2022’nin En İyi Romantik Komedi Filmleri!

2022 yılının en iyi 10 romantik komedi filmini listeledik!

Romantik komedi filmleri pek çoğumuz için güvenli bir liman. Biraz kafamızı dağıtmak, iyi hissetmek, romantik ilişkilere eğlenceli bir çerçeveden bakmak istediğimizde karşımızda görmeyi tercih ettiğimiz yapımlar olabiliyorlar kolayca. 2022 yılında da birbirinden keyifli romantik komedi filmleri hem dijital platformlarda hem de sinema salonlarında seyirci ile buluştu. Biz de bunların arasından en sevdiklerimizi sizler için derledik. 

Karşınızda 2022'nin en iyi romantik komedi filmleri!

Keyifli seyirler!

1. Seni Geri İstiyorum

Orijinal İsmi: I Want You Back

Süre: 117dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Jason Orley
Yapımı: 2022 - ABD

30'lu yaşlardaki Emma ve Peter, evlilik, çocuklar ve banliyölerdeki evler gibi hayatın büyük anlarının eşiğinde olduklarını düşünür. Ancak tam da bu sırada sevgilileri tarafından terk edilirler. Büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Emma ve Peter, çok geçmeden onları terk eden sevgililerinin yeni ilişkilere başladığını öğrenince iyice dehşete kapılır. Emma ve Peter eski sevgililerinin yeni ilişkilerini sabote etmek ve onları sonsuza dek geri kazanmak için beklenmedik sonuçları olan bir plan yapar.

2. Cennete Bilet

Orijinal İsmi: Ticket to Paradise

Süre: 104dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Ol Parker
Senarist: Daniel Pipski , Ol Parker
Yapımı: 2022 - ABD , Avustralya , İngiltere

Boşanmış bir çift, evlenmek üzere olan kızlarının kendi yaptıkları hataları yapmasını istemiyordur. Bu yüzden yaşadıkları sorunları geride bırakıp bir araya gelen ikili, kızlarını durdurmak için kızlarının peşinden Bali'ye giderler.

3. Book of Love

Orijinal İsmi: Book of Love

Süre: 106dk
Tür: Komedi , Romantik
Senarist: David Quantick
Yapımı: 2022 - ABD , İngiltere , Meksika

Meksika'da bir kitap turunda bir araya gelen iki yazarın hikayesi.

4. Cha Cha Real Smooth

Orijinal İsmi: Cha Cha Real Smooth

Süre: 108dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Cooper Raiff
Senarist: Cooper Raiff
Yapımı: 2022 - ABD

Üniversiteden yeni mezun olmuş ve ileriye dönük net bir hayat yolu olmayan 22 yaşındaki Andrew, ailesiyle birlikte New Jersey'de evde tıkılıp kalmıştır. Ancak, var olmayan özgeçmişine ait olan bir şey varsa, o da bir partiyi nasıl başlatacağıdır, bu da ona barda mükemmel bir motivasyon dansı ve küçük kardeşinin sınıf arkadaşları için bat mitzvaları yapma şansı verir. Andrew, genç bir anne olan Domino ve kızı Lola ile arkadaş olduğunda, sonunda istediği bir geleceği keşfeder - kendine ait olmasa bile.

5. Rosaline

Orijinal İsmi: Rosaline

Süre: 97dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Karen Maine , Alex Timbers
Senarist: Scott Neustadter
Yapımı: 2022 - ABD

Shakespeare'in "Romeo ve Juliet"i, Romeo'nun Juliet'e aşık olmadan önce ilk kez sevdiğini iddia ettiği kadın olan, Romeo'nun terk edilmiş eski sevgilisi Rosaline'in bakış açısından mizahi bir dille anlatılıyor.

6. Good Luck to You, Leo Grande

Orijinal İsmi: Good Luck to You, Leo Grande

Süre: 97dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Sophie Hyde
Senarist: Katy Brand
Yapımı: 2022 - İngiltere

Emekli ve dul bir öğretmen olan Nancy Stokes ile tanışın! Eski eşi Robert ile güzel bir ev ve aile sahibi olan bir şeye hiç sahip olamamıştır: iyi bir seks hayatı. Robert hayata veda edince Nancy daha önce keşfedemediği cinselliği farklı bir şekilde deneyimlemeye karar verir.

7. Crush

Süre: 92dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Sammi Cohen
Senarist: Casey Rackham
Yapımı: 2022 - ABD

Hevesli genç bir sanatçı, kendi iradesi dışında lise koşu takımına katılmaya zorlanır. Bu durum onun için tamamen kötü değildir çünkü böylece ona uzun zamandır aşık olduğu kızı takip etme fırsat sağlar. Ancak, tamamen başka bir takım arkadaşına gönlünü kaptırdığında işler karmaşıklaşır. Genç, bu süreçte gerçek aşkın nasıl bir his olduğunu keşfeder.

8. Yol Arkadaşım

Orijinal İsmi: Along for the Ride

Süre: 106dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Sofia Álvarez
Senarist: Sofia Álvarez
Yapımı: 2022 - ABD

Üniversiteden Auden, bir uykusuzluk hastası olan gizemli Eli ile tanışır. Sahil kasabası Colby uyurken, ikili Auden'ın asla istemediğini bilmediği eğlenceli, kaygısız gençlik hayatını yaşamasına yardımcı olmak için her gece bir maceraya atılır.

9. Kusursuz Uyum

Orijinal İsmi: A Perfect Pairing

Süre: 101dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Stuart McDonald
Yapımı: 2022 - ABD , Avustralya

Büyük bir müşteri bulmak için Avustralya'daki bir koyun istasyonuna giden ve orada bir çiftlik işçisi olarak çalışmaya başlayan ve engebeli bir yerel ile kıvılcım yaratan, çalışkan bir LA şarap şirketi yöneticisini takip ediyor.

10. Fire Island

Orijinal İsmi: Fire Island

Süre: 106dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Andrew Ahn
Senarist: Joel Kim Booster
Yapımı: 2022 - ABD

Fire Island, ucuz rosé ve bir grup eklektik arkadaşın yardımıyla tarihsel olarak LGBTQ+ topluluğu için sıcak bir nokta olarak bilinen Long Island'ın güney kıyısındaki Fire Island'a bir haftalık bir tatile çıkan iki yakın arkadaşın hikayesini konu ediyor.