2020’nin Geri Kalanında Netflix’te İzlenebilecek En İyi Diziler

2020 yılının son 4 ayına girerken, bu yılın herkes için yoğun ve yorucu geçtiğini söyleyebiliriz. Günlük işler bir yana bir de pandemi ile mücadele ettiğimiz ve mücadele etmeye de devam ettiğimiz bu günlerde, herhalde en çok başvurulan zaman geçirme yöntemlerinden biri de dizi veya film izlemek diyebiliriz. Her an dikkatimizin dağılabileceği gibi bir oturuşta 2 sezon dizi de izleyebildiğimiz zamanlardan geçiyoruz.

Yeni diziler çıkmaya, beklenen dizilerin ise yeni sezonları gelmeye devam ediyor. Sizler için hazırladığımız “2020’nin Geri Kalanında Netflix’te İzlenebilecek En İyi Diziler” listesinde, önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni dizileri ve merakla beklenen yeni sezonları bulabilir, izleme takviminize tarihleri şimdiden not edebilirsiniz.

1. Ratched

Jack Nicholson’ın klasik filmi “One Flew Over the Cuckoo’s Nest”in öncesini anlatacak olan Ratched, filmin kötü karakteri olan Mildred Ratched'ın hikayesini odağına alıyor.

1947, Kuzey Kaliforniya. Mildred Ratched yeni tedaviler deneyen ve "zihin çalışmaları" üzerine çalışan bir akıl hastanesinde işe başlamıştır. Hemşire olarak başladığı bu hastanede kısa zamanda sağlık sistemini iyice öğrenir ve insanların sonradan ne kadar canavarlaşabileceklerini kanıtlar.

Diziyi 18 Eylül 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

2. Away

Emma Green, uluslararası seçilen bir uçuş ekibinin kaptanıdır. Görevleri Mars’a gitmek olan bu ekip, bulundukları bu girişimle tarihe iz bırakacaktır. Uzayda yaşanan sıkıntılar dışında, Emma Green aynı zamanda arkasında bıraktığı NASA mühendisi olan eşi Matt Logan ve genç kızı Alexis’i düşünmek zorundadır. Kendisine en çok ihtiyaç duyulduğu anda Mars’a doğru yola çıkmak, yolculuğu boyunca Emma’nın aklından çıkmayacaktır.

Sadece Emma’nın değil diğer mürettebatın da Dünya’yı geride bırakma düşüncesi zaman ilerledikçe karmaşık bir hal alacaktır. “Away” yıldızlara ulaşmak için bazen evini terk etmek gerektiğini anlatıyor.

Diziyi 4 Eylül 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

3. Teenage Bounty Hunters

16 yaşındaki ikiz kız kardeşler Sterling ve Blair tecrübeli bir kelle avcısı ile ekip olduktan sonra kanundan kaçan suçluların peşine düşer. Bu “kötü adamları” yakalayıp başlarına konulan ödülü aldıkları kelle avcısı hayatını yaşarken, sosyal hayatlarını da bir o kadar yaşamaya devam ederler.

Diziyi 14 Ağustos 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

4. El robo del siglo

Yüzyılın hırsızlğı olarak bilinen, Ekim 1994’te gerçekleşen Kolombiya Ulusal Bankası soygunundan 33 milyon dolarla kaçmayı başaran bir hırsız ekibinin hikâyesi. 

Diziyi 14 Ağustos 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

5. Hoops

Çabuk sinirlenen, ağzı bozuk bir lise basketbol takımı koçunun, “büyükler liginde” olma hırsıyla kötü oyunculardan oluşan okul takımını eğitmesini ve bu yolda yaşanan olayları odağına alan komedi-animasyon türünde bir macera.

Diziyi 21 Ağustos 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

6. Undercover Sezon 2

Dünyanın en büyük ekstazi üreticilerinden olan Ferry Bouman’ın hikayesini anlatan dizide, Hollanda-Belçika sınırındaki villasında lüks bir hayat sürmekte olan kahramanımıza odaklanıyoruz. Bouman'ın bölgesine taşınan iki gizli ajan, onun yaşantısına sızıp şebekesini çökertmeye çalışır ve bu noktadan sonra olayların fitili ateşlenmiş olur.

Dizinin yeni sezonunu 6 Eylül 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

7. Young Wallander

İsveçli dedektif Kurt Wallander’ın gençliğini anlatan ve nasıl efsaneleştiğini gösteren, “Young Wallander”da polis okulundan yeni mezun olmuş Wallander’ın ilk suç dosyasını araştırmasını ve bu yolda yaşadıklarını görüyoruz.

Diziyi 3 Eylül 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

8. Jurassic World: Camp Cretaceous

Nublar Adası’nın karşısında bir macera kampında olan altı gencin huzurlu kampı çok uzun sürmeyecektir. Dinozorların serbest kalması ile her şey alt üst olur ve altı genç buradan kurtulmak için beraber çalışmak zorundadır.

Diziyi 8 Eylül 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

9. Lucifer Sezon 5

“Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar, Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanında, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.

Serinin son sezonu olduğu iddia edilen Lucifer Sezon 5'i gönül rahatlığı ile hızlıca bitirebilirsiniz çünkü Netflix Lucifer Sezon 6'nın geleceğini duyurdu.

Dizinin yeni sezonunu 21 Ağustos 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

10. %3 Sezon 4

Dünya’nın yıkım ve ilerleme olarak keskin şekilde ikiye ayrıldığı bir evrende, insanlara “iyi tarafta” olmak için verilen bir şans vardır. Ancak katılanların sadece %3’ü başarılı şekilde bu şansı değerlendirebilir.

Dizinin yeni sezonunu 14 Ağustos 2020'den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.