Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 10 Orijinal Netflix Filmi

Netflix'te ne izleyeceğine karar veremeyenler buraya!

Yedi yıldır orijinal içerik üreten Netflix, bir yılda yüzlerce film çıkararak nitelikten önce nicelik yaklaşımıyla ünlü.
"Roma," "The Power of the Dog" gibi Oscar adayı olup ismini duyurmuş filmlere sahip olsa da pek çok ilgi çekici nitelikli film de film çeşitliliği nedeniyle arada gözden kaçabiliyor. 
Eğer siz de Netflix filmleri arasında kaybolduysanız ve nitelikli Netflix filmleri arıyorsanız, listemizdeki filmlere göz atabilirsiniz.
İyi seyirler!

1. The Ballad of Buster Scruggs

2018 - 133 dakika, ABD

Western türünde 6 farklı öykünün işlendiği ve ünlü yönetmenler Ethan Coen ve Joel Coen'in yönettiğiThe Ballad of Buster Scruggs, İç Savaş'ın son zamanlarını ele alıyor. Oyuncuları arasında ise James Franco ve Zoe Kazan gibi ünlü isimler bulunmakta.

2. I Am No Longer Here

2019 - 105 dakika, Meksika, ABD

Senarist/ Yönetmen Fernando Frias de la Parra Meksika sinemasının en yeni isimlerinden biri. I’m No Longer Here, Monterrey, Meksikalı bir sokak çetesinin liderini konu alıyor. Lider (Juan Daniel García Treviño) çetesinin ve Kolombiya kültürünün tehlikede olduğunu öğrenince yeni taşındığı mahallesi Jackson Heights, Queens’de asimile olması zorlaşıyor.

3. Brahman Naman

2016 - 94 dakika, İngiltere, Hindistan

1980lerde geçen Brahman Naman, 80lerin seks komedilerini tiye alırken ulusal quiz şampiyonasına katılacak bir grup Bangalore’lu “inek” öğrencinin- Shashank AroraTanmay DhananiaChaitanya Varad, Vaishwath Shankar- kendilerine en büyük hedef olarak bekaretlerini kaybetmeyi ve turnuva ödülünü kazanmayı seçmelerini konu alıyor. 

4. I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017 - 93 dakika, ABD

Depresif hemşire yardımcısı Ruth Kimke’nin (Melanie Lynskey) sakin hayatı evinden bilgisayarı ve büyükannesinin yadigarı gümüş çatal-bıçak takımının çalındığı bir soyguna kurban gitmesiyle bir anda sarsılır. Zaten boşlukta olan Ruth artık kendine yeni bir amaç edinmiştir, kendisini soyan hırsızların peşine düşecek ve onları bulup cezalarını verecektir. Bu arayışa tuhaf komşusu Tony de eşlik eder. Ancak kısa bir süre sonra boylarını aşan bir durumla karşı karşıya olduklarını anlarlar. Karşılarında oldukça tehlikeli suçlular vardır. Filmde aynı zamanda ünlü oyuncu Elijah Wood Tony rölünü canlandırmaktadır.

5. Cargo

2017 - 105 dakika, Avustralya

Avustralya'nın her yerine yayılan bir salgından sonra bir baba, kızını korumaya istekli birini arar.

Yönetmenliğini Ben Howling ve Yolande Ramke'nin yaptığı filmde başrollerde Martin Freeman, Marlee Jane McPherson-Dobbins ve minik yetenek Simone Landers yer almakta.

6. A Classic Horror Story

2021 - 95 Dakika- İtalya

Roberto De Feo'nun yönetmenliğini üstlendiği bu dehşet verici korku filminde İtalya'nın güneyine gitmek için birlikte yola çıkan beş yabancı, mahsur kaldıkları ormandan sağ kurtulmak için umutsuzca mücadele eder.

7. Shirkers

2018 - 96 dakika, İngiltere, ABD

Belgesel yapımcısı Sandi Tan, Shirkers belgeselinde kamerayı kendine döndürüyor. Singapur’da geçirdiği ergenlik yıllarında yaptığı fakat yönetmen tarafından çalınıp hiçliğe karışan filmi şimdi bir yetişkin olan Tan buluyor. Ve hatırladığından çok daha travmatik olan geçmişiyle yüz yüze geliyor. 

8. Paddleton

2019 - 89 dakika

Michael, kendisine ölümcül kanser tehşisi konulmuş orta yaşlı bir adamdır. Komşusu ve aynı zamanda arkadaşı olan Andy'den, kanser onu öldürmeden önce hayatına son vermesi için yardım etmesini ister. Alexandre Lehmann'in yönettiği bu dramedide Mark Duplass ve Ray Romano'nin mükemmel kimyasına şahitlik etme fırsatı yakalıyoruz.

9. The Invisible Thread

2022 - 109 dakika, İtalya

Marco S. Puccioni'nin yönettiği bu dramedi filmde iki babası olan bir genç, ebeveynleri hakkında bir belgesel çeker. Ama ailesinde sürpriz bir gelişme meydana gelince şaşkına döner.

10. Private Life

2018 - 123 dakika, ABD

Richard (Paul Giamatti) ve Rachel (Kathryn Hahn) çifti, 40'lı yaşlarında çocuk sahibi olmak için her yolu deneyen bir çifttir. Birçok başarısız tıbbi tedavinin ardından sonunda yumurta donörü yöntemine ikna olan ikili, bu konuda Richard'ın üvey kardeşi Charlie'nin 25 yaşındaki kızı Sadie'den (Kayli Carter) yardım istemeye karar verir.