beIN CONNECT’te İzleyebileceğiniz Altın Küre Ödüllü Diziler

Merakla beklenen 77. Altın Küre Ödül Töreni Ricky Gervais’in keyifli sunumuyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Bu prestijli ödülü almaya hak kazanan, beIN CONNECT'te izleyebileceğiniz dizileri sizler için derledik. 

1. SUCCESSION

SUCCESSION
© 2019 Home Box Office, Inc. All Rights Reserved. HBO® and related channels and service marks are the property of Home Box Office, Inc

Altın Küre: En İyi Dizi / Drama, En İyi Erkek Oyuncu (Brian Cox) / Drama


Black Mirror ve Veep gibi yapımların da senaristi olan Jesse Armstrong’un yarattığı ve yayınlandığı 2018 yılından bu yana gündemden düşmeyen HBO dizisi Succession, ikinci sezonu ile de iki Altın Küre sahibi oldu!

 

Dizideki rolüyle 77. Altın Küre Ödülleri'nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kucaklayan Brian Cox’un yanı sıra Jeremy Strong, Kieran Culkin, Sarah Snook, Matthew MacFadyen, Nicholas Braun ve Hiam Abbas gibi isimleri de kadrosunda barındıran Succession, aynı törende “En İyi Dizi/Drama” ödülünü de kucakladı.

 

New York’lu bir ailenin medya imparatorluğunu kontrol ederken yaşadıklarını konu alan dizinin ikinci sezonu ise ailenin holdingi ellerinde tutmak için verdikleri savaşı konu alıyor.

 

2020 yılında yeni sezonuyla ekranlarda yerini alacak olan Succession her ne kadar drama dizisi olarak anılsa da; izleyicisini kahkahaya boğduğu anlar da oluyor.

 

Hemen tıkla, 30 gün ücretsiz izle

2. CHERNOBYL

CHERNOBYL
© 2019 Home Box Office, Inc. All Rights Reserved. HBO® and related channels and service marks are the property of Home Box Office, Inc

Altın Küre: En İyi Mini Dizi/TV Filmi, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Stellan Skarsgård) / Mini Dizi/TV Filmi


2019 yılının adından en çok bahsettiren dizilerinden biri; Chernobyl. Emmy Ödül töreninde “En İyi Mini Dizi” başta olmak üzere 10 dalda ödül kazanmış; farklı ödül törenlerinde toplamda 48 adaylık ve 31 ödülü hak etmiş bir dizi olarak tarihe adını yazdırdı.

 

Chernobyl, 77. Altın Küre Ödülleri'nde “En İyi Mini Dizi/Film” ödülünü kazanmasının yanı sıra dizide Boris Shcherbina karakterine hayat veren Stellan Skarsgård’a da “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü getirdi.

 

Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson gibi isimlerin yer aldığı yıldız dolu oyuncu kadrosuyla olduğu kadar, sinematografisi ile de dikkatleri üzerine çeken Chernobyl o kadar etkileyici bir dizi oldu ki; Rusya karşılık olarak Chernobyl'e benzer bir dizi çekmeye hazırlanıyor.

1986'da SSCB'de meydana gelen nükleer felaketin "iç yüzünü" anlatan Chernobyl’i henüz izlemediyseniz beIN CONNECT üzerinden hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

 

Hemen tıkla, 30 gün ücretsiz izle

3. THE LOUDEST VOICE

THE LOUDEST VOICE
© 2019 Showtime Networks Inc. All rights reserved.

Altın Küre: En İyi Erkek Oyuncu (Russell Crowe) / Mini Dizi/TV Filmi


2019’un en merak edilen dizileri arasında yer alan ve beIN CONNECT'de izleyebileceğiniz The Loudest Voice, bu Haziran ayında beyaz ekranda yerini almıştı. Farklı dallarda ve ödül törenlerinde isminden oldukça sık söz ettiren dizi, Roger Ailes rolündeki usta aktör Russell Crowe’a “En İyi Erkek Oyuncu” Altın Küre’sini getirdi.

 

Russell Crowe’un oldukça farklı bir fiziksel görünümde karşımıza çıktığı The Loudest Voice’da usta oyuncu performansı ile göz doldururken dizide kendisine eşlik eden Sienna MillerNaomi Watts ve  Brian Lewis da performansları açısından göz kamaştırıyorlar.

 

Fox News’un kurucusu ve CEO’su Roger Ailes’ın yükselişi ve sansasyonel düşüşünü ekranlara taşıyan 7 bölümlük dizi izleyiciyi ekrana kitliyor!

 

Hemen tıkla, 30 gün ücretsiz izle

4. THE ACT

THE ACT
© 2019 Universal Content Productions LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Altın Küre: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Patricia Arquette) / Mini Dizi/TV Filmi 

 

Ödüllere doymayan dizi The Act’teki Dee Dee Blanchard karakteri ile Patricia Arquette Mini Tv Dizisi kategorisinde “En İyi Yardımcı Oyuncu” ödülüne uzanırken; izleyicisini çok da şaşırtmadı.

 

2019 yılında gerçekleşen Emmy ödül töreninde Arquette, Dee Dee Blanchard rolüyle yine ödüle giderken The Act yayınlandığı günden bu yana 13 prestijli ödüle aday gösterildi.

 

2015 yılında yaşanan bir olaydan ekranlara uyarlanan The Act, Dee Dee Blanchard ve kızı Gypsy Rose Blanchard’ın ilişkisine odaklanıyor. Çarpıcı oyunculuklar barındıran dizi; aşırı koruyucu bir anne olan Dee Dee’nin bu tutumu yüzünden kızının ona yalanlar söylemesine ve bu sebeple kızının başkalarından yardım istemesine odaklanıyor. Bu durumların anne kızın ilişkisini ne kadar yıpratabileceğini gördüğümüz The Act’te Altın Küre'li oyuncu Patricia Arquette’e  genç oyuncu Joey King, AnnaSophia Robb ve Chloe Sevigny gibi isimler eşlik ediyor.

 

Hemen tıkla, 30 gün ücretsiz izle