2023'ün Heyecanla Beklenen Dizileri!

2023 yılı beraberinde pek çok heyecan verici yeni diziyi getiriyor.

Bu sene bizi bekleyen diziler arasında Marvel'ın yeni dizisi "Secret Invasion", sevilen dönem draması "Bridgerton"ın prequel'ı olacak "Queen Charlotte: A Bridgerton Story", beklenen Star Wars spin-off dizisi "Ahsoka", ve de "Bıçaklar Çekildi"nin yönetmeni Rian Johnson'dan yine gizem ve komedi türünde olacak "Poker Face" gibi yapımlar yer alıyor. 

İşte 2023'ün heyecanla beklenen 13 dizisi!

1. The Last of Us

Joel bu yenidünyada gözü pek bir kaçakçıdır. Ellie ise bu ölümcül pandeminin tedavisinde kilit bir rol oynamaktadır. Baskı altında bir karantina bölgesinden 14 yaşında olan Ellie’yi kaçırmak üzere tutulan Joel, çok geçmeden Ellie ile bir bağ kuracaktır. Küçük bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu vahşi ve acımasız bir hayatta kalma mücadelesine dönecektir.

2. Masters of the Air

Masters of the Air

On bir adam, "Uçan Kale" olarak bilinen bir bombardıman uçağının içinde, yerden beş mil yukarıda ve düşman hatlarının gerisinde Alman askerlerine karşı hayat mücadelesi veriyorlar. Amerikan bombardıman uçakları teker teker düşürüldükçe adamların işleri tek bir göreve indirgeniyor: hayatta kalmak.

3. Justified: City Primeval

Justified: City Primeval

Orijinal İsmi: Justified: City Primeval

Tür: Dram , Suç
Yönetmen: Michael Dinner , Jon Avnet
Yapımı: 2023 - ABD

Kentucky'den ayrılışından sekiz yıl sonra şimdilerde Miami'de yaşamakta olan Givens, 14 yaşındaki kızına yarı zamanlı babalık yapmaya çalışırken bir yandan da polis memurluğuna devam etmektedir. Florida otoyolunda tesadüfen yaşadığı karşılaşma sonucu Givens'ın yolu Detroit'e düşer. Burada Detroit'in en iyilerinin elinden bir kez kaçmış olan ve tekrar da kaçmak isteyen vahşi sosyopat Clement Mansell, namı diğer "The Oklahoma Wildman", ile yolları kesişir.

4. Daisy Jones & The Six

Yapımı: -

Taylor Jenkins Reid tarafından yazılmış aynı isimli kitaptan uyarlanan "Daisy Jones and The Six", Daisy Jones and The Six isimli rock grubunun 1970'ler Los Angeles'ının müzik piyasasında yükselişini ve dünya çapında üne kavuşma çabalarını konu alıyor. 

5. Wool

Wool

İnsanlar yer altında devasa bir siloda yaşamaktadır. Bu siloda onları yeryüzünün toksik ve mahvolmuş dünyasından koruyacağına inanılan pek çok sıkı kural bulunmaktadır.

6. Secret Invasion

Orijinal İsmi: Secret Invasion

Yönetmen: Thomas Bezucha , Ali Selim
Senarist: Kyle Bradstreet
Yapımı: 2023 - ABD

Marvel Stüdyoları'nın yeni dizisi "Secret Invasion"ında Skrullar biçim değiştirerek dünyayı istila ederler. Nick Fury, Skrullar'ı durdurmak için büyük bir mücadele verecektir.

7. Mrs. Davis

Mrs. Davis

İnanç ile teknoloji karşı karşıya geliyor. İkili sayma sistemi ve İncil'in sistemi arasındaki görülmeye değer kapışma. 

8. The Big Cigar

The Big Cigar

Orijinal İsmi: The Big Cigar

Tür: Dram
Yönetmen: Damon Thomas , Don Cheadle
Yapımı: 2023 - ABD

Bir mini dizi olacak "The Big Cigar", biyografik bir dram ve gerilim dizisidir. Dizi, Kara Panter Partisi'nin kurucularından Huey P. Newton'ın hayatına odaklanmakta. Newton, cinayet davasından kurtulmak için aralarında Easy Rider'ın yapımcısı Bert Schneider'ın da bulunduğu bazı radikal Hollywood ünlülerinin yardımı ile Küba'ya kaçar. 

9. Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Orijinal İsmi: Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Tür: Dram
Yönetmen: Tom Verica
Senarist: Shonda Rhimes
Yapımı: 2023 - ABD

Bridgerton dizisinin kraliçesi Charlotte'un gençliğine odaklanacak ve 2023 yılında yayınlanacak bu mini prequel dizi, kraliçenin aşk hayatını ve güç kazanışını konu alacak.

10. Ahsoka

Ahsoka

Ahsoka Tano, İmparatorlukta eski bir komutan olan Büyük Amiral Thrawn'ı aramak için galaksinin bir ucundan diğerine yolculuk ediyor.

11. The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

Orijinal İsmi: The Fall of the House of Usher

Tür: Dram , Korku
Yapımı: 2023 - ABD

İsimsiz bir anlatıcı "sıkıcı, karanlık ve sessiz bir gün" Usher Evi'ne gider. Çocukluk arkadaşı Roderick Usher'a ait olan bu ev, kasvetli ve gizemlidir.

12. Love and Death

Orijinal İsmi: Love and Death

Tür: Biyografi , Dram , Suç
Yönetmen: Lesli Linka Glatter
Yapımı: 2023 - ABD

Düzenli olarak kiliseye giden bir çift, Teksas'ta küçük bir kasabada aile hayatının tadını çıkarmaktadır. Ta ki biri eline bir balta alana kadar.

13. Poker Face

Orijinal İsmi: Poker Face

Tür: Gizem , Suç
Yönetmen: Rian Johnson
Senarist: Rian Johnson
Yapımı: 2023 - ABD

Charlie'nin sıradışı bir yeteneği vardır. Karşısındaki kişi yalan söylediğinde anlayabilmektedir. Plymouth Barracuda arabasına atlayıp her yeni durakta farklı insanlar ve kendini çözmekten alamadığı ilginç suçlarla karşılaşır.