Dev Ekranda Cinayet Süsü İzlemeden Önce Bilmeniz Gerekenler!

25 Ekim tarihinde vizyonda izleyicileriyle buluşan Cinayet Süsü, uzun zamandır merakla bekleniyordu. Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit tarafından kaleme alınan Cinayet Süsü’nün yönetmenliğini de Ali Atay üstleniyor. Oyuncu kadrosunda önemli isimleri bir araya getiren Cinayet Süsü, polisiye ve komedi türlerini birleştirerek izleyiciye keyifli bir sinema deneyimi vaat ediyor.

Merakla beklenen Cinayet Süsü’nü beyaz perdede izlemeden önce bilmeniz gereken detayları sizler için derledik! Aşağıda hepsini bulabilirsiniz.

1. Ali Atay’ın Başarısı

Ali Atay’ın Başarısı

İlk ödülünü 2007 yılında “Genç Yetenek” olarak İyi Seneler Londra yapımı ile alan Ali Atay, kariyerine hiç gaz kesmeden devam etti. Ayla, Tarla, Sarı Sıcak, Körfez, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Limonata, Ölümlü Dünya gibi yapımlarda gerek oyuncu gerekse yönetmen olarak birçok ödülü kucaklayan Atay, en son 2019 yılında Nuh Tepesi isimli filmiyle Tribeca Film Festivali’nden de ödülle dönerek göğsümüzü kabarttı!

Farklı bakış açısıyla her filminde izleyicinin bam teline dokunan Atay, komedi ve polisiye ögelerini harmanladığı Cinayet Süsü ile de beğeni toplayacağa benziyor!

2. Bu Filmin Oyuncu Kadrosu Bir Efsane!

Bu Filmin Oyuncu Kadrosu Bir Efsane!

Bu tatlı polisiyede, Başkomiser Emin karakterine Türk sinemasının duayen ismi Uğur Yücel hayat veriyor, Komiser Salih rolünde ise Cengiz Bozkurt’u izleyeceğiz. Bir diğer komiserimiz ise özellikle komedilerin vazgeçilmez ismi, başarılı oyuncu Binnur Kaya, yani nam-ı diğer Komiser Asuman! Komiser yardımcısı Alaattin Mert Denizmen, suç uzmanımız Dizdar Kosu ise aynı zamanda senaryoda da kalem oynatan Feyyaz Yiğit! Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Müfit Kayacan ve Mehmet Özgür isimleri var!

3. Peki Cinayet Süsü’nün Konusu Ne Derseniz

Suç ve komedi ögeleri üzerine kurulu olan Cinayet Süsü, gizemli bir seri katili yakalamaya çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu alıyor.

Deneyimli Başkomiser Emin ve ekip arkadaşları, daha önce hiç karşılaşılmamış bir seri katil vakası ile karşı karşıyadır. Ancak çözüm için kullandıkları yollar pek de doğru değildir. Birbirini takip eden rezillikler bir yana, cinayetler de devam etmektedir. Bir de bu arap saçının içine bir yasak aşk hikayesi eklenir!

4. Filmin Müzikleri!

Abartmıyoruz, bu film sadece müzikleri için bile izlenir! Cinayet Süsü’nün müzik direktörlüğünü de, filmin senaristi ve yönetmeni olan Ali Atay üstleniyor. Yani kendi yarattığı, neredeyse babası olduğu Cinayet Süsü’nün ruhuna, her anına en uygun müzikleri zaten biliyor! Barış Manço, Erkin Koray, Ayten Alpman ve Gazapizm gibi isimlerin sesleriyle filmin ruhuna ruh katılıyor!

5. Ölümlü Dünya Desek?

Ali Atay’ın 2018 yapımı Ölümlü Dünya’sı! Sizi bilmem ama biz çok gülmüştük! Atay’ın komedi ve aksiyon öğelerini harmanladığı Ölümlü Dünya ile Cinayet Süsü arasında gerek yapımcı, gerek oyuncu yönünden birçok ortak nokta bulabiliriz.

6. Renkli, Canlı, Pozitif Bir Film!

Renkli, Canlı, Pozitif Bir Film!

Sonbahara girdiğimiz, biraz depresif olduğumuz ve renklerimizin solduğu bu günlerde Ali Atay’ın Cinayet Süsü’nü izlemek çok iyi bir fikir! Renkleri ve görüntüleriyle enerjimizi yükseltecek bu film, izleyicisine bol bol kahkaha vaat ediyor!