2022'nin En İyi Komedi Filmleri!

2022 yılının en iyi 10 komedi filmini listeledik!

Havanın erken karardığı bu soğuk kış günlerine girerken keyfinizi yerine getirecek komedi filmlerine göz atmaya ne dersiniz? 2022 yılında da pek çok eğlenceli komedi filmi hem sinema salonlarında hem de dijital platformlarda bizlerle buluştu. Elinde tuttuğu akerdeonuyla Weird Al Yankovic'e dönüşen Daniel Radcliffe'i izleyeceğimiz Weird: The Al Yankovic Story'den Nicholas Cage'in kendi parodisini oynadığı Yetenekli Bay Cage'e kadar pek çok farklı türde komedi filmi 2022'ye neşe getirdi. Biz de bunların arasından en sevdiklerimizi sizler için derledik. 

Karşınızda 2022'nin en iyi komedi filmleri!

İyi seyirler!

1. Yetenekli Bay Cage

Orijinal İsmi: The Unbearable Weight of Massive Talent

Süre: 107dk
Tür: Aksiyon , Komedi , Suç
Yönetmen: Tom Gormican
Yapımı: 2022 - ABD

Film, borç içinde olduğundan dolayı, para karşılığı zengin bir süper hayranın İspanya'daki doğum günü partisine katılmayı kabul eden Nic Cage'e odaklanıyor (evet Nicholas Cage). İşler kötüye gittiğinde ve bir görevi yerine getirmek için CIA tarafından işe alındığında, Cage kendisini ve ailesini kurtarmak için en ikonik ekran karakterlerine bürünmek zorundadır. 

2. Weird: The Al Yankovic Story

Orijinal İsmi: Weird: The Al Yankovic Story

Süre: 108dk
Tür: Komedi , Müzikal , Suç
Yönetmen: Eric Appel
Senarist: Eric Appel
Yapımı: 2022 - ABD

Hikaye, Al Yankovic'in hızlı yükselişinden 'Eat It' ve 'Like a Surgeon' gibi ilk hitleriyle şöhreine, ateşli ünlü aşk ilişkilerine ve çılgın yaşam tarzına kadar Yankoviç'in hayatının her yönünü anlatıyor.

3. Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Orijinal İsmi: Chip 'n' Dale Rescue Rangers

Süre: 99dk
Tür: Animasyon , Aile , Gizem , Komedi , Macera
Yönetmen: Akiva Schaffer
Senarist: Doug Mand , Dan Gregor
Yapımı: 2022 - ABD

Başarılı televizyon dizilerinin iptal edilmesinden bu yana Chip, bir sigorta satıcısı olarak banliyö ev yaşamına yenik düşmüştür. Bu arada Dale, CGI ameliyatı olup ve nostaljik kongre devresinde çalışmaktadır. Eski bir kadro arkadaşı gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca, Chip ve Dale bozulan arkadaşlıklarını onarmalı ve arkadaşlarının hayatını kurtarmak için Rescue Rangers dedektif kişiliklerini bir kez daha üstlenmelidir.

4. See How They Run

Orijinal İsmi: See How They Run

Süre: 99dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Tom George
Senarist: Mark Chappell
Yapımı: 2022 - ABD , İngiltere

Çaresiz bir Hollywood film yapımcısı, popüler bir oyunu filme dönüştürmek için işe koyulur. Yapımcı üyeler öldürüldüğünde, dünyadan bıkmış Müfettiş Stoppard ve çaylak Constable Stalker kendilerini şaşırtıcı bir çetenin arasında bulurlar.

5. Not Okay

Orijinal İsmi: Not Okay

Süre: 100dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Quinn Shephard
Senarist: Quinn Shephard
Yapımı: 2022 - ABD

Arkadaşları ve şöhreti için umutsuz olan genç bir kadın, sosyal medyadaki varlığını artırmak istemektedir. Bunun için de Paris'e sahte bir gezi düzenler. Ancak gerçek dünyada korkunç bir olay meydana geldiğinde yalanı ona istediği tüm ilgiyi sunan ahlaki bir ikileme dönüşür.

6. Bromates

Orijinal İsmi: Bromates

Süre: 97dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Court Crandall
Senarist: Court Crandall
Yapımı: 2022 - ABD

Art arda kız arkadaşlarından ayrılan iki en yakın arkadaş birlikte  eve çıkmaya karar verirler. 

7. Confess, Fletch

Orijinal İsmi: Confess, Fletch

Süre: 98dk
Tür: Gizem , Komedi , Suç
Yönetmen: Greg Mottola
Senarist: Zev Borow
Yapımı: 2022 - ABD

Birden fazla cinayetin baş şüphelisi hâline gelince Fletch bir yandan nişanlısının çalınan sanat koleksiyonunu ararken bir yandan da masuminetini kanıtlamaya çalışır. 

8. Cheaper By the Dozen

Orijinal İsmi: Cheaper by the Dozen

Süre: 107dk
Tür: Aile , Komedi
Yönetmen: Gail Lerner
Yapımı: 2022 - ABD

Sevilen klasiğin yeniden çevriminde karışık bir 12 kişilik ailenin, Bakers'ın, telaşlı bir ev hayatında dolaşırken aynı anda aile işlerini yönetirken gürültülü maceralarını takip ediyor.

9. The People We Hate at the Wedding

Orijinal İsmi: The People We Hate at the Wedding

Süre: 99dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Claire Scanlon
Yapımı: 2022 - ABD

Film, zengin üvey kardeşlerinindüğüne katılmayı isteksizce kabul eden Amerikalı iki kardeş Paul ve Alice ve annelerini konu alıyor. Düğün haftası boyunca pek çok aile draması ortaya çıkıyor, birazcık da olsa sıkıntılı bir aileye sahip (herkes), ya da kaçmaya çalıştıkları bir düğüne gitmek zorunda kalan (herkes) insanların hoşuna gidecek modern bir düğün komedisi.

10. Vahşi Gece

Orijinal İsmi: Violent Night

Süre: 111dk
Yönetmen: Tommy Wirkola
Senarist: Pat Casey , Josh Miller
Yapımı: 2022 - ABD , Japonya , Kanada

Listemizi alışılmadık bir noel filmiyle bitirelim. "Vahşi Gece", bir grup paralı asker zengin bir ailenin mülküne saldırınca Noel Baba'nın günü (ve Noel'i) kurtarmak için devreye girmesini konu alır.