"Çöp Adam" Dizisi Oyuncularını ve Karakterlerini Tanıyalım!

30 Kasım akşamı Star TV'de başlayan, başrollerinde Elçin Sangu ve Engin Altan Düzyatan'ın bulunduğu yeni dizi "Çöp Adam"a gelin yakından bakalım! 

Gülseren Budayıcıoğlu'nın danışanlarından birinin vakasından uyarlanmış dizi, sıra dışı bir şekilde tanışan ve riskli bir oyunun içine hapsolan Tamer ve Peri’nin esrarengiz hikayesini konu almakta. Dizinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın bulunurken, senaryoyu ise Su Ersöz ve Melek Gençoğlu kaleme alıyor.

“Çöp Adam” her çarşamba 20.00'de Star'da!

Peki "Çöp Adam" dizisinin oyuncuları ve karakterleri kim?

1. Engin Altan Düzyatan (Tamer)

Engin Altan Düzyatan (Tamer)

 "Çöp Adam" dizisi Tamer Yılmaz kimdir?

Çok küçük yaşta bir sürü işte çalışmaya başlayan Tamer, anne ve babası tarafından yetiştirme yurduna bırakılmıştır ve orada büyümüştür. Okul hayatında başarılı olan Tamer, üniversitede tanıştığı Berrin’le evlenmiştır ve evliliklerinin ilk yıllarında Damla isimli bir kızları olmuştur. Zorlu hayat şartları Tamer'in içindeki çocuğu yok edememiştir ve Tamer küçük bir bilgisayar oyunu şirketi kurmuştur. Tasarladığı oyunlar çok dikkat çekmiştir ve Amerikalı bir şirket tarafından büyük bir meblağ karşılığı şirketinin yüzde elli biri satın alınmıştır.

"Çöp Adam" dizisinin Tamer Yılmaz'ı Engin Altan Düzyatan kimdir?

"Çöp Adam" dizisinde Tamer Yılmaz'ı canlandıran Engin Altan Düzyatan ise 26 Temmuz 1979'da İzmir'de doğdu. Özellikle Haluk Bilginer'in oğlunu canlandırdığı "Sevgili Dünürüm" dizisiyle tanınmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezunudur. Bir diğer sinema oyuncusu Özge Özpirinççi ile Nisan 2013'te nişanlandı. Ancak daha sonra yolları ayrıldı. Düzyatan, 2014 Ağustos ayında Gülşah Alkoçlar'ın kızı ve Hülya Koçyiğit'in torunu Neslişah Alkoçlar ile evlendi. Son yıllarda, "Babamın Kemanı", "Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı" gibi yapımlarda yer aldı.

2. Elçin Sangu

Elçin Sangu

 "Çöp Adam" dizisi Peri Yıldırım Sonad kimdir?

Otuzlu yaşların başlarında olan Peri, özel bir bankanın başarılı müdiresi. Genç kızlığının başlarında annesi, sevgilisiyle yeni bir hayat kurmak için ailesini terk edince hayatı değişmeye başlamış. Daha sonra iflas eden babasını da kaybetmesiyle kız kardeşi Naz’la yapayalnız kalmış. İş adamı Sarper’le evlendikten sonra da kız kardeşiyle birlikte yaşamaya devam ediyor. Sürekli kontrol altında tutulması gereken bir hastalığa yakalanan Naz için, kendi yaşantısından ödün vererek kardeşinin tedavisiyle uğraşıyor ve her türlü fedakârlığı yapıyor. 

"Çöp Adam" dizisinin Peri Yıldırım Sonad'ı Elçin Sangu kimdir?

"Çöp Adam" dizisinde Peri Yıldırım Sonad'ı canlandıran Elçin Sangu ise 13 Ağustos 1985'te İzmir'de doğdu. İlk olarak 2011 yılında "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"dizisinde "Jale" karakteriyle kariyerine başlamıştır ve özellikle başrolünü Barış Arduç ile paylaştığı Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteri ile tanındı. Mersin Üniversitesi Opera bölümü mezunudur. Son yıllarda "Yaşamayanlar", "Dokuz Kere Leyla", "Yalancılar ve Mumları" gibi yapımlarda yer aldı.

3. Sedef Avcı

Sedef Avcı

 "Çöp Adam" dizisi Berrin Yılmaz kimdir?

Tamer’in üniversitede tanışıp evlendiği eşi olan Berrin, Tamer’i damat olarak kabul etmeyen babasına karşı çıkmış ve onun tüm itirazlarına rağmen Tamer’le evlenmiş. Sırılsıklam aşık olduğu Tamer'i çözmek için çok uğraşmış fakat sonunda bu içine kapanık, sessiz ve işkolik adamı olduğu gibi kabul etmiş. 

"Çöp Adam" dizisinin Berrin Yılmaz'ı Sedef Avcı kimdir?

"Çöp Adam" dizisinde Berrin Yılmaz'ı canlandıran Sedef Avcı ise 22 Ocak 1982'de İstanbul'da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü mezunudur. Kariyerine "Böyle Mi Olacaktı?" dizisiyle başlamıştır. "Ezel", "Romantik Komedi", "Elkızı" gibi yapımlarda da yer aldı. 1997 yılında Elite Model Look yarışmasını kazanmıştır ve kendisi gibi manken olan Kıvanç Kasabalı ile evlidir. 

4. Füsun Demirel

Füsun Demirel

 "Çöp Adam" dizisi Aysel Yılmaz kimdir?

Aysel küçük yaşta annesi ve babasını kaybetmiş ve akrabalarının hizmet ederek büyümüş. Bülent'le tanıştığında onu kurtarıcı olarak görmüş, Bülent de kendisine kayıtsız şartsız teslim olan Aysel’ kullanabileceğini sezmiş ve evlenmişler. Hala da kocasına deliler gibi aşık ve bağlı. Onu sürekli kontrol altında tutmaya çalışıyor ancak bu konuda çok da başarılı değil. 

"Çöp Adam" dizisinin Aysel Yılmaz'ı Füsun Demirel kimdir?

"Çöp Adam" dizisinde Aysel Yılmaz'ı canlandıran Füsun Demirel ise 20 Ağustos 1958'de Ankara'da doğdu. 1976 yılında Perugia Dil Üniversitesi, 1977-80 Roma Dramatik Sanatlar Akademisi'nde öğrenim gördü. 1980-82 yılında Almanya Berlin Kollektif Teater'da Vasıf Öngören ile profesyonel oldu. Dostlar, Devekuşu, Dormen tiyatrolarında çalıştı. 1984 yılında sinemaya başladı. Sinema oyunculuğunun yanı sıra İtalyanca'dan oyun çevirileri yaptı. İtalyan yazarlar Dario Fo ve France Rame'nin 25 oyununun dilimize kazandırdı. İngilizce, Almanca, İtalyanca bilen Füsun Demirel, aralarında "Uçurtmayı Vurmasınlar", "Elif Ana" "Sıdıka "nın da bulunduğu pek çok yapımda yer aldı.

5. Salih Kalyon

Salih Kalyon

 "Çöp Adam" dizisi Bülent Yılmaz kimdir?

Bülent, çocukluğunda ve gençliğinde annesi tarafından şımartılmış ve el üstünde tutulmuş. Anne ve babasının arka arkaya vefat etmeleri sonucu ise eğitimini tamamlayamadan beş parasız ortada kalmış. Hayatını kazanmak için çaba sarfetmeyi göze alamaz ve çalışmaktan utanıyor. Son derece bencil, vurdumduymaz bir adam.

"Çöp Adam" dizisinin Bülent Yılmaz'ı Salih Kalyon kimdir?

"Çöp Adam" dizisinde Bülent Yılmaz'ı canlandıran Salih Kalyon ise2 Şubat 1946'da Ağrı'da doğdu. 1964 yılında Asaf Çiyiltepe - Güner Sümer ikilisinin yönettiği Ankara Sanat Tiyatrosu’na girerek Cahit Atay’ın “Sultan Gelin” oyunuyla ilk profesyonel işinde yer aldı. Bir yıl sonra Dostlar Tiyatrosu ile çalışmaya başlayan Kalyoncu, kısa bir süre sonra tekrar AST’a döndü. 1976 yılında A.Ç.T. adı altında kendi topluluğunu kuran ve 20 yıl devam ettiren sanatçı, tiyatro çalışmalarına iki yıl ara verdikten sonra, 1999 yılında 'Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?' oyunuyla yeniden sahnelere döndü. Salih Kalyon, aralarında "Bizimkiler", 'Organize İşler',“Vizontele”nin de bulunduğu pek çok yapımda yer aldı.