Bu Hafta Sinemada Yesterday İzlemek İçin 8 Sebep

Efsanevi müzik grubu The Beatles’ı sevmeyen var mıdır? Sanıyoruz ki, yoktur. Peki ya The Beatles dünya üstünde hiç varolmamış olsaydı ve bu durumun bir tek siz farkında olsaydınız?

Bir müzikal komedi filmi olan “Yesterday” 28 Haziran’da beyaz perdede izleyiciyle buluşmak için dakika sayıyor!

Şimdi; 28 Haziran’da vizyona girecek olan “Yesterday”i neden mutlaka izlemeliyiz, hep beraber bakalım.

1. Oscar Ödüllü Yönetmen Danny Boyle’dan!

Oscar Ödüllü Yönetmen Danny Boyle’dan!

2009'un yankı uyandıran filmi “Slumdog Millionaire” ile Oscar’a uzanan başarılı yönetmen Danny Boyle imzası taşıyan film; Boyle’un adının geçmesiyle bile beklentileri zirveye taşıyor!

Boyle’un BAFTA, Emmy, Golden Globe gibi birçok prestijli törenden de ödülleri ve sayısız adaylıkları bulunuyor. İsmini anmadan geçemeyeceğimiz “127 Saat”, “Trainspotting” ve “28 Days Later...” gibi yapımlarla adını sinema dünyasına altın harflerle yazdıran Danny Boyle’un bu orijinal yapımını hiçbir sinemasever kaçırmamalı!

2. Peki, Bu Orijinal Senaryoya Ne Demeli?

Size biraz filmin konusundan bahsedelim;

Jack Malik bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Hayatını küçük bir İngiliz kasabasında sürdüren Jack’in ünlü olma hayalleri yavaş yavaş bitmektedir. Her şeyin kötü olduğu anlarda bile, Jack en yakın arkadaşı Ellie tarafından desteklenmektedir. Bir gün aniden tüm dünyada bir elektrik kesintisi yaşanır. Bu gizemli olay sebebiyle Jack, bir kaza geçirir ve uyandığı inanılmaz bir şeyle yüzleşir. Dünya üzerinde hiç kimse The Beatles’ı duymamıştır! Ünlü olma hayaliyle yanıp tutuşan Jack, bu durumdan faydalanabileceğini düşünür ve grubun en iyi şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar! Hızla şöhret basamaklarını tırmanırken Jack, aslında kaybettiklerinin kazandıklarından fazla olduğunu anlayacaktır.

3. Kimin Aklına Geldi Bu Muhteşem Senaryo Dediğinizi Duyar Gibiyiz

Kimin Aklına Geldi Bu Muhteşem Senaryo Dediğinizi Duyar Gibiyiz

“Yesterday”in senaryosunu kaleme alan ismi öğrendiğinizde hiç şaşırmayacaksınız! “Dört Nikah Bir Cenaze”, “Aşk Her Yerde” , “Aşk Engel Tanımaz”, “Bridget Jones: Mantığın Sınırı”,  Zamanda Aşk” ve “Savaş Atı” gibi kült olmuş yapımlarda da imzası bulunan ünlü senarist Richard Curtis!

 

“Yesterday”i izlemek için 28 Haziran’ı dört gözle bekliyoruz!

4. Oyuncu Kadrosuna da Bir Göz Atalım

Oyuncu Kadrosuna da Bir Göz Atalım

Filmin oyuncu kadrosunda “Damned” dizisiyle yıldızı parlayan Himesh Patel başrol karakteri Jack Malik’e hayat veriyor. Jack’in çocukluktan beri ayrılmadığı en yakın arkadaşı Ellie’yi ise  “Tam Gaz” ve “Sindirella” filmlerinin yıldızı Lily James canlandırıyor. Ayrıca filmde  “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı”ndaki performasıyla çok konuşulan Ana de Armas, iki Emmy ödüllü Kate McKinnon, dört Grammy ödüllü müzisyen Ed Sheeran, Joel Fry ve Camille Chen gibi isimler yer alıyor.

5. The Beatles Konulu Bir Filmin Müziklerinden Bahsetmek İçin Geç Bile Kaldık!

The Beatles Konulu Bir Filmin Müziklerinden Bahsetmek İçin Geç Bile Kaldık!

The Beatles şarkılarının en yeni düzenlemelerini dinleyeceğimiz, Richard Curtis imzalı Dany Boyle filminin müzikleri için ne diyebiliriz ki?

Galiba tek söyleyebileceğimiz; The Beatles sevenler kaçırmasın! Bu film, müzikleriyle de çok konuşulacak.

6. Kulağa Hitap Ettiği Kadar Göze de Hitap Edecek!

Kulağa Hitap Ettiği Kadar Göze de Hitap Edecek!

Çekimleri İngiltere’nin Liverpool, Mossley Hill, Norfolk, Cantley ve Amerika’nın California, Los Angeles bölgelerinde gerçekleşen “Yesterday”, gerek renkleri, gerekse çekimlerin gerçekleştiği bölgelerin güzelliğiyle izleyiciyi beyaz perdede sarıp sarmalayacak!

7. Gösterildiği Festivallerde de Beğeni Topladı!

Gösterildiği Festivallerde de Beğeni Topladı!

Prestijli festivaller arasında yer alan Tribeca Film Festivali’nin 2019 yılında gerçekleşen 18.’sinde kapanış filmi olarak gösterilen “Yesterday”, ayrıca Montclair Film Festival’inde de “Dünya Sineması” dalında ödülü kucaklayan film olmuştu!

“Yesterday” Golden Trailer Awards’ta da iki adaylık sahibi!

8. Bonus: Film Hakkında Bir Minik Bilgi

Bonus: Film Hakkında Bir Minik Bilgi

“Yesterday”de Ed Sheeran’ı canlandırması için önce Coldplay grubunun solisti Chris Martin ile görüşülmüş ancak tarihlerin uymamasından dolayı daha sonra rol, kendini canlandırması için Ed Sheeran’a teklif edilmiş.

28 Haziran’da vizyondaki yerini alacak olan “Yesterday”i kaçırmamanızı öneririz!