Temmuz 2019'da Vizyona Damga Vuracak Olan Filmler

Temmuz ayının sıcak günleri, klimalı sinema salonlarını daha da çekici hale getiriyor. Temmuz 2019'da vizyona girecek olan birbirinden başarılı 9 filme vizyon tarihleriyle beraber yer verdiğimiz yepyeni listemiz ile sizleri baş başa bırakırken, şimdiden iyi seyirler dileriz :)

1. Örümcek Adam: Evden Uzakta (2019)

Yönetmen koltuğunda Jon Watts'ın oturduğu, senaristliğini ise Stan Lee'nin üstlendiği Marvel Sinematik Evreni’nin 23. yapımı olma özelliğini taşıyan Spider-Man: Far From Home (Örümcek Adam: Evden Uzakta)'un konusu şöyle: Endgame bozgunundan sonra tekrar kendi ayakları üzerinde durmayı hedefleyen Peter Parker, okul arkadaşlarıyla katıldığı bir gezi sırasında kendisini Nick Fury’nin üzerine yıktığı bir görevle nasıl baş edeceğini düşünürken ve içten içe plan yapmaya başlarken bulur. Gezi dolayısıyla evden uzakta oldukları günlerde, Peter’ın yalnızca kendisini değil arkadaşlarını da koruması, daha da önemlisi tüm dünyayı kurtarması gerekmektedir. Ayrıca maalesef bunu Tom Holland'ın hayat verdiği Peter'dan başka başarabilecek kimse de yoktur! 

Örümcek Adam: Evden Uzakta, 5 Temmuz 2019'da vizyona girdi ve Türkiye ve dünyada Box Office verilerini sarstı bile!

2. Tolkien (2019)

Dünyaca ünlü Lord of The Rings serisi, The HobbitSilmarillion, Hurin'in Çocukları ve bunlar gibi daha nice eseri edebiyat ve dolaylı yoldan sinema dünyasına kazandıran J.R.R. Tolkien’ın hayatını konu edinen İngiliz yapımı Tolkien filminin yönetmenliğini Dome Karukoski üstlenirken, senaryo ise David Gleeson’e emanet edilmiş. 

Başrol Nicholas Hoult’a oyuncu kadrosunda Lily Collins, Pam Ferris, Craig Roberts, Derek Jacobi gibi isimlerin eşlik ettiği film, İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlarının tamamını bir bedende barındıran akademisyen J.R.R. Tolkien'in yetim kalmanın ne demek olduğuyla henüz çocukluk döneminde yüzleşmesini ve hayatının ilerleyen dönemlerinde de bu konuda hep sıkıntı çekmesini, olabilecek en ajitasyondan uzak dille bizlere anlatıyor. Tolkien'in arkadaşlık ve aşkı keşfetme hikayesi, bir yandan da I. Dünya Savaşı Dönemi'nde yaşadıklarıyla birleşiyor ve ortaya nefis bir film çıkıyor. 

Tolkien 5 Temmuz 2019'da vizyona girdi.

3. Kül En Saf Beyazdır (2018)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Jia Zhangke‘nin üstlendiği Çin-Japonya-Fransa ortak yapımı romantik dram filminde Qiao, mafya üyesi olan sevgilisini korumak için hapse girmiştir. Beş yıl sonra hapisten çıkar ve sevgilisini aramaya başlar ve böylece film Tao Zhao ve Fan Liao tarafından canlandırılan iki sevgilinin öyküsünü anlatmaya başlar…

Kül En Saf Beyazdır, Başka Sinema salonlarında 5 Temmuz 2019'dan itibaren gösterilmeye başlandı.

4. Tekne (2018)

İngiliz gerilim filminde, teknesi ile rutin avlarından birine çıkan avcı, yoğun sis nedeniyle yolunu kaybeder. Nereye gittiğini bilmeden suyun üzerinde ilerlerken, önüne demir atmış bir yelkenli çıkar. Yelkenlinin içerisinde canlı olup olmadığını merak eden adam, içeri girip etrafı kolaçan eder ancak ortalıkta kimse gözükmemektedir. Yapacak bir şey kalmadığına ikna olup küçük teknesine dönmeye karar veren balıkçıyı kötü bir sürpriz beklemektedir. Teknesi yerinde yoktur… Olayların bu şekilde başladığı filmde Joe Azzopardi tarafından hayat verilen balıkçıyı zorlu ve gizemli olaylar beklemektedir!

Tekne 5 Temmuz 2019'da vizyona girdi.

5. Ölümcül Sular (2019)

Kaya Scodelario'nun hayat verdiği Haley, tüm uyarılara rağmen, Amerika’nın Florida eyaletinde meydana gelen 250 km/saat hıza sahip kasırgada kaybolan babasını bulmak için büyük mücadele verir. Kasırga hala devam ederken yapmaması gerekeni yapıp girmemesi gereken yerlere giren zavalı kızın karşısına ikinci bir engel olarak timsahlar çıkacaktır.

Kalbimiz sıkışarak ama muhtemelen de keyifle izleyebileceğimiz bir film olacağa benzeyen Ölümcül Sular 12 Temmuz'da vizyonda! 

6. Colette (2018)

Colette, temel olarak baktığımız zaman Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in başkaldırı ve meydan okuma dolu hayat hikayesini anlatıyor.

Colette, kadınların kalbini çalabilecek karizmaya sahip Parisli yazar Henry Gauthier-Villars ile evlendikten sonra Fransa'nın kırsalında devam ettirdiği hayatını, yaratıcılığının en üst noktasına varabileceğini düşündüğü Paris için terk eder. Ancak bir süre sonra kocasının kendi adını izinsiz kullanarak bazı edebi eserler yarattığını duyan Sidonie-Gabrielle Colette kendi adıyla yazmanın ve yazdıklarını sahiplenerek topluma meydan okumanın zamanının geldiğine karar verir... 

Biyografi alanında hazırlanmış olan filmde başrol oyuncusu Keira Knightley'nin yanı sıra oyuncu kadrosundaki isimlerden bazıları Dominic West, Eleanor Tomlinson ve Fiona Shaw.. Yönetmen koltuğunda Wash Westmoreland'in oturduğu Colette, Sundance Film Festivali'nde yaptığı prömiyerin ardından potansiyel Oscar adayı olarak görüldü. 

Colette Başka Sinema salonlarında 12 Temmuz 2019'da vizyonda olacak!

7. Yuvaya Dönüş (2019)

Annesinin kaybettikten sonra kendisini hiç tanımadığı babasını bulmaya adayan genç bir kadının hikâyesini konu edinen filmin senaryosuna göre, 1985 yılında İran-Irak Savaşı sürecinde düzenlenen büyük bir operasyon sırasında 215 yolcu İran’dan Türkiye’ye getirilir. Hayatları bahşedilen bu yolcuların arasında bulunan Japon kızı Keiko, İran’da yaşadığı dönem içerisinde Türk Büyükelçiliğinde görevli, özel kuvvetlerde görevli Üsteğmen Zafer ile büyük bir aşk yaşar. Ancak savaş onların yolunun er yada geç ayrılmasına sebeptir. Üsteğmen zor bir karar verir ve sevdiği kadının hayatını kurtarmak için ondan ayrı kalmayı göze alarak onu Türkiye’ye gidecek olan uçağa yetiştirir. Ancak maalesef bilmediği çok önemli gerçek vardır; Keiko hamiledir.Keioko Türkiye’ye geldikten bir süre sonra Zafer ile kızları olan Yumi’yi dünyaya getirir. İran’dan ayrıldıktan sonra Zafer’den hiçbir haber almadan ve kızı ile birlikte 30 yıl geçiren Keiko ardında tüm gerçekleri anlattığı bir mektup bırakarak hayata veda eder. Mektubu okuduktan sonra öğrendiklerini hazmedemeyen Yumi, babasından hesap sormak için onu bulmaya karar verir.

Hakan Kurşun yönetmenliğindeki Türk dram filminin oyuncu kadrosunda; Burhan Öçal, Furkan Palalı, Ayten Uncuoğlu, Soner Türker, Megumi Masaki yer alıyor.

Yuvaya Dönüş 12 Temmuz 2019'da beyaz perdede seyircisiyle buluşacak.

8. Aslan Kral (2019)

Sevimli yavru aslan Simba’nın maceralarını konu edinen Aslan Kral, 2019'u sallayacak! Ormanın kralı olan babası Mufasa’ya olan hayranlığı ve anne babasından gördüğü sonsuz sevgi ile mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar’ın hain planlarından bihaberdir. Kral olmak için her yolu mübah gören Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için de tehlikeli planlar yapmaya başlar. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı birleşince işin içinden bir türlü çıkmayı başaramayan Simba, kendi kendini sürgüne iter. Ne var ki, Simba’nın bile aklından geçmeyen bir gerçek vardır; Zamanı geldiğinde elbette hakkı olanı almak ve amcasına, ailesine yaşattıklarının bedelini ödetmek için geri dönecektir…

Mufasa'yı, orijinal filmde de karakteri seslendiren usta oyuncu James Earl Jones seslendirirken, Simba'ya başarılı oyuncu ve müzisyen Donald Glover'ın hayat vereceği seslendirme kadrosunda; birçok başarılı oyuncu ve seslendirme sanatçısının yanı sıra Simba'nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise daha önce "Orman Çocuğu"na imza atan yönetmen Jon Favreau

Aslan Kral 19 Temmuz 2019'da vizyonda!

9. Midsommar (2019)

Ari Aster'in yönetmen koltuğuna geçtiği korku türündeki Midsommar'ın başrollerini Florence Pugh, Jack Reynor ve Will Poulter paylaşıyor.

Yaz ortası düzenlenen festivaliyle meşhur bir İsveç kasabasında yaşayan arkadaşlarını ziyaret eden bir çifte (Jack Reynor ve Florence Pugh) odaklanan filmde, çiftin çok güzel bir rüya gibi başlayan tatilleri çok geçmeden bir kâbusa dönüşür. Yerel bir pagan tarikatının hedefi haline geldiklerini fark eden çift, kendilerini şiddeti gittikçe artan garip bir çekişmenin ortasına düşmüş halde bulur. 

Gösterildiği festivallerde de seyirci ve eleştirmenlerden bolca övgü toplayan Midsommar, 26 Temmuz 2019'da vizyonda olacak!