2019'un En Çok Beklenen Animasyon Filmleri

Bu yıl animasyon severler için, yeni film açısından bol seçenekli olacak! Biz de, özellikle animasyon meraklısı sinemasever dostlarımız için, 2019'da vizyona girmesi beklenen animasyon filmlerini derledik. Ailecek izlenebileceklerden, 90'lı yıllarda çocuk olanların anılarını depreştirecek devam filmlerine kadar birçok animasyon bu listede! 

1. The Queen's Corgi (2019)

The Queen’s Corgi Konusu: 2019 Brezilya yapımı olan animasyon filmi The Queen’s Corgi, İngiliz Kraliyeti'nin en sevilen köpeği olan Rex’in birbirinden heyecanlı ve sevimli maceralarını anlatıyor. Ünlü Buckingham Sarayı’nın ihtişam ve lüksünün keyfini süren Rex’in hayatı, saraydaki saltanatını kaybedip diğer köpek türleriyle kavga etmeye başlamasıyla değişir. Tam da tüm film bu olay üzerine kurgulanmış zannettiğimiz anda, şımarık kahramanımız Rex aşık olur ve gerçek benliğini keşfetmeye başlar!  

The Queen's Corgi 16 Ocak 2019'da vizyona girdi bile!

2. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya Konusu: Vikingler'in ilk ejderha eğitmeni olan Hicks, ejderhalar ile insanlar arasındaki barışı sağlama görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bu barışın zaferini kutladıkları sırada, Hicks’in ejderhası Dişsiz bir keşifte bulunur ve bununla beraber kazandıkları zafer önemini kaybeder. Dişsiz, tükendiğini sandığı kendi soyuna mensup bir ejderhanın daha hayatta olduğunu fark eder. Üstelik dişi olan bu ejderha vahşi ve zorludur. Bu karşılaşma ile birlikte Hicks’in Dişsiz üzerindeki otoritesi sarsılır. Artık yalnız olmadığını fark eden Dişsiz ve onun binicisi Hicks, kendi türlerini korumak ve aynı zamanda dostluklarını kaybetmemek için çaba harcarken bir yandan da önemli kararlar vermek zorunda kalırlar.

Sevilen animasyon serisinin üçüncü filmi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya, 25 Ocak 2019'da vizyona girdi!

3. Lego Filmi 2 (2019)

Lego Filmi 2 Konusu: Legoların mutlu ve huzurlu yuvası Legoland’de yaşanan olaylar yüzünden huzurlarını kaybeden şehir sakinleri, Lego Filmi 2’de yuvalarını tamamen kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan kahramanlarla yeniden bir araya geliyor. Lego Duplo saldırısı altındaki şehirde her şey hızlıca yerle bir olurken, kalıntılar arasında bulunan bir uzaylı robot tehlikeyi daha da artırır. Baş kahramanlarımız Emmet, Lucy, Batman şehri eski düzenine kavuşturmak ve istilacıları yenmek için zorlu bir maceraya atılırlar. Daha önce hiç karşılaşmadıkları dünyalara doğru bir yolculuk başlatan ekip, bu sırada da kendi sınırlarını görüp becerilerini tanıyacak ve cesaretleriyle tüm kötülüklere kafa tutacaktır.  

Filmin seslendirme kadrosundaysa Chris Pratt, Elizabeth Banks ve Channing Tatum gibi isimler yer alıyor. 

4. Mucizeler Parkı (2019)

Mucizeler Parkı Konusu: ABD ve İspanya ortak yapımı olan; iyi kalpli ve hayal kurmayı seven June’un ona sihirli kapılar açan Wonderland adındaki eğlence parkını kurtarmak için dostları ile yaşadığı macerayı konu alan Mucizeler Parkı, 2019’un en iyi animasyon filmlerinden biri olmaya aday. Seslendirme kadrosunda Mila Kunis ve Jennifer Garner gibi oyuncuların bulunduğu animasyon filmi 15 Mart 2019'da seyircileriyle buluşacak!

Küçük June, bir kelebeğin peşine takılarak ormanda gezintiye çıkar, bu gezinti onu daha önce hiç duymadığı fantastik bir eğlence parkına götürür. Bu parkın içerisinde her çocuğu büyüleyebilecek güzellikte bir sürü oyuncak ve birbirinden farklı birçok hayvan vardır. June, tam da hayallerindeki yere kavuştuğunu düşünürken eğlence parkının aslında sadece kendi hayal dünyasının ürünü olduğunu fark eder. Yine de tehlike altındaki bu parkı kurtarmaya karar verir ve bu uğurda kendisine yardım eden sevimli dostlarıyla birlikte birbirinden güzel maceralara atılır.   

5. Dumbo (2019)

Dumbo Konusu: Disney animasyon filmi Dumbo, kocaman kulakları ile seyircilerin dikkatini çeken ve uçabilme yeteneğine sahip küçük bir filin maceralarını anlatıyor. Dumbo, 5 Nisan 2019'da vizyona girecek!

Tim Burton imzalı filmin konusuna gelecek olursak: Bebek fil Dumbo, Max Medici’nin sirkine ilk gittiğinde tek özelliğinin büyük kulakları olduğu sanılır ve Dumbo'nun bu sayede izleyicileri güldürebileceği düşünülür. Ancak sirkin yeni üyesine bakmakla yükümlü olan Farrier ailesi, kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan sirki kurtarabilecek bir şey keşfeder; Dumbo uçabiliyordur da! Bu sıra dışı özellik yalnızca sirki eski parlak günlerine döndürmekle kalmaz, girişimci V.A.Vandevere'nin (Michael Keaton) de tüm dikkatini minik kahramanımıza çevirir. Vandevere, Dumbo’yu yeni kurulan eğlence parkı Dreamland için kiralar. Ancak, Dreamland sanıldığının aksine karanlık sırlarla doludur. Holt Farrier (Colin Farrel) ve ona yardımcı olanlar, Dumbo’yu kurtarmaya çalışırken her şeyden habersiz sevimli filimiz ünlü akrobat Colettae Marchant (Eva Green) ile büyük başarılara imza atar. 

6. Missing Link (2019)

Missing Link Konusu: Fiziksel görünümü sebebiyle herkesten farklı olan Bay Link (Zach Galifianakis), yalnız ve mutsuz bir adamdır. 2.5 metre boyunda, 286 kilo olan bu adamın vücudu da tüylerle kaplıdır. Sahip olduğu bu özelliklerin tek sebebi ise genlerinde gizlidir. İlkel insan türünün son örneği olan Bay Link, yalnız yaşamaktan sıkılıp, Kuzey Batı Pasifik’ten ayrılır ve ailesinin geri kalanının yaşadığı söylenen Shangri-La vadisine doğru bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta kendisine önemli mitolojik varlıklar dedektifi Sir Lionel Frost (Hugh Jackman) ve bölgenin haritasına sahip tek kişi olan Adelina Fortnight (Zoe Saldana) eşlik eder. Bay Link ve yeni arkadaşlarına yardım etmek için ellerinden geleni yapan 2 kâşif, hiç beklemedikleri maceralara atılırken bu kurgu sayesinde de çocuklara dış görünüşün önemsiz bir detay olduğu anlatılmaya çalışılmaktadır. İçerdiği mesajlar sayesinde en iyi animasyon filmleri 2019 listesinde yer alacağa benzeyen film, bekleyenlerini memnun edecek gibi duruyor. Missing Link'in vizyon tarihiyse 12 Nisan 2019.

7. UglyDolls (2019)

Ugly Dolls Konusu: Bekleyenlerinin ısrarları üzerine, ilk ilan edilen vizyon tarihinden bir hafta önce yayınlanmasına karar verilen, özellikle çocuklara neşe, arkadaşlık ve çeşitliliğe karşı hoşgörü kavramlarını öğretmeyi hedefleyen yeni animasyon filmi Ugly Dolls, özgür ruhlu Moxy ve dostlarının, sıra dışılığın kutsandığı UglyVille kasabasından kaçıp farklı bir dünya keşfedişi sırasındaki deneyimlerini konu alıyor. Yaşadıkları yerden mutlu olmalarına rağmen, dağın öteki yanında bulunan dünyayı merak eden yakın arkadaş grubu gittikleri yerde Lou isimli bir oyuncağın yöneticisi olduğu oyuncak eğitim merkezini bulurlar. Burada, farklılıklarına rağmen kendilerini sevdirmeyi başaran kahramanlarımız önemli olanın mükemmel olmak değil, kendileri olmayı başarmak olduğunu keşfederler. 

UglyDolls 10 Mayıs 2019'da vizyona girecek!

8. Pokémon Dedektif Pikachu (2019)

Pokemon-Dedektif Pikaçu Konusu: Ryan Reynolds’un sesiyle Pikachu'ya hayat vereceği, yeni nesil Pokemon filmi Pokémon Dedektif Pikachu'da, 21 yaşındaki Tim, babasının esrarengiz bir şekilde kaybolmasıyla kendisini insanların ve pokemonların beraber yaşadığı Ryme Şehri’nde bir maceranın tam ortasında bulur. Bu serüveni sırasında, Tim’e babasının eski ortağı olan Dedektif Pikaçu yardım eder. Bu yeni ikili, bir yandan Ryme Şehri’ni ve tüm pokemonları tehdit eden gizli güçlere karşı savaşırken bir yandan da ne kadar iyi anlaşabildiklerini keşfederler. 

Pokémon Dedektif Pikachu, 10 Mayıs 2019'da vizyonda!

9. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 (2019)

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 Konusu: Universal Studios tarafından 2016 yılında çekilmiş olan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı’nın devamı niteliğindeki, 2019 yapımı animasyon filmi Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, her gün işe veya okula gitmek için evden ayrıldığımızda geride bıraktığımız sevimli dostlarımızın biz yokken ne işler çevirdiğini esprili bir dille anlatıyor.

Star Wars'un Han Solo'su, Indiana Jones'un Dr. Henry Walton'u ve Blade Runner'ın Rick Deckard'ı olan efsanevi oyuncu Harrison Ford da Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2'nin seslendirme kadrosunda. Sevilen animasyon filmin devam filmi, 5 Haziran 2019'da vizyonda olacak!

10. Oyuncak Hikayesi 4 (2019)

Oyuncak Hikâyesi 4 Konusu:  İlk filmi 1995 yılında yayınlanan ve serinin diğer 3 filmi gibi Pixar Stüdyoları'nda çekilen Disney animasyon filmi Oyuncak Hikâyesi 4, 21 Haziran 2019'da vizyona girecek.

Bir geri dönüşüm projesi için, tek kullanımlık kaşıktan oyuncağa dönüştürülen Forky, artık bir oyuncak olduğunu asla kabullenemez. Kendisini olduğu yere ait hissetmeyen Forky, varlığını kaşık olarak sürdürmekte ısrarcıdır. Ancak, yaptığı tüm planlarının aksine hesap etmediği bir şey vardır. Oyuncak Dünyası’nı kurtarmakla görevlendirilen Forky, inadını bir yana bırakır ve oyuncak dostlarıyla beraber üyesi olduğu yeni dünyayı korumak için kolları sıvar. 

11. Aslan Kral (2019)

Aslan Kral Konusu: Çocukluğumuzun en popüler Disney çizgi filmlerinden biri olan Aslan Kral, ilk yayınlandığı tarih olan 1994'te gişe rekorları kırmış, sonrasında ise internet ve televizyon sayesinde kuşaktan kuşağa yayılan en güzel animasyon filmlerinden biri olmuştur. Aslan Kral'ın 19 Temmuz'da vizyona girecek olan modern versiyonuysa 2019'un en merakla beklenen animasyon filmleri arasında yer alıyor. 2019 yapımı Aslan Kral'ın seslendirme kadrosundaysa Seth Rogen, Donald Glover, Chiwetel Ejiofor ve Beyoncé Knowles gibi isimler yer alıyor.

Yavru bir aslan olan Simba ve babası ormanın kralı Mufasa, mutlu bir hayat sürmektedirler. Mufasa, her fırsatta oğluna öğütler vermekte ve onu hayata hazırlamaktadır. Ancak, Simba'nın amcası Scar’ın hain planları her şeye gölge  düşürür. Scar, kardeşi Mufasa’yı öldürüp kral olmak peşindedir. Babasının ölümü ile hem zan altında kalan hem de çok üzülen Simba, sürgüne gider. Sürgün sırasında çok zor anlar yaşar ama yeni dostları sayesinde gücünü toplayıp babasının intikamını almak için elbet bir gün geri dönecektir…

12. Ajanlar İş Başında (2019)

Spies in Disguise Konusu: 2019 yapımı animasyon filmi Ajanlar İş Başında (Spies in Disguise), Lance ve Walter’ın maceralarını anlatıyor. Lance Sterling, uluslararası camiada tanınan bir casustur. Ünlü casus Lance, dünyayı kurtarmanın kendisi için rutin bir iş olduğunun farkındadır. Genç Walter ise, Lance’in sahip olduğu sevimlilik, havalılık gibi özelliklere sahip değildir ve bu açığını yaptığı buluşlarla kapatmaya çalışmaktadır. Önceleri Walter, yalnızca Lance’in kullandığı aletleri yapan biriyken; işler bir anda değişir ve bu ikili beraber ajanlık yapmaya başlarlar. Üstelik bu birliktelik yalnızca ikisini ilgilendirmemektedir. Eğer iyi bir ikili olamazlarsa Dünya’yı çok kötü ve karanlık bir gelecek beklemektedir.  

7 Mayıs 2019'da vizyona girmesi beklenen Ajanlar İş Başında'nın seslendirme kadrosundaysa Will Smith ve Rashida Jones gibi isimler yer alıyor.