Ailecek İzlenebilecek Harika Animasyon Filmler

Ailecek keyifle izleyebileceğiniz 10 harika animasyon filmi derledik!

Hazır okullar ara tatile girmişken, biz de tüm aile oturup film keyfi yapmak isteyenler için sevdiğimiz animasyonları listeledik. "Enkanto: Sihirli Dünya"dan "Ailem Robotlara Karşı"ya kadar birbirinden eğlenceli bir o kadar da sevimli 10 animasyon film bu listede.

Şimdiden keyifli seyirler!

1. Enkanto: Sihirli Dünya

Encanto - Disney+

Süre: 103dk

Tür: AnimasyonAileFantastikKomedi

Yönetmen: Byron Howard , Jared Bush , Charise Castro Smith

Film, Kolombiya dağlarının ardına gizlenmiş, Encanto adındaki harikulade ve tılsımlı bir yerde, büyülü bir evde yaşayan sıradışı Madrigal ailesinin hikayesini anlatıyor. Encanto’nun büyüsü sayesinde bu ailenin her bir çocuğu süper güçten tut iyileştirme gücüne kadar eşsiz birer armağana kavuşmuştur – Mirabel hariç. Ancak Encanto'yu çevreleyen büyünün tehlikede olduğunu keşfettiğinde ailenin tek sıradan çocuğu olan Mirabel, olağanüstü ailesinin son umudu olabileceğine karar verir.

2. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

How to Train Your Dragon - Netflix

Süre: 98dk

Tür: AnimasyonAileFantastikMacera

Yönetmen: Chris Sanders , Dean DeBlois

Cressida Cowell'ın romanından uyarlanan film, iri yarı Vikinglerin ve vahşi ejderhaların efsanevi dünyasında geçiyor. Ejderha savaşının bir yaşam tarzı olduğu Berk adasında yaşayan bir genç, yaralı bir ejderhayla karşılaşır ve dünyası alt üst olur. İkili daha sonra iyi arkadaş olacaktır.

3. Coco

Coco - Disney+

Süre: 105dk

Tür: AnimasyonAileFantastikKomediMaceraMüzikal

Yönetmen: Lee Unkrich , Adrian Molina

12 yaşındaki Miguel, hayranı olduğu müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olabilmenin hayalleriyle yaşamaktadır. Ancak ailesinin müzikle ilgilenmesine yönelik anlaşılmaz bir yasağı vardır. Tuhaf olaylar sonucunda kendini Ölüler Diyarı'nda bulan Miguel, burada ailesinin mazisiyle ilgili gizli kalmış şeyleri öğrenecek, bir yandan da müzikteki yeteneğini ispatlamaya çalışacaktır.

4. Crood'lar

The Croods - Netflix, Amazon Prime Video

Süre: 98dk

Tür: AnimasyonAileAksiyonFantastikKomediMacera

Yönetmen: Kirk De Micco , Chris Sanders

Crood'lar, kendilerini o güne kadar her türlü tehlikeden koruyan mağaraları yok edildiğinde, uzun bir yolculuğuna çıkan, dünya üzerindeki ilk ailenin tarih öncesi ve komik maceralarını anlatıyor. Büyüleyici güzellikte bir tabiatta seyahat eden Crood'lar, fantastik yaratıkların da bulunduğu inanılmaz bir dünya keşfederler ve dünyaya dair tüm fikirleri değişir. 

5. 6 Süper Kahraman

Big Hero 6 - Disney+

Süre: 102dk

Tür: AnimasyonAileAksiyonKomediMacera

Yönetmen: Don Hall , Chris Williams

Film, dehasının güçlerini kullanmayı öğrenen robot dahisi Hiro Hamada’yı, Hiro’ya bu konuda yardımcı olan muhteşem kardeşi Tadashi’yi, onlara çok benzeyen, macera bağımlısı olan arkadaşları GoGo Tamaga’yı, düzenli ve tatlı Wasabi No-Ginger’ı, kimya dehası Honey Lemon’ı ve fanatik Fred’in hikayesini anlatıyor. Süper Kahraman 6, kendini tehlikeli bir komplonun içinde bulunca en yakın arkadaşı olan Baymax isimli bir robotun yardımını istemek zorunda kalan robot dahisi Hiro Hamada’yı ve bir grup yüksek teknolojili kahramanının bu gizemi nasıl çözdüğünü anlatan aksiyonla karışık bir komedi macera filmi.

6. Ailem Robotlara Karşı

The Mitchells vs the Machines - Netflix

Süre: 113dk

Tür: AnimasyonKomediMacera

Yönetmen: Michael Rianda , Jeff Rowe

Hayallerindeki okula kabul alan Katie Mitchell, kendi gibi yaratıcı insanlarla tanışmak için can atmaktadır. Katie'nin babası Rick ise aile fertleri arasındaki bağı güçlendirmeye kafayı takmıştır, bu nedenle ani bir plan değşikliği ile tüm ailenin Katie'yi okuluna yazdırmak için uzun bir yolcukuğa çıkmasına karar verir. Ancak bu yolculuk sırasında çıkan robot ayaklanması, Mitchell ailesinin planlarını altüst edecektir!

7. Hadi Gidelim

Onward - Disney+

Süre: 102dk

Tür: AnimasyonAileFantastikKomediMacera

Yönetmen: Dan Scanlon

Komedi türündeki animasyon film, iki elf kardeşin dünya üzerinde hiç sihir kalıp kalmadığını merak etmeleri üzerine çıktıkları macerayı anlatıyor.

8. Babamın Ejderhası

My Father's Dragon - Netflix

Süre: 99dk

Tür: AnimasyonAileFantastikKomediMacera

Yönetmen: Nora Twomey

Newbery ödüllü çocuk kitaplarından uyarlanan bu animasyon film, bebek bir ejderhayı kurtarıp onunla arkadaş olmak için bir adaya kaçan küçük bir çocuğu konu alıyor

9. Vivo

Vivo - Netflix

Süre: 93dk

Tür: AnimasyonAileKomedi

Yönetmen: Kirk De Micco

Vivo, müziğe olan tutkun bir kinkajoudur. Vivo, sahibi Andrés'ın yazdığı aşk şarkısını yazılıdğı kişi olan Marta'ya ulaştırmak için Havana'dan Miami'ye doğru heyecan ve macera dolu bir yolculuğa çıkar.

10. Oyunbozan Ralph

 Wreck-It Ralph - Disney+

Süre: 101dk

Tür: AnimasyonAileKomediMacera

Yönetmen: Rich Moore

Walt Disney Animation Studios, bu kez bir atari oyunu kahramanı olan Ralph'ın hikayesini anlatıyor.

İçinde bulunduğu oyunun kötü adamı olan Ralph, artık kahraman olmak ister ve hayalini gerçekleştirmek için yola çıkar. Ancak bu arayışı yaşadığı tüm atari salonunu alt üst eder.