatına alışmaya başlar ve iki çocuklu dul bir mağaza sahibi olan Alex (Josh Duhamel) ile bir ilişkiye başlama cesaretini kazanır. Ancak karanlık sırlar yeni hayatına o kadar korkunç bir şekilde girer ki fedakarlığın ne demek olduğunu bir kez daha anlamak ve aşkın gücüne güvenmek zorunda kalacaktır.

4. The Interview (2014)

Söyleşi programı sunucusu Dave (James Franco) ve yapımıcısı Aaron (Seth Rogen), Kuzey Kore'nin başkanıyla röportaj yapmak için bir şans elde etmiştir fakat seyahat etmeden önce CIA'in bir talebi vardır; başkanı öldürmeleri...

5. Bıçak Sırtı (1982)

Deckard bir Blade Runner'dır, yani kaçak Replikant'ları (yapay insan) avlayan bir polis. Artık kovalamacadan sıkıldığı için ayrılmayı düşündüğü bir sırada, çaldıkları bir uzay gemisiyle dünyaya 5 Replikant'ın geldiğini öğrenir. Milyonlarca insanın yaşadığı dev bir şehirde bu 5 kaçağı bulmak zorundadır.

6. Uzay Yolcuları (2016)

Avalon adlı uzay gemisiyle 120 yıl sürecek bir yolculuğa çıkan 5000 kişi, Dünya'ya döndüklerinde sağlıklı şekilde hayatta kalabilmek için "uyku kapsüllerinde" uyutulurlar. Yaşanan bir sorun nedeniyle kapsülleri açılması gereken zamandan daha önce açılan Jim Preston (Chris Pratt)ve Aura Dunn (Jennifer Lawrence), 90 yıl daha uzay gemisinde kalmak durumundadır...

7. Do The Right Thing (1989)

Spike Lee, Martin Luther King Jr. ve Malcolm X’ten yaptığı alıntılarla verdiği mesajı güçlendirirken, ırkçılık, şiddet, iletişim, birlikte yaşam ve hoşgörü konularına ustalıkla değiniyor. 

8. Kar Küreyici (2013)

2031 yılında geçen filmde, küresel ısınmayı önlemek adına yapılan yanlış bir deney sonucu, dünya buzul çağına döner. Captain America filminden hatırladığımız Chris Evans'ın başrolde olduğu filmde Allison Pill ve Jamie Bell gibi genç oyuncuların yanı sıra, John Hurt, Tilda Swinton, Ed Harris gibi Hollywood'un usta isimleri de yer alıyor.

9. Geçmişten Gelen (2015)

Simon'ın lise arkadaşı Gordo'yla karşılaşmasından sonra yolunda giden ilişkilerinde çalkalanmalar başlayan Simon - Robyn çiftinin hayatları alt üst olmaya başlar. Gordo'nun gönderdiği pahalı hediyeleri, habersiz ziyaretleri ve tuhaf tavırlarının yardımıyla ortak geçmişlerindeki büyük bir sırrın açığa çıkışına şahit olur. Robyn de bu sırrı öğrendikçe kendi ilişkilerini sorgulama gereği duyacaktır.

10. Bonnie ve Clyde (1967)

ABD ekonomik buhran döneminde geçen film, Bonnie'nin (Faye Dunaway) arabalarının çalan hırsızdan etkilenerek onunla kaçmasını anlatıyor. Birlikte eyaletten eyalete geçerek birçok suça bulaşan genç çift, kısa süre sonra ülke çapında ünlenir ve mantıklı insanların asla yapmayacağı olaylara karışırlar.