Heyecanla Beklenen 2022 Dizileri

2022 yılının en heyecan verici 15 dizisini sizler için derledik!

2022 yılında bir süredir heyecanla beklenen pek çok diziye kavuşuyor olacağız. "House of the Dragon"dan "Lord of the Rings: Power of the Rings"e, "Obi Wan Kenobi"den "Moon Knight"a bu yıl görmek için sabırsızlandığımız yeni dizileri sizler için derledik. 

Heyecanla beklenen 2022 filmleri listemize ise buradan ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar!

1. Pam & Tommy

Yayın Tarihi: 2 Şubat 2022 (HULU)

Tür: Dram, Komedi

Oyuncular: Sebastian Stan, Lily James, Seth Rogen

Film Pamela Anderson ve Tommy Lee'nin, 1995'te tanışıp, 96 saat sonra da evlenmeleriyle başlayan fırtınalı aşklarını takip ediyor.

2. Inventing Anna

Yayın Tarihi: 11 Şubat 2022 (Netflix)

Tür: Dram

Oyuncular: Julia GarnerLaverne CoxAnna Chlumsky

Inventing Anna'da kanıtlayacak çok şeyi olan bir gazeteci, New York'un sosyal sahnesinin kalbini çalan ve aynı zamanda paralarını da çalan Instagram efsanesi Alman mirasçı Anna Delvey'in davasını araştırıyor ama Anna New York'un en büyük dolandırıcısı mı yoksa sadece Amerikan rüyasının yeni portresi mi? 

Anna yargılanmayı beklerken ve muhabirimiz NYC'deki en büyük soruyu yanıtlamak için zamana karşı savaşırken Anna ve muhabir karanlık komik bir aşk-nefret bağı kurarlar: Anna Delvey kimdir?  Dizi, aynı zamanda yapımcı olarak da görev yapan Jessica Pressler'ın New York Magazine'deki "Anna Delvey New York'un Parti İnsanlarını Nasıl Kandırdı" başlıklı makalesinden esinlenmiştir.

3. Bel-Air

Yayın Tarihi: 13 Şubat (Peacock)

Tür: Dram, Komedi

Oyuncular: Duane MartinScottie ThompsonKarrueche Tran

"Fresh Prince of Bel-Air" hikayesinin yeni bir anlatımı.

4. Vikings: Valhalla

Yayın Tarihi: 25 Şubat 2022 (Netflix)

Tür: Aksiyon, Dram

Oyuncular: Sam CorlettLeo SuterFrida Gustavsson

"Vikings" dizisinin 100 yıl sonrasını konu alan, Leif Erikson, Freydis, Harald Hardrada ve Norman Kralı William the Conqueror'un maceralarına odaklanan devam serisi.

5. Moon Knight

Yayın Tarihi: 30 Mart 2022 (Disney Plus)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Oyuncular: Oscar Isaac, Ethan Hawke, Gaspard Ulliel

Moon Knight, aynı adı taşıyan Marvel Comics karakterine dayanan, Disney+ yayın hizmeti için Jeremy Slater tarafından yaratılan, yakında çıkacak bir Amerikan televizyon mini dizisidir.  Marvel Studios tarafından üretilen ve franchise filmleriyle sürekliliği paylaşan Marvel Sinematik Evreninde (MCU) altıncı televizyon dizisi olması amaçlanıyor.  Slater, yönetmen ekibine liderlik eden Mohamed Diab ile baş yazar olarak görev yapıyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak; Dissosiyatif kimlik bozukluğu ile mücadele eden eski bir ABD denizcisine bir Mısır ay tanrısı Khonshu’ya ait güçler devredilir. Süper güçlere kavuşan Marc Spector, çok geçmeden bu yeni güçlerin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olabileceğini öğrenir.

6. House of the Dragon

Yayın Tarihi: 3 Nisan 2022 (HBO Max)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Oyuncular: Matt Smith, Olivia CookePaddy Considine

George R.R. Martin’in geçtiğimiz yıl yayımlanan Fire and Blood romanından uyarlanan dizi Targaryen ailesine odaklanıyor. Aegon Targaryen’in Yedi Krallık fethi ile başlayan dizi, bütün ailenin hikayesini konu alıyor. Ailenin Demir Taht’ı korumak için verdiği mücadele ve kendi aralarındaki savaşın da yer alacağı dizide ayrıca Westersos’un geçmişi de yer alacak. Game of Thrones’un 300 yıl öncesinin hikayesini anlatan dizide Yei Krallık’ın kuruluş hikayesi de olacak.

7. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

Yayın Tarihi: 1 Eylül 2022 (Amazon Prime Video)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Oyuncular: Cynthia Addai-RobinsonBenjamin WalkerTrystan Gravelle

Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, uzun süredir korkulan kötülüğün Orta Dünya’da yeniden ortaya çıkışıyla yüzleşirken hem tanıdık hem de yeni karakterleri takip ediyor. Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, elf başkenti Lindon'un görkemli ormanlarına, nefes kesen ada krallığı Númenor'a ve haritanın en ücra köşelerine kadar bu krallıklar ve karakterler, onlardan sonra da yaşayacak miraslarını şekillendirecekler.

Dizi "Yüzüklerin Efendisi" serisinin ilk kitabından ve "Hobbit"ten binlerce yıl önce geçiyor.

8. Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

Yayın Tarihi: Belli değil (Disney Plus)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik

Oyuncular: Ewan McGregorHayden ChristensenKumail Nanjiani

Dizi, Obi-Wan Kenobi'nin, en büyük yenilgisiyle karşı karşıya kaldığı Klon Savaşları'nın bitiminden; en iyi arkadaşı ve Jedi çırağı Anakin Skywalker'ın kötü Sith Lordu Darth Vader'a dönüşmesinden 10 yıl sonrada geçiyor.

9. The Sandman

The Sandman

Yayın Tarihi: Belli değil (Netflix)

Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik, Korku

Oyuncular: Tom SturridgeJenna ColemanGwendoline Christie

Çağdaş kurgu, tarihi dramanın kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği, modern mit ve karanlık fantazinin zengin bir karışımı olan "The Sandman", Rüya Kralı Morpheus'tan etkilenen insanları ve yerleri takip ederken, onun yaptığı kozmik - ve insani - hataları anlatıyor.

10. Wednesday

Wednesday

Yayın Tarihi: Belli değil (Netflix)

Tür: Aile, Fantastik, Komedi

Oyuncular: Jenna OrtegaCatherine Zeta-JonesLuis Guzmán

Wednesday Addams'ın tuhaf Nevermore Akademisi'nde bir öğrenci olduğu yıllarını anlatan dizinin yönetmeni Tim Burton.

11. The Witcher: Blood Origin

Yayın Tarihi: Belli değil (Netflix)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Oyuncular: Michelle YeohLenny Henry, Dylan Moran

Bu yeni Netflix dizisi, The Witcher'dan 1.200 yıl önce bir elf dünyasında geçiyor ve ilk Witcher'ın kökenlerine odaklanıyor.

12. The Midnight Club

The Midnight Club

Yayın Tarihi: Belli değil (Netflix)

Tür: Gerilim, Gizem

Oyuncular: Matt BiedelAya FurukawaZach Gilford

Rotterdam Home'daki beş ölümcül hasta, korkunç hikayeleri paylaşmak için gece yarısı bir araya geliyor.

13. Halo

Yayın Tarihi: Belli değil (Paramount Plus)

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Oyuncular: Pablo SchreiberNatascha McElhoneYerin Ha

Dizi, insanlık ile Covenant olarak bilinen bir uzaylı tehdidi arasındaki 26. yüzyılda geçen destansı bir çatışmayı konu ediniyor. Derinden çizilmiş kişisel hikayeleri aksiyon, macera ve zengin bir şekilde hayal edilmiş bir gelecek vizyonu ile örüyor. "Halo" aynı isimli video oyununa dayanıyor.

14. 1899

Yayın Tarihi: Belli değil (Netflix)

Tür: Dram, Korku, Tarih

Oyuncular: Anton LesserAneurin BarnardEmily Beecham

Londra'dan New York'a eski kıtayı terk etmek üzere batıya giden bir göçmen gemidesinde insanlar, yeni yüzyıla ve yurtdışındaki geleceklerine dair umut doludurlar. Fakat, açık denizde yüzen başka bir göçmen gemisi keşfettiklerinde, yolculukları beklenmedik bir yola sapar. Gemide buldukları şey, vaat edilmiş topraklara geçişlerini korkunç bir kabusa çevirecektir.

15. Andor

Yayın Tarihi: Belli değil (Disney Plus)

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Oyuncular: Denise GoughDiego LunaStellan Skarsgård

“Star Wars: Rogue One”da yer alan ve bir asi casusu olan Cassian Andor’un hikayesi gözler önüne seriliyor. Bir asi casusu olan Cassian Andor ve onun farklı düşünen droidi K-2S0’ın yaşadığı maceralar ve heyecan dolu hikayesini anlatacak olan “Andor”un atmosferi izleyicilere daha karanlık ve entrikalarla dolu bir “Star Wars” tecrübesi yaşatacak.