Nisan Ayı İtibarıyla Blu TV'de İzleyebileceğimiz Dikkat Çekici Filmler

Pandemi ve yasaklar hayatımıza gireli aşağı yukarı bir yıl oluyor ve bu süre boyunca film ve diziler bu zorlu süreci atlatmada belki de en büyük yardımcımız oldu. Platformlar pandemi süresince içerik kataloglarını güncellemeye devam ediyorlar ve her ay yeni filmler ve diziler beğenimize sunuluyor. Bu listede yerli dijital dizi ve film izleme platformu Blu TV'ye Nisan ayında gelecek en dikkat çekici yapımlara göz atacağız. 

1. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

1880'lerin başında Missouri'de geçen film, 1881 Blue Cut tren soygunu ile başlayan ve ertesi Nisan ayında Robert Ford'un elindeki suikastiyle sonuçlanan ünlü kanun kaçağı Jesse James'in hayatının son yedi ayını anlatıyor. Bu iki önemli olay arasındaki zamanda, genç ve kıskanç Ford, Jesse James'in ölümünü planlarken bile, gitgide daha güvensiz hale gelen kanun kaçağıyla arkadaş olur.

2. The Hurt Locker

Kathryn Bigelow'un yönetmen koltuğunda oturduğu filmde en ölümcül görevlerden birini devralan askerlerin hikayesi anlatılıyor. Taze çavuş James, şiddetli çatışmanın ortasında son derece eğitimli bir bomba imha ekibini devraldığında, iki astını, Sanborn ve Eldridge'i pervasızca ölüme kayıtsızmış gibi ölümcül bir kentsel savaş oyununa daldırarak şaşırtır. Oyuncu kadrsounda Jeremy Renner ve Anthony Mackie dikkat çekiyor.

3. Just Mercy

Güçlü ve düşündürücü gerçek bir hikaye olan "Just Mercy", genç avukat Bryan Stevenson'ı ve adalet için tarih yazan savaşını anlatıyor. Harvard'dan mezun olduktan sonra Bryan, kârlı işlerden birini seçme şansına sahip olsa da bunun yerine, yerel avukat Eva Ansley'in desteğiyle, yanlış bir şekilde mahkum edilenleri savunmak için Alabama'ya gider. İlk ve en kışkırtıcı davalarından biri 1987'de mahkum edilen Walter McMillian'ın davasıdır. McMillan, masumiyetini gösteren kanıtların çokluğuna ve aleyhindeki tek ifadenin yalan söyleme saikli bir suçludan gelmesine rağmen, 18 yaşındaki bir kızın cinayeti nedeniyle ölüme mahkum edilmiştir.

4. Long Shot

Oyuncu kadrosunda Charlize Theron ve Seth Rogen gibi iki önemli ismi barındıran film, birbiriyle ilgisi yok gibi gözüken iki karakterin hikayesini anlatıyor. Charlotte başkanlık yarışı için hazırlanan başarılı ve sofistike bir kadındır, Fred ise tutkulu bir gazetecidir. Fred'in çocukluğunda kendisine bakıcılık yapmış olan ilk aşkı Charlotte'un aşkını kazanmak için çabalamasıyla birlikte uzun süreden beri yolları kesişmeyen ikili ilginç bir biçimde bir araya gelir.

5. Blow

2001 yapımı Blow'un oyuncu kadrosunda dikkat çeken isimler Johnny Depp ve Penelope Cruz. Filmde maddi sorunlar ile geçen bir çocukluğun sonrasında uyuşturucu satarak bu maddi sorunları geride bırakmaya çalışan George Jung'un hikayesine ortak oluyoruz. 1950'ler, 60'lar ve 70'lerde geçen film, gerçek bir hikayeye dayanıyor.