En Romantik Netflix Aşk Dizileri

Sizler için yaz aylarına uygun romantizmi depolayabilmeniz ya da öngörülemeyen yaz yağmurları yüzünden programınızı iptal edip evinize kaçtığınızda B planınız olabilecek dizilerden oluşan harika bir Netflix Aşk Dizileri listesi hazırladık. İyi seyirler!

1. You

Gossip Girl dizisinden aşina olduğumuz oyuncu Penn Badgley’nin canlandırdığı Joe Goldberg karakteri kitapçıda çalışan zeki bir New York sakinidir. Elizabeth Lail tarafından canlandırılan güzel Beck’in hayatı, Joe'nun çalıştığı kitapçıya gidişiyle bir daha asla eskiye dönemeyeceği kadar değişir. Joe’nun, görür görmez Beck’e aşık oluşu ve sevdiği kızın kalbini kazanmak için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapmaya, her yolu denemeye hazır hali Love'ı bizler için, Netflix aşk dizileri arasında en güçlü seçeneklerden birine dönüştürüyor. Beck hakkındaki her şeyi öğrenmek ve onu elde etmek için teknolojiyi üst düzeyde kullanmaya başlayan ve kızı her sosyal mecradan takip eden Joe’nun obsesif hareketleri, Beck’in en yakın arkadaşı olan Peach’i şüphelendirse de ona engel olamaz. Joe, sonunda istediğini elde eder ve Beck’in gizli takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olmayı başarır. Ancak Joe'nun takıntılı ruh hali işleri içinden çıkılmaz bir duruma sokar.

2. Love

Başrollerini Paul Rust ve Gillian Jacobs'ın paylaştığı dizi; Gus ve Mickey'nin aşk, samimiyet, bağlılık gibi kavramları görmezden gelmeyi bırakıp onları keşfediş yolculuklarını anlatıyor. Yaratıcılığını, yapımcılığını ve senaristliğini Judd Apatow’nun üstlendiği bu Netflix dizisinde; asi Mickey ve iyi huylu Gus karakterlerinin “modern” adı altında yaşamaya çalıştıkları ilişkilerinde yaşadıkları heyecan ve ızdırıpların arasındaki gel gitler cesur ama komik bir dille bizlere aktarılıyor.  

3. One Spring Night

Netflix aşk dizileri listemizin Kore yapımı olan “One Spring Night”ta, Han Ji-Min bir kütüphaneci olan Lee Jung-In karakterini; Jung Hae-In ise sıcak kalpli eczacı Yoo Ji-Ho karakterini canlandırmaktadır.  

Dizi, genel hatlarıyla uzun süredir birlikte olan, ikisi de 30’lu yaşlarında olan iki kişinin ilişkilerini konu almaktadır. Çift, bugüne kadar hiç yapmadıklarını yapıp evlilik hakkında konuşmaya başlayınca, ilişkileri yepyeni bir boyut kazanır. O güne kadar yaşadıklarını düşünür ve birbirlerine karşı duydukları sevgiyi yeni fark ederler.

 

4. Flaked

Will Arnett ve Ruth Kearney'yi başrollerinde buluşturan Netflix aşk dizisi Flaked, London isimli bir garsonun tam da ortasına düştüğü aşk üçgenini olabilecek en komik ve en sevimli dille anlatıyor. Ayrıca London, yaşadığı bu karmaşada, Kaliforniya sahilinde güzel bir hayat yaşayan arkadaşı Chip’e akıl danışır. Oysa, herkese yardımcı olan Chip ile ilgili ortada bir gerçek vardır; iş kendi sorunlarına gelince genç adam o kadar da parlak fikirlere sahip değildir. 

5. Friends from College

Friends From College, Harvard’ta beraber okuyan ve okulları bitince yolları da ayrılan bir grup arkadaşın 20 yıl sonra yeniden bir araya geldiğinde yaşadıklarını anlatıyor. Bir zamanlar sıkı dost olan hatta aradan geçen yıllara ve birbirlerinden uzak kalmış olmalarına rağmen hala birbirlerine düşkün olan bu bir grup üniversite arkadaşı, geçen yılların hiçbir şeyi kolaylaştırmadığı gibi aşkı da kolay hale getirmediğini fark eder. 

Sekiz bölümden oluşan Netflix dizisi, 40’lı yaşlarına yaklaşan bu arkadaş grubu içindeki karmaşık ilişkileri bazen romantik, bazen komik, bazen ise sarkastik bir dille işliyor. 

6. Cable Girls

Netflix’in ilk İspanyol yapımı orijinal dizisi olan Las Chicas Del Cable, 1928 yılının Madrid’inde, gerçek adı Alba olan ama içinde bulunduğu şartlar yüzünden ismini değiştirmek zorunda kalan Lidia (Blanca Suárez)'yı merkezine alıyor. Lidia, yaşamını yalanlarla sürdürmek zorunda olan bir kadındır. İspanya’nın, yaşamak açısından hiç de kolay olmayan dönemlerinde, özellikle de bir kadınsan her şey çok zorken Lidia tek başına ayakta kalmak için çok çaba sarfetmektedir. Özgürlüğün kadınlar için bir hayalden ibaret olduğu bir dönemde Lidia ve arkadaşının, toplumda “özgür kadınlar” yaratma hayali etrafında şekillenen dizide yaşanılan olaylar, Lidia’yı içinden bir türlü çıkamadığı bir döngüye hapseder. 

Hikâyenin başında hırsızlık gibi sabıkaları olduğu anlaşılan Lidia, hapse atılmamak için bir polisle, onun için para çalmak adına anlaşır. Bu onu bir telekomünikasyon şirketine yönlendirir. İşte dizi de tam bu noktada, Lidia’nın üç kadınla tanışıp arkadaş olmasıyla hareketlenmeye ve asıl hikâyeye geçmeye başlar…

 

7. Dating Around

14 Şubat 2019’da başlayan ve şimdilik 6 bölümü yayınlanan Amerikan yapımı Dating Around, kayıtlara “Netflix’in ürettiği ilk orijinal buluşma serisi” olarak geçti bile! 

Chris Culvenor’un yaratıcısı olduğu reality show tadındaki dizinin her bölümünde farklı oyuncuları görüyoruz. Büyük çoğunlukla başarısız flörtlerle dolu olan bölümlerde, gerçek hayatta bekâr olan insanlar kendisi gibi bekâr olan beş farklı kişiyle buluşuyor. Buradan sonraki görevleri ise, ikinci kez buluşabilecek değerde bir eşleşme yapabilmek. 

 

8. Wanderlust

Senaryosu Nick Payne tarafından yazılmış olan ve Luke Snellin ile Lucy Tcherniak’nin yönetmenliğini beraber üstlendiği İngiliz yapımı dizi BBC One ve Netflix’in ortak prodüksiyonu ile ortaya çıkıyor. 

Başrollerini Toni ColletteSteven Mackintosh ve Zawe Ashton’ın paylaştığı Netflix aşk dizisinde, yıllar süren evliliklerinin ardından seks hayatlarındaki eski canlılığı ve heyecanı bir türlü yakalayamayan bir terapist ve kocasının başkaları ile çıkmaya başlamasıyla garipleşen hayatları konu ediliyor.

 

9. Chewing Gum

Britanya yapımı aşk ve komedi dolu dizi Chewing Gum şimdilik 2 sezona sahip. Dizinin ilk sezonunda, Tracey karakteri, kendisini cinsel olarak geliştirmeye çalıştığı bir dönemde, önce uzatmalı sevgilisi sonra ise yepyeni bir aşıkla beraber beceriksizlik dolu anlar yaşar. Neyse ki ikinci sezonda işler biraz olsun değişir ve Tracey cinsel keşiflerini daha iyi bir duruma getirir. Ancak bu sefer de kendisine yeni bir sevgili bulmaya karar vermişken eski erkek arkadaşıyla yaşamaya başladığı tuhaf ilişki işleri karmaşıklaştırır.

Chewing Gum, 2 sezondur devam ettirdiği başarılı izlenme grafiği ve BAFTA’da aldığı "En İyi Kadın Komedyen" ve "En iyi Çıkış Yapan Yetenek" ödüllerine sahip olan Michaela Coel’i kadrosunda bulundurması sayesinde, izlenmesi gereken Netflix dizilerinden biri olmayı kesinlikle hak ediyor.

10. Most Beautiful Thing

Şimdilik yedi bölümden oluşan birinci sezonu yayınlanmış olan, Giuliano Cedroni ve Heather Roth’nın ortak çalışması ile oluşturulmuş Brezilya dizisi Most Beatiful Thing, internette de en iyi yorumlara sahip Netflix aşk dizilerinden bir tanesi. 

Maria Casadevall, Pathy Dejesus, Fernanda Vasconcellos’un başrollerde olduğu dizi, 1950'li yılların Brezilya'sında eşiyle buluşmak için Rio de Janeiro’ya giden bir ev hanımının, eşi tarafından terk edildiğini öğrendiğinde önce yıkılışını, sonra ise kendini toparlayıp ayağa kalktığında orada kalıp Bossa Nova Kulübü açmaya karar verişini anlatıyor.