David Tennant'lı 5 Harika Dizi

İskoç oyuncu David Tennant bugün 51 yaşında!

Tiyatro ve sinemada pek çok başarılı performansa imza atsa da Tennant, dünya çapındaki şöhretini televizyon işleriyle kezandı. "Doctor Who" dizisinde hayat verdiği 10. Doktor adeta ikonlaşan bir karakter oldu ve dizinin hayranlarının en sevdiği Doktor'lar arasında yerini aldı. 

Biz de doğum gününün şerefine, Tennant'ı izlemeye doyamayanlar için "Doctor Who" da dahil, 5 harika dizi ile geldik!

1. Doctor Who

Yayın hayatına 1963’te başlayan dizi yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı durumuna gelen doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Yardımcısıyla beraber İngilizlere özgü alelade bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un soluk kesen maceraları, bugüne kadar 39 ayrı ödüle layık görüldü.

Tennant, dizinin 2,3 ve 4. sezonlarında yer aldı.

2. Broadchurch

Broadchurch, olaylardan uzak olan sakin bir sahil kasabasıdır. Fakat bir gün, kasabalı ailelerden olan Latimer’ların 11 yaşındaki oğlu Danny, kumsalda ölü bulunur. Bu durum, küçük Danny’nin ailesi başta olmak üzere çevredeki tüm insanları altüst etmiştir. Bu şüpheli cinayeti araştırmak adına da, buraya yeni gelen Dedektif Alec Hardy ve onun doğma büyüme Broadchurch’lı yardımcısı Ellie Miller, iş başına koyulurlar. İkilinin keşfettikleri şeyler, hiç de hoşlarına gitmeyecektir. 

3. Jessica Jones

Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Kısa süper kahraman kariyerinin trajik sonunun ardından, Jessica Jones, New York'ta olağanüstü yeteneklere sahip insanları içeren davalarla uğraşan özel bir dedektif olarak hayatını yeniden inşa etmeye çalışır.

4. Good Omens

Kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu dizide, cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley konu ediliyor. 

5. Around the World in 80 Days

Çirkin bir bahsin ardından, Fogg ve uşağı Passepartout 80 günde tamamlamaları gereken bir Dünya turuna çıkarlar. Hikayelerini haber yapma şansını yakalayan hevesli gazeteci Abigail Fix'in de katıldığı efsanevi bir yolculuk olacaktır.