Son 10 Yılın En İyi Korku Komedi Filmleri

Son 10 yılın en iyi 10 korku komedi filmini sizler için listeledik!

Korku türünün kendi başına seveni çok olsa da bir alt tür olarak korku komedinin de hayran kitlesini hafife almamak lazım. İlk bakışta tezat görünen korku ve komedi bir araya geldiğinde karşımıza oldukça özgün yapımlar çıkabiliyor. Bir an koltuğumuzda zıplarken veya gerim gerim gerilmiş halde otururuken başka bir anda kahkahalara boğulabiliyoruz. Bu listemizde de sizler için geçtiğimiz 10 yılın en sevdiğimiz 10 korku komedi filmini derledik.

Keyifli seyirler!

1. Fresh

Süre: 114dk

Yönetmen: Mimi Cave

Oyuncular: Daisy Edgar-JonesSebastian StanCharlotte Le Bon

Flört uygulamalarında uygun bekarları bulmaya çalışan Noa, markette sevimli bir adam olan Steve ile karşılaştığında şansına inanamaz. Modern flörtün dehşeti, genç bir kadının bu yeni erkek arkadaşının olağandışı iştahından kurtulmak için verdiği cüretkar savaşta görülüyor.

2. Sıra Dışı

Süre: 102dk

Yönetmen: Christopher B. Landon

Oyuncular: Vince VaughnKathryn NewtonAlan Ruck

Millie Kessler 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Okuldaki popüler bir grubun sürekli zorbalığına uğrayan Kessler’in hayatı, kasabanın seri katili Butcher’ın yeni hedefi olduğunu öğrenince daha zor bir hal alır. Ancak Butcher’ın mistik güçlerle sahip hançeri sayesinde beklenmedik bir olay yaşanır. Millie ve Butcher’ın bedenleri değişir. Bu orta yaşlı psikopatın bedeninde sonsuza kadar mahkum olmamak için 24 saat içinde bedenine geri dönmesi gerektiğini öğrenen Millie, bu açmazdan çıkmak için bir yol bulmak zorundadır.

3. Çığlık

Süre: 114dk

Yönetmen: Matt Bettinelli-olpin , Tyler Gillett

Oyuncular: Neve Campbell, David ArquetteCourteney Cox

Acımasız bir dizi cinayeti aydınlatmak adına memleketine dönen bir kadının hikayesine odaklanan yapım, “Çığlık” korku serisinin devam filmi niteliğinde.

25 yıl önce korkunç cinayetlerle sahne olan Woodsboro kasabasında kol gezen yeni bir katil vardır. Hayalet maskeli katil kasabanın korkunç tarihini diriltmek adına bir grup gencin peine düşer. Sidney ise seneler önce benzer cinayetler sebebiyle ayrıldığı kasabaya olayları çözmek için geri döner. 

4. Kapan

Süre: 104dk

Yönetmen: Jordan Peele

Oyuncular: Daniel KaluuyaAllison WilliamsCatherine Keener

Genç bir siyah olan Chris, beya kız arkadaşı Rose'la birlikte, kızın ailesinin yanına, onlarla tanışmaya gider. Ancak bu kasabada tuhaf birşeyler vardır, burada yaşayan siyahlar, gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaktadır. Burada yaşayan bir başka siyah, Chris'ten bir an önce oradan kaçmasını ister, ancak bu basit bir iş olmayacaktır.

5. Aylak Vampirler

Süre: 86dk

Yönetmen: Jemaine Clement , Taika Waititi

Oyuncular: Jemaine Clement, Taika Waititi, Ben Fransham

Vampirlerin günlük hayatlarını kaydetmek isteyen bir grup belgeselci, ölmeyeceklerinin garantisini alınca Viago, Deacon ve Vladislav adlı 3 vampirin birlikte yaşadıkları eve konuk olurlar. Yüzlerce yıldır hayatta olan vampirlerin hayatı ise birkaç küçük fark dışında oldukça sıradandır. Normal insanlar gibi kiralarını denk getirmeye uğraşan, gece kulüplerine girmekte zorlanan, modayı yakından takip etmeye çalışan vampirler için hayat, tahmin edilenden daha zordur.

6. Come To Daddy

Süre: 96dk

Yönetmen: Ant Timpson

Oyuncular: Elijah WoodOna Grauer, Raresh Dimofte

Norval’ın hayatı en basit tabirle zordur. Annesiyle birlikte yaşayan genç adam bir yandan da alkol ile ilgili problemler yaşamaktadır. Tam bu arada beklenmedik bir mektup alır. Mektup babası tarafından yollanmıştır ve babası Norval’ın onu ziyaret etmesini istemektedir. Norval babasının göze hitap eden manzaralı evine doğru ilk otobüsle yola çıkar. Belki de babasıyla iletişim kurmak Norval’ın içindeki boşluğu dolduracaktır. Çok geçmeden Norval babası ile ilgili garip bir şeylerin olduğunu fark eder. Bir anda sinirlenmesi ve alkole olan bağımlılığı Norval’ın dikkatini çeker. Norval’ın aile buluşması olarak düşündüğü yolculuk kabusa dönüşür.

7. Dehşet Kapanı

Süre: 95dk

Yönetmen: Drew Goddard

Oyuncular: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison

5 üniversite öğrencisi arkadaş, ormanda gizemli bir kabinde bir haftasonu geçirecektir. Eve ulaştıklarında dış dünyayla hiçbir iletişim araçlarının olmadığını görürler. Bodrumu incelemeye gittiklerinde tuhaf şekiller ve figürlerle karşılaşırlar. Bu sırada ölümcül bir zombi ailesini uykusundan uyandıran gençlerin başınaa gelecekler bu kadarla sınırlı kalmayacaktır.

8. Saklambaç

Süre: 95dk

Yönetmen: Matt Bettinelli-olpinTyler Gillett

Oyuncular: Samara WeavingAndie MacDowell, Adam Brody

Korku ve gizem öğelerinin yanında, komedi öğesini de bünyesinde barındıran film Grace ve Alex’in 18 aylık ilişkilerini evlilikle taçlandırdıkları gece, Alex’in ailesiyle oynadıkları saklambaç oyununa odaklanıyor.

9. Ölüm Günün Kutlu Olsun

Süre: 97dk

Yönetmen: Christopher B. Landon

Oyuncular: Jessica RotheIsrael BroussardRuby Modine

Üniversite öğrencisi Tree Gelbman, çok içtiği bir akşamın sabahında kendini tanımadığı bir başka öğrencinin odasında bulur. O gün, doğumgünüdür ve akşam kendisi için verilecek partiye katılması gerekmektedir. Ancak parti esnasında yalnız olduğu bir anda maskeli birinin saldırısına uğrayarak öldürülür. Ama aslında ölmemiştir, aynı günün sabahına tekrar uyanır. Bundan sonraki her gece, maskeli saldırganın değişik yer ve şekillerdeki cinayetlerine kurban gitmeye başlar. Her gece öldürülmeye bir son vermek isteyen Tree, ipuçlarını bir araya getirerek katilinin kim olduğunu bulmaya çalışacaktır.

10. Ev Hapsi

Süre: 109dk

Yönetmen: Gerard Johnstone

Oyuncular: Morgana O'ReillyGlen-Paul Waru, Cameron Rhodes

Kylie, işlediği suçtan yargılanır. Yargılamanın sonucunda mahkeme tarafından 8 ay boyunca doğup büyüdüğü annesinin evine ev hapsine mahkûm edilir. Annesi Miriam batıl inançları olan cahil bir kadındır. Evlerinde daha önce yaşamış kimselerin hayaletinin dolaştığına inanmaktadır. Evde bir müddet sonra Kylie de evde garip olaylara tanık olur. Acaba annesinin söyledikleri doğru mu, yoksa Kylie annesinin söylediklerinden etkilenip de bu olayları annesi gibi yorumlamaya mı başlamıştır?