Ağustos Ayında Netflix’e Gelecek En İyi Film ve Diziler

Popüler dizi ve film platformu Netflix, Ağustos 2022 takvimini açıkladı.

Heyecanla beklenen, "The Sandman," Netflix'in yeni yerli yapımı "Gönül" ve Kevin Hart ile Mark Wahlberg'ün başrollerde olduğu komedi "Boş Gün" bu ay kataloğa eklenecekler arasında. Temmuz ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz.

Bu listede ise sizin için Ağustos ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler...

1. Woodstock '99: Tam Bir Kaos

Belgesel - 3 Ağustos

Woodstock 1969 her daim barış ve müzik sözü vermişti ancak '99' olayları da günlerce öfke, isyan ve gerçek zarar vermişti.

Neden olaylar bu kadar korkunç bir şekilde yanlış gitti? Buna sebep neydi?

2. The Sandman

Dizi - 1. Sezon - 5 Ağustos

Çağdaş kurgu, tarihi dramanın kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği, modern mit ve karanlık fantazinin zengin bir karışımı olan "The Sandman", Rüya Kralı Morpheus'tan (Tom Sturridge) etkilenen insanları ve yerleri takip ederken, onun yaptığı kozmik - ve insani - hataları anlatıyor.

3. Gönül

Film - 10 Ağustos

Gönül, gençlik yıllarında sevdiği kadına kavuşamayan Mirze Dede'nin (Bülent Emin Yarar) başını çektiği, konar göçer, müzisyen, kareçi topluğunun, mülkiyetsiz ve sevda peşinde koşan yaşamlarından bir kesit sunuyor.

4. Locke & Key

Dizi - 3. Sezon - 10 Ağustos

Babalarının gizemli cinayetinden sonra aile yadigârı evlerine taşınan Locke kardeşleri ve anneleri, burada (Keyhouse) birçok sihirli anahtar bulurlar ve bu anahtarlar babalarının cinayetine bir şekilde bağlantılıdır. Üç Locke kardeşi farklı anahtarları keşfederlerken aynı zamanda kendi özel güçlerini de keşfetmektedirler. Ancak bu hareketlilik esrarengiz bir şeytanı uyandırmıştır ve tek keşfedecekleri yeni güçleri olmayacaktır.  

5. Gündüz Vardiyası

Film - 12 Ağustos 

Kızına iyi bir hayat sunmak için çok çalışan mavi yakalı bir baba (Jamie Foxx). Görünüşte San Fernando Vadisi'nde havuz temizlikçiliği yapan bu baba, aslında bu monoton işi asıl gelir kaynağını gizlemek için paravan olarak kullanmaktadır. Gerçek işi ise Uluslararası Vampir Avcıları Birliği bünyesinde vampirleri avlayıp öldürmektir.

6. Never Have I Ever

Dizi - 3. Sezon - 12 Ağustos

Travmatik bir yılın ardından Hint kökenli Amerikalı bir gencin (Maitreyi Ramakrishnan)  tek isteği sosyal statüsüne çekidüzen vermektir. Ancak ailesi, arkadaşları ve duyguları işini zorlaştırır.

7. Echoes

Dizi - 19 Ağustos

Leni ve Gina (Michelle Monaghan), çocukluklarından beri hayatlarını gizlice değiştiren tek yumurta ikizidir ve yetişkin olarak ikili bir hayatla sonuçlanır, ancak kız kardeşlerden biri kaybolur ve mükemmel planlanmış dünyalarındaki her şey kaosa dönüşür.

8. Hagane no Renkinjutsushi: Kanketsu-hen - Fukushusha Scar

Film - 20 Ağustos

Gizemli bir figür, devlet simyacılarını tanrıya karşı işledikleri günahlardan dolayı hedef almaya başladığında, Simyacı Edward Elric ve kardeşi Alphonse savunmasızdırlar. Bu arada homunculi bir kez daha ortaya çıkarmaya başlar.

9. Eğlenceli Tarih Dersleri

Belgesel Dizi - 2. Sezon - 25 Ağustos

“Eğlenceli Tarih Dersleri” (History 101) saf bilgi, seçkin bir arşiv ve izleyeni şaşkınlık içinde bırakacak grafiklerle yepyeni bir tarih deneyimini izleyici ile buluşturuyor.

10. Boş Zaman

Film - 26 Ağustos

Ailesi uzaktayken, evde oturan bir baba (Kevin Hart), hayatını alt üst edebilecek çılgın bir hafta sonu için eski bir arkadaşıyla (Mark Wahlberg) yeniden bağlantı kurarak yıllardır ilk kez birliktevakit geçirmenin keyfini çıkarıyor.