Eylül 2019 Dizi Rehberi: Modern Family, This Is Us, Élite

Henüz çok da alışamadığımız bu sonbahar günlerinde sizlere evde kalıp dinlenebilmek için sebep olacak Eylül ayı dizi listesi hazırladık! İyi seyirler…

1.

Netflix‘te izleyici karşısına çıkan ve büyük ilgi gören Elite dizisinin ikinci sezonuyla 6 Eylül’de başladı. 

İspanya’nın en iyi ve en seçkin Las Encinas elit kesimin çocuklarını gönderdiği okuldur. Öte yandan bölgede yer alan bir diğer okul ise devlet okuludur ve o okulun bir deprem nedeniyle yıkılmasından sonra çocuklar farklı okullara dağıtılır ve o toplulukta yer alan, işçi sınıfından üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. Çocuklar ilk başta çok şanslı olduklarını düşünseler de durumun tam tersi olduğunu anlamaları uzun sürmez. Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışma ise ilk sezonda cinayetle sonuçlanır. Katilin kim olduğu ise elbette henüz belli değil... 

İkinci sezonda karşımıza çıkacak yeni isimler olan Jorge Lopez, Georgina Amorós ve Claudia Salas’a ilk sezondan tanıdığımız Miguel Herrán, Jaime Lorente, Itzán Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Ester Expósito, Mina El Hammani, Álvaro Rico, Omar Ayuso ve Danna Paola eşlik etmeye devam edecek.

2. The I-Land

12 Eylül’de yayınlanmaya başlayan I-Land iyi şeylere ulaşmak için sabretmek gerektiğini gösteren bir dizi olmayı başarmayı hedefliyor.

İlk başlarda Lost dizisine benzeteceğinizi öngördüğümüz dizi, ilerleyen bölümlerde karakterlerin aslında kim oldukları ile ilgili buldukları ipuçları ise olayları hiç beklenmeyen yere götürecek gibi duruyor. 

Hakkında çok fazla bilgi olmayan dizide, şimdilik 7 bölüm boyunca kendi kimlik savaşlarını verip bir yandan da ahlak olgusunu sorgulayan karakterlerin neler yaşayacağını ise hep beraber göreceğiz. 

3. Undone

1.sezon bölümleri ile 13 Eylül2de hayatımıza dahil olan dram ve bilimkurgu dizisi Undone, neredeyse ölümüne neden olabilecek bir trafik kazasının arından zamanla bir fark bir bağlantısının olduğunu fark eden bir kadının gel gitlerini, kafa karışıklıklarını, yaşadığı şokları ve verdiği kararları konu ediyor. Alma adındaki bu genç kadın kadın, geçirdiği kazasının ardından kendisi ile ilgili hayli ilginç ve sıradışı bir şey keşfeder. Zamanla arasında farklı bir bağ olduğunu anlayan Alma, bu yeteneğini çok sevdiği babasının ölümünün ardındaki gizemi ortaya çıkarmak için kullanmaya karar verir…

4.

American Horror Story'nin yeni sezonu American Horror Story 1984, 18 Eylül’de yayınlanacak. 

Bir arkadaş grubunun yaz kampı için gittikleri yerde ummadıkları olaylarla karşılaşacak gibi göründükleri American Horror Story 1984 için diziye geri dönecek isimler arasında ise Emma Roberts bulunuyor. Roberts'ın yanı sıra sezon boyunca Cody Fern, Billie Lourd, Leslie Grossman, John Carroll Lynch, Matthew Morrison, Gus Kenworthy, DeRon Horton, Angelica Ross gibi isimler yer alacak. American Horror Story'nin vazgeçilmez oyuncularından Sarah Paulson ve Evan Peters, bu sezon dizide rol almayacak. 

5.

Netflix animasyon dizisi Disenchantment 2. sezon duyurusunu yaptı. 

Netflix bir süredir beklenen Disenchantment 2. sezon tarihiyle nihayet 20 Eylül tarihinde karşımızda olacak. İlk sezonu beklentileri tam anlamıyla karşılayamayıp biraz durağan geçse de hikâyenin tam heyecanlanmaya başladığı noktada sezona ara veren Disenchantment’ın ikinci sezonu 20 Eylül‘de Netflix kütüphanesindeki yerini alacak. İlk sezon gibi 10 bölüm yayınlayacak olan dizide Prenses Bean ve Luci kendini yepyeni bir macerada buluyor. Elfo’nun geleceği ise meçhul… 

6.

Yayınlanmaya başladığı 2016 yılından beri özellikle ABD'nin en popüler aile dramlarından biri olarak anılmaya başlayan This Is Us'ın yeni sezon başlangıç tarihi 24 Eylül olacak. 

Senaristliğini Dan Fogelman'ın üstlendiği dizide yolları kesişen karakterlerin öykülerini seyrederken bir yandan da kendimizi insana ve hayata dair önyargılarımızı sorgularken bulacağız. 

Dizinin yeni sezon kadrosunda Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Justin Hartley, Chrissy MetzSusan Kelechi Watson, Chris Sullivan, Niles Fitch, Logan Shroyer, Jon Huertas, Faithe Herman ve Jennifer Morrison yer alıyor.

7.

Ekranların en uzun ömürlü komedilerinden olan Modern Family, 11.sezonu ile birlikte 25 Eylül’de geri dönüyor. 

Yine Steve Levitan ve Christopher Lloyd’un yaratıcılığında geniş bir ailenin yaşadıklarına şahitlik edeceğimiz son sezon olacak yeni sezonda, Ed O’Neill, Sofia Vergara, Ty Burrell, Julie Bowen, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Sarah Hyland, Ariel Winter ve Nolan Gould gibi isimler yer alıyor.

8.

“The Good Place” 26 Eylül tarihinde yayınlanacak 4.sezonu ile birlikte ekrana veda edecek.

 

Dizinin yaratıcısı Mike Schur’un yaptığı "The Good Place”, öldükten sonra gözlerini The Good Place adlı yerde açan Eleanor’un eğlenceli ve sıradışı maceralarını konu ediniyor.  Burası, hayatlarını iyilik yapmaya adamış insanların yaşadığı bir yerdir ve dünyada hiç de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, sistemde oluşan bir arızadan dolayı buraya gönderildiğini fark eder. Bunu çevresindekilerle paylaşmaması ise kasabada işleri rayından çıkarır. 

Dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda ise Mike Shur, David Miner, Morgan Sackett ve Drew Goddard görev yapıyor. "The Good Place"in 4. ve son sezonu NBC ekranlarında izleyici karşısına çıkacak.